Skocz do zawartości
Kelevra1902

Zamówienia: sklepy, zniżki, formy płatności

  Rekomendowane odpowiedzi

  Napisano (edytowane)

  Premiera OnePlus 7 już za kilka dni. Z tej okazji zaktualizowałem trochę poprzedni poradnik. Pojawiło się kilka nowości dotyczących Revolut.

  Na początek kilka podstawowych informacji:

  1. Zakupu w oficjalnym sklepie nie można dokonać w złotówkach. Płatność musi odbyć się w euro.

  2. Płatności można dokonać za pomocą karty na stronie producenta lub z wykorzystaniem PayPal - ze względu na włamania jakie w przeszłości miały miejsce na stronie OnePlus, zdecydowanie polecam ten drugi sposób.

  3. Ceny telefonów i akcesoriów można zbić - z wykorzystaniem zniżki studenckiej (i wcale nie trzeba do tego być studentem, o czym niżej) lub z wykorzystaniem linku polecającego. Dodatkowo część środków można odzyskać z programu TopCashback. Ze względu na coraz wyższe ceny telefonów program cashbackowy staje się coraz bardziej atrakcyjny, ale o tym niżej.

  4. W oficjalnym sklepie nie można liczyć na wystawienie faktury VAT. Jeśli komuś na tym zależy to zakupu musi dokonać u dystrybutora (X-kom, Amazon, ewentualnie Allegro)

   

  AD 1 Jak płacić?

  Do płatności można wykorzystać kartę debetową, kredytową, walutową lub środki zgromadzone na koncie PayPal. Karty debetowa, kredytowa a także PayPal pociągną za sobą wysokie koszty przewalutowania. Jak wysokie? Porównam tutaj przewidywany koszt zakupu wersji OP7 PRO 12/256 - czyli najbogatszej opcji w obecnej palecie OnePlus.

  829€ po kursie PayPal to na dzień 12.05.2019 to 3705 zł

  829€ po kursie darmowej karty walutowej Revolut to 3570 zł

  Karta walutowa daje nam w tym wypadku prawie140 zł oszczędności -więc myślę, że warto ;) 

  W opisie posługuje się kartą Revolut bo sam z niej korzystam no i była to jedna z pierwszych usług tego typu. Ostatnio jednak sporo rodzimych banków wprowadziło podobne usługi. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić czy wasz bank nie oferuje czegoś takiego. Zaoszczędzi wam to problemów z przelewaniem kasy w tą i z powrotem.

  Opis jak zostać posiadaczem karty Revolut zamieszczam poniżej:

  1) Udaj się na stronę https://www.revolut.com/pl/?lang=pl skąd pobierzesz aplikację Revolut.
  2) Wypełnij swoje dane w aplikacji, podaj nr telefonu na który dostaniesz sms kod.
  3) Na tym etapie mamy założone konto, teraz pora je doładować (doładowanie kartą płatniczą jest darmowe (z wyjątkiem karty kredytowej CitiBank), ważne jednak aby dane właściciela konta i właściciela karty pokrywały się). Proponuję na początek przelać 50zł. Od niedawna Revolut ma w swoim zasobie także polskie konta więc doładowanie możemy załatwić przelewem bez martwienia się o prowizję za przelew międzynarodowy. Jest to opcja wolniejsza, ale wygodniejsza dla kogoś, kto akurat nie ma karty debetowej.
  4) Teraz pora na aktywację naszego konta. Wchodzimy kolejno w zakładkę Więcej -> Profil -> Weryfikacja i wybieramy weryfikację tożsamości. Następnie aplikacja poprosi nas o wykonanie zdjęcia swojego dowodu osobistego / prawa jazdy (Revolut to brytyjska firma i ze względu na zbliżający się Brexit odchodzą od weryfikacji prawem jazdy - być może będzie to dla was dostępne, ale takiej gwarancji nie ma) i zdjęcie swojej twarzy. Po przesłaniu tych danych musimy odczekać na powiadomienie informujące nas o akceptacji naszych zdjęć i zniesieniu limitów z konta.
  5) Mamy już konto z częścią gotówki oraz zniesione limity. Teraz pora na dodanie karty. Klikamy z zakładkę karty i wybieramy kartę wirtualną (Jeśli ktoś dużo podróżuje może też zamówić kartę fizyczną - trzeba na nią jednak poczekać kilkanaście dni i z reguły musimy za ten luksus dopłacić. Piszę "z reguły" bo ostatnio często można trafić na promocje umożliwiające nam zamówienie takiej karty za darmo). Karta wirtualna pojawi się w aplikacji od razu.
  6) Teraz pora na przelanie pozostałej części gotówki potrzebnej do naszego zakupu. Aplikacja ma kalkulator walutowy, który pozwoli nam określić kwotę doładowania. Warto pamiętać: Revolut często zakłada na nowe konta dodatkowe limity. Sprowadza się to do ograniczenia dobowych doładowań. Z reguły jest to 1200zł więc przelewanie gotówki na konto walutowe najlepiej zacząć dzień - dwa przed planowanym zakupem.

  Po doładowaniu saldo naszego konta możemy zostawić w PLN. Potrzebna kwota automatycznie przewalutuje się w momencie płatności.
  Warto też zaplanować doładowanie konta kwotą większą o kilkanaście złotych. Revolut na bieżąco zmienia kursy walut i lepiej mieć na koncie kilka złotych więcej, tak aby w przypadku skoku kursu walut nie zabrakło nam gotówki. Nadmiar można po zakupie wypłacić bezpłatnym przelewem na nasze konto bankowe.

  7) Zakup. Tego najlepiej dokonywać poza weekendem. Zaoszczędzimy na tym dodatkowe 0,5% kwoty transakcji ;) Dlaczego? Revolut wyjaśnia.
  Kartą możemy zapłacić bezpośrednio na stronie OnePlus lub dodać ją do naszego konta PayPal - ale o tym niżej.

   

  AD 2 Płacić na stronie producenta czy przez PayPal?

  Płatności na stronie producenta można dokonać z wykorzystaniem karty debetowej/kredytowej/walutowej. Warto jednak pamiętać, że w przeszłości doszło już do ataku na stronę OnePlus, czego efektem był wyciek danych tysięcy użytkowników. Z tego względu zdecydowanie lepszą opcją wydaje się skorzystanie z PayPal. Założenie konta PayPal i podpięcie do niego swojej karty nic nie kosztuje, a daje nam bardzo dużą ochronę - numer karty nie zostaje ujawniony sprzedawcy. Dostaje on tylko nasze pieniądze. Dodatkowo PayPal ma bardzo rozbudowany program ochrony kupujących umożliwiający klientowi  między innymi bezproblemowe odzyskanie pieniędzy za zagubioną lub uszkodzoną paczkę tym ostatnim raczej nie trzeba się martwić w trakcie tego zakupu (paczka nadawana jest w Szczecinie i obsługuje ją DHL), ale jest to przydatna opcja dla kogoś kto częściej robi zagraniczne zakupy.

  UWAGA: PayPal domyślnie będzie chciał obciążyć naszą kartę w złotówkach. Nie będzie to takie złe w przypadku korzystania z karty debetowej lub kredytowej rozliczanej w złotówkach (z doświadczenia wiem, że kurs PP jest korzystniejszy od mBank - w innych bankach może to jednak wyglądać inaczej). Jeżeli korzystamy z karty walutowej bardzo ważne jest aby PP obciążył naszą kartę w Euro. W tym celu po przekierowaniu  do płatności ze strony producenta musimy zaznaczyć opcję zaznaczoną na screenshotach poniżej:
   

  Spoiler

  1. Po przekierowaniu ze strony producenta logujemy się na swoje konto Paypal

  image.thumb.png.113e4cef7c14de2ebaff53d5f3baae82.png

  2. Tak jak wspominałem, domyślnie PayPal spróbuje obciążyć naszą kartę w naszej rodzimej walucie. Klikamy na "Wyświetl opcje przeliczania waluty" i zaznaczamy Euro.

  image.thumb.png.f31e03ddeeb97bbecea0d1fdcddd8f71.png

  3. W momencie gdy kwota należności wyświetli nam się w €, możemy kliknąć kontynuuj i zatwierdzić transakcję.

  image.thumb.png.c58bd43d9e08a6b15263577c4896103e.png

   

   

  AD 3 Jak zbić cenę wyjściową?

  Reflink - 10€ rabatu na akcesoria kupowane razem z telefonem
  Korzystając z reflinka możecie dostać 10€ do wydania na akcesoria w trakcie zakupu telefonu. Akcesoria w oficjalnym sklepie niestety nie należą do tanich, jeśli więc planujesz zakup case, przejściówki do słuchawek czy samych słuchawek to warto dodatkowo zbić cenę. Dodatkowo wasz znajomy dostanie za to punkty, które później będzie mógł wymienić na nagrody w sklepie OnePlus. Gdyby ktoś potrzebował takiego linka i chciał mnie wynagrodzić za pomoc to zostawiam tu swojego: KLIK

  W analogiczny sposób z reflinka mogą skorzystać osoby planujące zakup akcesoriów bez telefonu. Zniżka jaką moża tu wywalczyć to 2,5€ - KLIK

  Zniżka studencka
  Jeżeli jesteście studentami to możecie liczyć na 5% zniżki przy zakupie telefonu. Jeśli studia macie już za sobą ale uczelnia nie wyłączyła wam poczty studenckiej to też możecie skorzystać z rabatu.
  Wystarczy, że podacie swojego studenckiego maila (tego w domenie uczelni) na portalu student beans, zalogujecie się na pocztę i klikniecie w link aktywacyjny. Później wystarczy potwierdzić status studenta na stronie Oneplus i możecie cieszyć się rabatem.
  Rabat ważny jest przez miesiąc i działa przy zakupie 1 telefonu. O kolejny rabat można wystąpić po roku.
  Więcej info: https://oneplus.net/pl/student-program

  Dwie powyższe oferty nie łączą się.

   

  Cashback
  Tak jak w przypadku rabatu na akcesoria zostawiam tu swój reflink, z którego możecie zarejestrować się na platformie dając mi dodatkowy bonus: klik

  TopCashback pozwoli wam odzyskać 2% gotówki wydanej na telefon (co przełoży się na 60-70zł oszczędności) i aż 7% gotówki wydanej na akcesoria. Wszystko co trzeba zrobić to zarejestrować się na ich stronie, potwierdzić adres email, zalogować się, w okienku wyszukiwania odnaleźć sklep OnePlus i kliknąć na Get Cashback Now. Zostaniemy przeniesieni do witryny OnePlus na której możemy dokonać zakupu. Ważne jest aby wyłączyć na ten czas AdBlocka (jak i wszystkie inne zapewniające prywatność dodatki do przeglądarki) i najlepiej skorzystać z trybu incognito - tak żeby strona cashbacku mogła bez problemu zarejestrować naszą transakcję.

  Cashback będzie gotowy do wypłaty po kilkudziesięciu dniach (maksymalnie 14 tygodni, ale warto sprawdzać co jakiś czas swoje konto na portalu bo pieniądze mogą pojawić się wcześniej). Można w tym celu wykorzystać PayPal. Warto jednak zaraz po zakupie ustawić w opcjach wypłaty dane swojego konta PayPal. Po dodaniu nowej formy przelewu, wypłaty zostają zablokowane na 24 godziny więc robiąc to teraz będziemy mogli w przyszłości od ręki wypłacić cashback.
  W tym celu:

  1. Klikamy w zakładkę "My profile"
  2. W prawym, górnym rogu w panelu "Navigation" klikamy na "Payout details"
  3. W zakładce "Optional: Payout by PayPal (Free)* " wpisujemy adres email powiązany z naszym kontem PayPal i klikamy na "Update" na samym dole strony.

   

  FAQ
  - Co to ten Revolut? Można im ufać?
  Kantor internetowy, którego zaplecze finansowe obsługiwane jest przez brytyjski Lloyds Bank. Usługa jest jak najbardziej godna zaufania.

  - Na czym zarabiają skoro są tacy tani?
  Zarabiają na usługach premium oraz na klientach firmowych. Cennik: https://www.revolut.com/pl/pricing

  - Nie ufam Revolutowi. Czy są jakieś alternatywy?
  Tak, jedną z bardziej popularnych jest karta walutowa Alior Banku. Podobne usługi oferuje kilka kolejnych polskich banków. Przed założeniem konta Revolut warto zalogować się do swojej bankowości internetowej i sprawdzić czy nasz bank może zaproponować nam taką usługę.

  - Revolut zablokował moją transakcję! O co chodzi?
  Nowe konto i pierwsza transakcja na wysoką kwotę może skutkować blokadą. Nie zdarza się to często, ale jeśli ktoś ma pecha to może to szybko naprawić. Wystarczy w aplikacji Revolut kliknąć na zakładkę "Więcej", tam klikamy znak zapytania z podpisem "Napisz do nas", jeszcze raz klikamy "Napisz do nas" i tu klikamy "Chat to us". Tu w pierwszej kolejności przywita nas bot, któremu opisujemy nasz problem, (możemy też od razu wpisać hasło "Live agent" co przekieruje nas do konsultanta) a po chwili dołączy do nas konsultant, który zweryfikuje naszą tożsamość i odblokuje nasze konto.

  - Płacę z wykorzystaniem karty debetowej/kredytowej i moja płatność jest odrzucana. Co może być przyczyną?
  W pierwszej kolejności polecam sprawdzić dzienny limit transakcji internetowych na karcie. Często domyślnie jest ustawiony na 0zł. W większości banków można go podnieść samemu w bankowości internetowej.

  - Którą przesyłkę wybrać? Standardową czy dopłacić do ekspresowej?
  Temat rzeka. Wbrew pozorom nie ma dużej różnicy w czasie dostarczenia. Zdarza się nawet, że standardowa przesyłka jest szybsza. Osobiście odradzam dopłacanie do ekspresowej. Obie formy obsługiwane są przez DHL i osobiście uważam, że nie ma sensu dopłacać 40zł do szansy na to, że telefon przyjdzie 1 dzień szybciej... no chyba, że ktoś bardzo nie może się doczekać - wtedy może czuć się usprawiedliwiony :D
  Druga sprawa to fakt, że OnePlus od czasu do czasu proponuje darmową wysyłkę ekspresową. Warto zwrócić na to uwagę podczas finalizowania zakupu.
  Z reguły planowany termin dostawy wyświetlany na stronie OP jest dość asekuracyjny i przesyłki możemy spodziewać się 2-3 dni wcześniej niż zapowiedział to OnePlus.
  Niezależnie od wybranej metody, tuż po zakupie dostaniemy sms od DHL, który  zapowie dostarczenie paczki następnego dnia. Jest to tylko preawizacja, w którą w 95% przypadków nie warto wierzyć.

  Edytowane przez Smykoo
  połączenie tematów i lekka poprawa tytułu
  • Piwko! 1
  • Lubię to! 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Co do ceny, wstrzymałbym się do oficjalnej premiery, która będzie już jutro i oficjalnych cen ;) 

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Napisano (edytowane)

  Po wejściu link z kuponem rabatowy widnieje zniżka 10 euro na akcesoria a nie 20 euro. ? 

  Edytowane przez misiuu21

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  7 godzin temu, misiuu21 napisał:

  Po wejściu link z kuponem rabatowy widnieje zniżka 10 euro na akcesoria a nie 20 euro. ? 

  No rzeczywiście... Najwyraźniej OnePlus coś cichaczem zmienił. Szkoda. Kolejny słaby news po zeszłorocznym zmniejszeniu ulgi dla studentów =/
  Zaktualizowałem informację w poście.

   

  @trampowsky

  Ceny z ostatnich przecieków są podane głównie po to żeby kasę na zakup mogli uszykować ludzie którzy startują z Revolutem. Po premierze zaktualizuję na oficjalne :)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  @Kelevra1902 Jeszcze taka mała uwaga co do Revoluta - nie wiem czy już prawo jazdy wystarczy jako sposób weryfikacji. Revoluta już mam ponad rok i niedawno pojawił mi się komunikat, że prawo jazdy już nie wystarcza i konieczny jest dowód osobisty.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  @trampowsky

  Też mam konto od dłuższego czasu więc nie mam jak sprawdzić... Generalnie spamowali mnie przed jednym z Brexitów o podanie dowodu (konto zakładałem na prawo jazdy), ale nie dodałem i nic z tym nie zrobili. Inna sprawa, że nie było Brexitu :P

  Prośba do zakładających nowe konta: dajcie znać czy dalej można wykorzystać prawo jazdy :)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  pantin

  Jak ktoś ma tylko na prawo jazdy to nie może zasilić konta (ja mam na prawo jazdy, nie wysyłałem dowodu po komunikacie).

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  @pantin Ja też mam revoluta na prawo jazdy, również nie wysyłałem dowodu po kilku komunikatach, a doładować mogę bez problemu. Minimum raz w tygodniu doładowuje i wszystko przechodzi.

  • Lubię to! 1

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  pantin

  [mention=141744]trampowsky[/mention] A widzisz, ja wyczytałem, że po tym nie można zasilić i trzeba dowód wysłać. Muszę obadać temat.

   

  Edyta: Ok, pomyślnie doładowałem. Była zmiana karty, a ja miałem ustawioną starą, nieaktywną. Po dodaniu nowej jest ok.

   

   

   

   

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Roy

  Taka sama sytuacja.

  Na prawo jazdy. Doładowania i płatności przechodzą.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x