Skocz do zawartości
mrand

Samsung A40 - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja jest na forum zza wschodniej granicy - 4p_a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Myślę, że zwykły użytkownik raczej nie pozbywa się gwarancji rootem tak budżetowego telefonu z tyloma problemami wieku dziecięcego. No ale jak kto tam lubi :)

dodana zawartość

W dniu 19.06.2019 o 20:57, pawgaw napisał:

Masz gdzieś opis wgrania XEO? Z góry dziękuję za podesłanie linka...

Jak w każdym nowym telefonie od Samsunga, w każdym praktycznie dziale. Jedynie do trybu download się dziwnie wchodzi. Niestety linków nie posiadam. Szukałem w google. Po całej operacji wgrywania Odinem, tradycyjnie włożenie karty polskiego operatora, wipe cache i wskakuje XEO/XEO/(to co było oryginalnie). Bo jak się nie zrobi wipe cache, zostaje DBT/XEO/xxx. Serio, operacja debrandu była opisywana na forum chyba w każdym dziale z nowym Samsungiem. Tylko trzeba chwilkę poświęcić na szukanie. Nowy soft ściągałem SamFirmem, bo updato zamulał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SQ3OPH
    Napisano (edytowane)
    7 godzin temu, topiq napisał:

Myślę, że zwykły użytkownik raczej nie pozbywa się gwarancji rootem tak budżetowego telefonu z tyloma problemami wieku dziecięcego. No ale jak kto tam lubi :)

Rootowanie urządzeń Samsunga powoduje utratę gwarancji? Chodzi o flagę Knox? Zrootowałem to urządzenie i status Knox u mnie to 0x0 :)

EDIT

Niestety trzeba jeszcze czekać na TWRP, o ile się pojawi :)

Edytowane przez SQ3OPH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Wgrasz TWRP i pewnie wskoczy knox 0x1. Każde naruszenie oryginalnego bootloadera tym się kończy.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SQ3OPH

Zgadza się, natomiast samo rootowanie takiej flagi nam nie nabije. A warto to zrobić choćby dla jednej aplikacji: AdAway. Jeżeli nie będziemy ingerować w strukturę systemu, to TWRP nie jest nam potrzebne. Magisk działa jak należy, płatności w moim banku funkcjonują. Niestety, nie mamy bezpiecznego sejfu i nie działa Samsung Pass.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Szczerze mówiąc ostatni raz rootowałem Samsunga na androidzie 4.1.2, ze względu na tragiczny oryginalny system na SGSA. Od tamtej pory nie miałem takiej potrzeby. Z relacji kolegów z działu, czytam że przeważnie root kończy im się nabitym Knoxem. Ale idą na całość. Ja po gwarancji jak najbardziej mogę się w roota bawić. Jak coś popsuję, nie będzie żal ;) A40 oddałem żonie, bo mi mój służbowy Huawei P9 Lite 2017 jak najbardziej wystarczy. Służy za nawigację i nie boję się, że mi się przy tym LCD wypali jak to bywa w AMOLEDach. Noszę go po kieszeniach od 2 lat bez żadnej ochronnej szybki czy folii i nie ma nawet ryski na wyświetlaczu. Czego o obecnie produkowanych Samsungach nie mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a40 w Niemczech DBT dostaje już 4 aktualizacje ...........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SQ3OPH

Panowie, pojawił się u mnie problem. Urządzenie ma odblokowany bootloader, rootowanie przebiegło bez problemu, Magisk zainstalowany - DZIAŁA. Zacząłem od usuwania niepotrzebnych śmieci z systemu. Niestety, o jedną aplikację usunąłem za dużo, co spowodowało pojawienie się bootlopa po ponownym uruchomieniu urządzenia. No to uruchomiłem ODINa, zainstalowałem jeszcze raz ROM i po instalacji przystąpiłem ponownie do rootowania. Wszystko szło bardzo ładnie do momentu, w którym po instalacji pliku magisk_patched.tar musiałem w ostatniej fazie uruchomić urządzenie w trybie recovery i zrobić wipe. Niestety, tryb recovery nie działa, zamiast tego na ekranie pojawia się komunikat: official released binaries are allowed to be flashed. No to znów ODIN i heja z instalacją od nowa ROMu. Znowu rootowanie i znów to samo. Bootloader jest odblokowany, choć nie widzę tej funkcji w ustawieniach programisty. Po prostu zniknęła. O co chodzi z tym dziadostwem, ma ktoś jakiś pomysł?

IMG_20190705_172518.jpg

IMG_20190705_172715.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja takze posiadam Samsunga A40 juz 1,5 miesiąca. Powiem że dobrze jest :)
    Tylko mam problem teraz z mikrofonem bo po hard reset jest cicho jak rozmawiam i musze dopiero na głośno mówiący przejść by rozmawiać jest ktos wstanie mi pomóc

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kodi28

Czy de branding powoduje utratę gwarancji posiadam A40 od ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi