Skocz do zawartości
Kelevra1902

Zamówienia: sklepy, zniżki, formy płatności

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MisiekDP napisał:

Ale wyżej masz napisane, że:
    "25 czerwca telefon zamówiony
    26 czerwca wysłany", zatem rozumiem, że telefon juz opuścił siedzibę OP. Osobiście wolałbym zobaczyć screena co jest dokładnie na stronie OP, bo może coś e rozumiem.

Ale dalej masz napisane, że "przez 7 dni na stronie śledzącej wciąż informacja, że są tylko informacje elektroniczne". Sklep może sobie ustawić status "wysłane", ale wcale nie musi to oznaczać, że towar fizycznie opuścił magazyn. Hipotetycznie mogło nawalić tyle śniegu, że przez tydzień nie mógł podjechać np. kurier DHL. Oczywiście sytuacja absurdalna, ale tak to wygląda. Mogło też dojść do zaginięcia paczki, a np. nie została zeskanowana podczas odbioru przez błąd kuriera. Nie można wszystkiego wykluczyć, ale jedno jest pewne - nie można zawsze traktować statusu "wysłane" w jakimkolwiek sklepie, jako pewnik faktycznego wysłania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    2 godziny temu, marjanoos napisał:
    Ale dalej masz napisane, że "przez 7 dni na stronie śledzącej wciąż informacja, że są tylko informacje elektroniczne". Sklep może sobie ustawić status "wysłane", ale wcale nie musi to oznaczać, że towar fizycznie opuścił magazyn. Hipotetycznie mogło nawalić tyle śniegu, że przez tydzień nie mógł podjechać np. kurier DHL. Oczywiście sytuacja absurdalna, ale tak to wygląda. Mogło też dojść do zaginięcia paczki, a np. nie została zeskanowana podczas odbioru przez błąd kuriera. Nie można wszystkiego wykluczyć, ale jedno jest pewne - nie można zawsze traktować statusu "wysłane" w jakimkolwiek sklepie, jako pewnik faktycznego wysłania.

Możemy się tak sprzeczać, ale najlepiej by było jakby kolega wyżej udostępnił status jaki widnieje na stronie OP i jaki w DHL, z chęcią porównałbym u siebie i możnaby powiedzieć coś więcej default_smile.png

PS. Ja mam tak:

12fe860d8a084704790c522c66836df5.jpg

Edytowane przez Smykoo
    Poprawa czytelności posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    9 minut temu, MisiekDP napisał:

Możemy się tak sprzeczać, ale najlepiej by było jakby kolega wyżej udostępnił status jaki widnieje na stronie OP i jaki w DHL, z chęcią porównałbym u siebie i możnaby powiedzieć coś więcej default_smile.png

No ale przecież udostępnił ten status... Napisał, że miał "otrzymano dane elektroniczne". Ja zamawiając telefon w czwartek w nocy, miałem taki status do poniedziałku. W poniedziałek firma kurierska fizycznie odebrała paczkę i dopiero wtedy status się zmienił. Tymczasem na stronie OnePlus był status "Wysłano".
    To co ja piszę, to nie są jakieś moje wymysły, obsługiwałem zamówienia w sklepie wysyłkowym zarówno od strony panelu sklepu jak i wydawania paczek kurierom, także wiem, jak to może potencjalnie wyglądać.

Postanowiłem też zrobić ankietę na grupie FB zrzeszającej użytkowników OP i wyniki aktualnie są takie:

image.png.955488ae2dba386aaac11c6afd9368de.png

Edytowane przez marjanoos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Status mojej przesyłki w DHL

94300db85d0f55eaf356756155437ead.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Kasę już dostałem z powotem...

Dlaczego telefonu nie dostałem - nie wiem. Domniemywam, iż gdzieś się zapodział na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

było dokładnie tak jak pisze marjanoos. Dhl nie otrzymał nigdy paczki od Oneplusa, pomimo tego, że na stronie oneplusa jest do dzisiaj order outbound

Ja rozumiem że takie sytuacje się zdarzają i miałem pecha, ale jednak najbardziej //ciach// jest poziom lekceważenia sytuacji przez Oneplusa. Wszystko wykonywane w ostatnim dniu terminu, utrudnianie podejmowania kolejnych kroków jak i te //ciach// odpowiedzi Ctrl+C Ctrl+V Ja w tej chwili żałuję, że nie kupiłem w x-komie. Kilka stówek więcej i sto razy więcej spokoju 

Edytowane przez Smykoo
    pkt. 3.2 Regulaminu - nieodpowiednie słownictwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Odpowiedzi nieco sztampowe ale szybko, przynajmniej w moim przypadku.
    Finalnie i tak kupiłem na Amazonie wersję 12/256. Taka się trafiła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

było dokładnie tak jak pisze marjanoos. Dhl nie otrzymał nigdy paczki od Oneplusa, pomimo tego, że na stronie oneplusa jest do dzisiaj order outbound
    Ja rozumiem że takie sytuacje się zdarzają i miałem pecha, ale jednak najbardziej wku**** jest poziom lekceważenia sytuacji przez Oneplusa. Wszystko wykonywane w ostatnim dniu terminu, utrudnianie podejmowania kolejnych kroków jak i te wku**** odpowiedzi Ctrl+C Ctrl+V Ja w tej chwili żałuję, że nie kupiłem w x-komie. Kilka stówek więcej i sto razy więcej spokoju 

No tak, to fakt. Odpowiedzi "kopiuj wklej" są bardzo wpienkające :/
    A czekają dlatego do ostatniego dnia, bo zawsze liczą, że może jednak dojdzie. To akurat częsta praktyka. Przy zakupach na chińskich stronach to standard. Może powodem są opóźnienia paczek, może nie - nie wiem. Jednak to stosują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

Do mnie doszło dzisiaj koło 15. Wersja z 4 czerwca.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Do mnie doszło dzisiaj koło 15. Wersja z 4 czerwca.
    No i jak pierwsze wrażenia? Wryło w ziemię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

Telefon kolos. :D Tak jak poprzedni mogłem chwycić pionowo dwoma najkrótszymi palcami(kciuk+mały), tak tego nie mogę chwycić kciukiem i najdłuższym. ? Prędkość działania powala, widać znaczną różnice w uruchamianiu aplikacji i płynności w porównaniu do S'ki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi