Skocz do zawartości
mniedziel

Pixel 3a / 3a XL pierwsze opinie wrażenia, dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo leciutki, aczkolwiek prawie że tak samo wysoki jak op6. To nie jest mały telefon. 3a xl musi być gigantyczny w takim razie. Za to 3a jest wąski i przez to fajnie leży w dłoni. Nie miałem jeszcze zbyt dużo czasu z nim, cały dzień zwiedzaliśmy Drezno 🙂. Jutro napiszę więcej i może fotki jakieś wrzucę.

To co mi się bardzo podoba, to aplikacja aparatu. Jest prosta, nie ma przesytu funkcji, ale funkcje które ma to same przydatne i przemyślane rzeczy. Night sight naprawdę robi wrażenie. Czytać o tym, a zobaczyć na własne oczy to dwie różne sprawy.

Robiąc zdjęcie można włączyć opcję, by telefon automatycznie wykrywał czy ma zrobić sekundowy filmik dodatkowo. I to działa, bo gdy nic się nie dzieje to ten filmik nie jest tworzony, ale gdy w kadrze jest jakiś ruch, to filmik też jest. Bardzo to mądre. W ajfonie z tego co mi wiadomo to nie ma automatycznego wykrywania i filmik albo jest zawsze albo nigdy.

W każdym razie jak na razie dla mnie bomba. Na 90% op6 będzie sprzedany. Jeszcze tylko muszę się upewnić, że Pixel jest szybki i płynny w działaniu jak Oneplus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

W porównaniu do OP6 na pewno Pixel 3a, jak i 3 czy nawet 2 nie będzie szybko chodził, będzie chodził płynnie. Aby uzyskać szybkość OP6 musisz zmniejszyć szybkość animacji na 0.5x. #potwierdzoneinfo.

Edytowane przez lasica
    Usunięto zbędną treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fudiasz

A jakość wykonania? Feeling podobny do nexusa 5 czy bardziej jakaś chińska zabawka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@trampowsky Zakupiony w MM, ale nie online, tylko stacjonarnie. Ja 3a XL nie chciałem. Każdy kolejny mój telefon był coraz większy, stwierdziłem że to już zbyt wiele. 3a XL jest jeszcze wyższy niż OP6. Gdzieś musi być ta granica 😉

@fudiasz Nie ma tego feelingu premium, ale to jest dobrej jakości plastik. Wykonanie jest na pewno lepsze niż w Nokii 7 plus, która też jest plastikowa. Pixel przypomina mi trochę Nexusa 5X, którego uwielbiałem. Szkoda, że zabrałem go na kajaki 😋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Patyczek nie przeszkadza Ci tak mała pojemność baterii? 

Mimo, że jest znacznie większy to też myślę nad 3a XL przez baterię, jednak wolałbym żeby po roku czy dwóch dało się jeszcze wytrzymać z bateria cały dzień😏

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GregE

Witam.

Czy w Pixel 3a jest fabryczna folia na ekranie jak np. w OP6? I czy Pixel 3a ma jaśniejszy wyświetlacz od OP6?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kristopheros Po jednym dniu jeszcze nie mogę zbyt wiele powiedzieć o baterii, ale wstępnie wydaje się, że jest "jednodniowa". Wystarczająco dobra, ale bez szału. Dodam zdjęcia sotu po pełnym naładowaniu i rozładowaniu.

@GregE Nie ma fabrycznej folii. Wg phonearena jasność ekranu OP6 i Pixela 3a jest praktycznie identyczna. 423 vs 412 czyli żadna różnica. Moje oko potwierdza.

Pixel niby ma tylko 4 giga ramu, ale lepiej trzyma apki niż 6 GB w OP6. Nie wiem czy tylko mój Oneplus miał taką właściwość, ale zamykał mi aplikacje dosłownie chwilkę po przejściu do innej aplikacji. Tutaj mam 1 GB wolnego ramu i da się wrócić do apki otwieranej godziny temu.

Gdyby ktoś chciał porównać fotki OP6 i Pixela 3a, to tutaj. W sumie OP6 jakoś bardzo nie odstaje. Przynajmniej za dnia, bo podejrzewam, że nocą różnica się pogłębia. Wieczorem może coś cyknę.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gente

A jak wygląda gwarancja? Przez MM polski też przejdzie czy trzebaby w niemieckim oddawać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gente To już nie do mnie to pytanie. Ja się tym na razie nie martwię. Ostatni telefon przy którym musiałem skorzystać z gwarancji to ZTE Blade. Było to jakieś 10 lat temu. Od tego czasu żaden telefon mi się nie popsuł, a było ich sporo :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W niemieckim. Jak ktoś ma blisko do sąsiadów to żaden problem. Chociaż z drugiej strony, ostatni raz z gwarancji korzystałem 4 lata temu ;) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi