Skocz do zawartości
mrand

Samsung A40 - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

kfm877

Ja założyłem folie 3MK jak na zdjęciu. Pasuje idealnie do etui spigena i bardzo fajnie się zakłada. 30baccc59ae2d012bc9347e5011098bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlaśnie o tym słyszałem, tylko zastanawiam się czy przy upadku lub naciśnięciu silniejszym najlepiej się spisze??:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

na czele wysunęła się folia hubrydowa 3MK, ale znalazłem też takie coś 

Szkło hartowane hybrydowe Nexeri Nano Flexible Glass SAMSUNG GALAXY A40, niby 9H, https://allegro.pl/oferta/folia-do-samsung-a40-hybrydowa-elastyczna-flexible-8180334767 zna ktoś ten produkt? Zatanawiam się jeszcze jak Flexible Glass to czy dopłacić 20-30 zł do wersji Max czy wystarczy zwykła??

Edytowane przez MoniczkaKjup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

czy u Was wifi w 2.4 Ghz też osiąga max 50 mbps ? Zarówno dwnload jak i upload... Mój stary iphone ma w tej samej sieci 80-90 mbps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem że A40 ma słabszą antenę wifi od A3 2016, nieraz ma problem ze złapaniem sygnału sieci z pokoju obok, gdzie a3 łapał bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfm877
    Hej,

czy u Was wifi w 2.4 Ghz też osiąga max 50 mbps ? Zarówno dwnload jak i upload... Mój stary iphone ma w tej samej sieci 80-90 mbps.
    Tak, bo ten złom ma kartę na 2,4 która synchronizuje się conajwyżej na 72mbps, przy maks zasięgu. Na 5G jest trochę lepiej bo łapie synchro na 150Mbps. Ale ogólnie uważam wifi w tym modelu za nieudane. Tak samo jak LTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Czy Wasze A40-stki również potrafią się zawiesić np. w wiadomościach? Albo takie ciekawostki jak podczas rozmowy samoistne włączanie się kamerki, głośnika, zawieszenie rozmowy nawet bez dotykania ekranu? Do tego sam potrafi wysłać wiadomość leżąc w torebce, Może to być problem spowodowany szkłem hybrydowym albo etui? Dwie takie same A40 z tej samej dystrybucji Plusa i podobne problemy. Z czego u żony opisane wyżej a u teścia tylko potrafi wybrać poprzednią rozmowę podczas zakończenia aktualnej.

Najgorsze jest to, że aktualizacje dostają operatorzy jak choćby ostatnio z Play wrześniowe poprawki zabezpieczeń a XEO ostatnie sprzed 2 miesięcy z lipcowymi. Specjalnie ściągnąłem brand z Plusa by mieć najszybciej aktualki a tu taka lipa. W starej A5 2017 znów odwrotnie. XEO dostaje szybko a na Playa czekam 3 miesiąc i nic. Z tym, że A5 2017 nie jest tak łatwe do zdebrandowania do XEO, szczególnie teraz na Oreo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfm877

Mam A40 z Plus zdebrandowaną do XEO i wyżej wymienione objawy nie występują. Tez mam naklejone szkło. Mam aktywną funkcje żeby chronić ekran przed przypadkowym dotknięciem, ponieważ uważam że ekran w tym modelu jest bardzo czuły na przypadkowe dotyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Również mam aktywną. Musiałbym przejąć ten telefon i potestować. Może trafiła się jakaś felerna seria. Zobaczymy jeszcze po update do Androida 10 jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja A40 na niebrandowanym ROM-ie potrafiła się zawiesić podczas włączania/wyłączania Wifi lub danych komórkowych do takiego stopnia że telefon się wyłączał i widniał biały napis Samsung A40, nie reagowała na przycisk włączania telefonu, dopiero jak podłączyłem do ładowarki to się odwiesiła.

Druga sprawa to przy włączonych funkcjach rozłączanie rozmowy przyciskiem zasilania i włączanie aparatu przy podwójnym kliknięciu przycisku zasilania, gdy kończyłem rozmowę i raz nacisnąłem przycisk zasilania to już włączał mi się aparat, więc wyłączyłem funkcję włączania aparatu przez podwójne kliknięcie i jest dobrze (i tak jej nie używałem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi