Skocz do zawartości
lucek

Czy możliwe jest przedłużenie umowy przed terminem?

Rekomendowane odpowiedzi

lucek

Witam. Do możliwości przedłużenia umowy mam jeszcze 40dni, jak "mówi" strona Orange. Czy jest możliwość przedłużenia już teraz? Chciałbym skorzystać z promocji na HTC Sensation za 1zł + SE X8 za 1zł ponieważ mój HTC Magic wykończył mnie już swoją zawodnością i (autentycznie) idzie do kosza. Czy przy przedłużaniu umowy jest możliwość negocjacji (np. telefon xxx za mniejszą cenę lub dodatkowe minuty)? Czy takie rozwiązania stosowane są tylko względem klientów biznesowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Zostało Ci 40 dni i jeszcze do Ciebie nie dzwonili o przedłużenie umowy? Zaskakujące, mnie spamują ze 3 miesiące przed końcem zawsze :)

Myślę, że możesz spokojnie udać się do salonu/zadzwonić do BOKu i o to zapytać i na pewno podejmą rozmowę, 40 dni to już wręcz mało i aż dziw bierze, że jeszcze sami się z Tobą nie kontaktowali. Umowę możesz na pewno przedłużać już teraz, telefon dostałbyś od kopa, natomiast oferta weszłaby w życie pewnie na zakończenie bieżącej umowy.

Co do negocjacji - próbować zawsze warto, ciężko jakoś konkretnie ustalić granice tego co wynegocjować możesz, bo to zależy od szeregu czynników (m.in. powiedziałbym, że są to):

• o jakich kwotach abonamentu mowa
    • jak długo jesteś klientem
    • osoba pracownika Orange na jaką trafisz
    • aktualne promocje i oferta

Na pewno warto spróbować, możesz jeszcze zorientować się jaką ofertę za podobną kwotę abonamentu oferują Ci inne sieci i na tej podstawie próbować dyktować im warunki - np. "sry psze pani, ale za te 40zł to ja mam w Playu 200 minut miesięcznie więcej" itp. Możesz nic nie ugrać, ale na pewno nic nie stracisz jak spróbujesz (choć wiadomo, że klientom biznesowym, zwłaszcza wieloletnim jest łatwiej).

Wszystko to piszę na podstawie własnych doświadczeń, nie musi się okazać, że mam w 100% rację :)

Pozdrawiam, Konrad :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

Abonament (i tym samym oficjalnym klientem) mam od niecałych 30 miesięcy.

Kwoty abonamentu.. myślę, że wykres wszystko wyjaśni.

20111226124623.png

Najdogodniejszym abonamentem byłaby Pantera II iPhone 550... jednak telefony nieco za drogie jak na moje obecne możliwości więc będę celował w Panterę II 450.

Czy przewidywane są jakieś nowe telefony w naszych sieciach na nowy rok?

Dziękuję Konradzie. :)

post-8128-14255700618031_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezu przy takich kwotach ja bym się zastanowił czy chcę umowę przedłużać o_0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak
    Jezu przy takich kwotach ja bym się zastanowił czy chcę umowę przedłużać o_0

Jakieś uzasadnienie? Czy tak pitolisz dla pitolenia? Jak używa telefonu to się płaci... W Play wszędzie za darmochę dzwonisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakieś uzasadnienie? Czy tak pitolisz dla pitolenia? Jak używa telefonu to się płaci... W Play wszędzie za darmochę dzwonisz?

Słuchaj, jeśli ktoś dużo dzwoni i nie wystarcza mu minut w jego abonamencie, a w tym przypadku mamy ostrą sinusoidę to chyba pora na zastanowienie się, prawda? Nie mówie, że to musi być play, ale ogólnie by warto się było zastanowić. Nic nie jest za darmo, ale jeśli gdzieś można za to samo płacić np. 2x mniej to chyba nasuwa się kilka kwestii czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Chyba sam wiesz do czego zmierza Twoja wypowiedź, ja nie wiem... Może wyjeżdżał za granicę, może załatwiał biznesy. Ja nie wiem, podejrzewam, że Ty też nie. Skąd wiesz, że "gdzieś" zapłaciłby dwa razy mniej, może jednak zapłaciłby dwa razy więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Ja myślę, że kolega albo widzi co się dzieje, przemyślał to i wie jaki abonament będzie mu potrzebny, żeby taka sinusoida nie miała miejsca, albo ma na tyle kasy, że może to mieć w pompce, że tak powiem - tak czy inaczej komentowanie tego w taki sposób jak kolega sheep nic nie wnosi do dyskusji, a kłótnie tylko marnują kilobajty internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

Co do przedłużenia przedterminowego już wszystko sobie wyjaśniłem... przedłużenie umowy przez internet jest możliwe 4 mieś. przed końcem stąd moje 30dni i brak telefonów ze strony Orange.

Panowie... (: chętnie bym zmienił sieć ale moja kobieta ma w Orange dla firm i darmowe połączenia do mnie, gdy zmienię sieć już nie będzie miała za darmo, a dużo rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gielek

A nie myslales o tym zeby przejsc na mix. Ja mam mixa od poczatku (juz 8 lat). nigdy nie przeszedl bym na abonament. Nawet do playa.

Place 69 zl. Ful minut i jeszcze kasa do wykozystania. Lubie wyslac platne smski czasami nawet po 25zl, w mixie poprostu odejmuje mi z konta (jak na karcie) a w abonamencie by mi doliczylo do rachunku. A jak nawet wszystko wykozystasz to kupujesz karte i sobie doladowujesz za ile ci potrzeba.

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi