Skocz do zawartości
Kelevra1902

Zamówienia: sklepy, zniżki, formy płatności

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatni miesiąc zamawiałem w sumie 5 paczek dla siebie i znajomych z oficjalnego sklepu. Za każdym razem brałem standardową wysyłkę i za każdym razem paczkę miałem u siebie po 2 dniach.
    Porównując zamówienia do polskiej dystrybucji zaoszczędziłem blisko 1000zł. Ładne to kilka złotych
    No ja zaoszczędziłem 228zł względem x-kom + cashback 16,18$, gdyby się uprzeć to to wcale mało nie jest :)

Ale też OP ma sporo zamówień, a DHL Parcel ma sporo roboty. Jestem wręcz pewien, że to wina DHL, a nie OP.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Dobra, nikt nie mówi tu o zamawianiu hurtowym tylko pojedynczym. A kolega zamiast zaoszczędzić jest w plecy. Grosze, ale jest. Zawsze coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przysłowie "mądry Polak po szkodzie" nie bierze się znikąd ;)
    I cóż, nikt nie pisze, że nie jest. Jednak takie pomyłki to pewnie znikomy %. Osobiście nie wiem jak pracują w DHL, ale nie słyszałem opinii, żeby było tam najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy pojedynczym telefonie urwiesz blisko 300zł - to wciąż ciut więcej niż "kilka złotych" ;)

Przypadki takie jak dwa powyżej to ledwie promil ogółu zamówień w oficjalnym sklepie. Na pewno przykra sytuacja, zamrożona kasa na kilka tygodni, ale nie wyobrażam sobie żeby koniec końców OP nie zwrócił gotówki... A wtedy albo na przewalutowaniu straci się kilka złotych... albo się kilka zarobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym, użytkownik wyżej zaznaczył, że towar ma już status wysłany, zatem OP przekazał całość do DHL-a w celu dalszego transportu. Natomiast co DHL tam dalej zrobił z paczką to już sami możemy gdybać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, MisiekDP napisał:

Poza tym, użytkownik wyżej zaznaczył, że towar ma już status wysłany, zatem OP przekazał całość do DHL-a w celu dalszego transportu. Natomiast co DHL tam dalej zrobił z paczką to już sami możemy gdybać :)

Jeżeli w trackingu jest "Otrzymano dane elektroniczne", to oznacza tylko tyle, że została wygenerowana etykieta listu przewozowego. Nic więcej. Mogą generować etykiety kiedy chcą i wcale nie musi być to jednoznaczne z wysłaniem paczki. Jak kurier odbierze przesyłkę, to ją skanuje i w trackingu aktualizuje się, że jest "odebrana przez kuriera".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS. Pamiętajcie też, że część osób płaci tutaj PayPalem, zatem jeżeli przesyłka nie ma statusu "dostarczony" to z automatu leci zwrot (ja tak przynajmniej miałem), dlatego tyle się też mówi o dodatkowej warstwie ochrony jaką jest PayPal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX
    Napisano (edytowane)

Ja zamawiałem w czwartek wieczorem i dzisiaj ma dojść, pokazuje że kurier o 8:10 dostał paczkę w punkcie jakoś 70km ode mnie. ?

Edytowane przez NqX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli w trackingu jest "Otrzymano dane elektroniczne", to oznacza tylko tyle, że została wygenerowana etykieta listu przewozowego. Nic więcej. Mogą generować etykiety kiedy chcą i wcale nie musi być to jednoznaczne z wysłaniem paczki. Jak kurier odbierze przesyłkę, to ją skanuje i w trackingu aktualizuje się, że jest "odebrana przez kuriera".

Ale wyżej masz napisane, że:
    "25 czerwca telefon zamówiony
    26 czerwca wysłany", zatem rozumiem, że telefon juz opuścił siedzibę OP. Osobiście wolałbym zobaczyć screena co jest dokładnie na stronie OP, bo może coś e rozumiem.

dodana zawartość

Ja zamawiałem w czwartek wieczorem i dzisiaj ma dojść, pokazuje że kurier o 8:10 dostał paczkę w punkcie jakoś 70km ode mnie.
    To ja miałem tak samo :) I doszło w tym samym dniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

Czekam od rana na paczkę i na razie nic. ;(  Mam nadzieję, że dzisiaj na pewno dojdzie. Przez stronę zamawiany, ale płacone kartą walutową. :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi