Skocz do zawartości
Daap007

Jak uruchomić klawisze fizyczne w S5 Active G870F po wgraniu ROM z S5 G900F

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Jak w temacie, czyli: Jak uruchomić klawisze fizyczne w S5 Active G870F po wgraniu ROM z S5 G900F.

Tak się składa, że wbrew temu co piszą ludzie, do telefonu S5 active  G870 można śmiało próbować wgrywać softy od "zwykłego" S5 G900 🙂

Przy pomocy TWRP i funkcji kopii, przeniosłem nawet Stock Rom G900FXXS1BPE3 na mojego G87F G870FXXU1BQE1.

Jak nie trudno się domyślić, skutkuje to dwoma problemami:

1. mamy zbędną i niedziałającą aplikację skaner linii papilarnych (taki problem to nie problem) DELETE go rozwiązuje 🙂

2. Nie działają klawisze skrajne obok HOME i specjalny.

Zauważyłem, że jeśli mamy softy (nie wiem jak to wyrazić) na tej samej "bazie" jak np wspomniane XX 1B albo np Lineage 15.1 klteactive i klte to przy pomocy TWRP wystarczy przywrócić Boot z kopi z wersją z klawiszami na wersję bez klawiszy i po restarcie wszystko pięknie działa,  w klteactive 15.1 i 16 można nawet łatwo uruchomić działanie, bocznego klawisza specjalnego (jeśli to kogoś interesuje to dajcie znać)

Niestety, inne softy  to działanie wykrzacza i nie wiem jak uruchomić działanie klawiszy w innych romach takich jak choćby RR ROM 😞

Dawno, dawno temu gdzieś na jakimś forum widziałem wpis co i jak w systemie ręcznie przegrać aby działały klawisze ale teraz nie potrafię tego odnaleźć 🙂

Pytanie do was: Czy ktoś wie jak to zrobić? 🙂

Pozdrawiam

Edytowane przez Daap007
    Literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi