Skocz do zawartości
Piotr Duda

Przywrócenie wiadomości SMS z kopii zapasowej

Rekomendowane odpowiedzi

Najdrożsi,

Pierwszy raz na forum, wybaczcie ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na konkretne pytanie, jeśli pomyliłem wątki to proszę o przeniesienie.

Usunąłem przypadkowo konwersacje SMS ze swojego telefonu, mam włączone tworzenie kopii zapasowej, i jest napisane że utworzono ostatnio wczoraj. Problem polega na tym że nigdzie nie mogę znaleźć opcji/przycisku przywróć kopię zapasową wiadomości. Mój telefon to xiaomi a1 z androidem 9 pie, bez żadnych nakładek.

W supporcie google jest napisane że przywracanie zależy to od producenta telefonu, to bez sensu skoro oprogramowaniem jest czysty Android... Na dysku Google jest ta kopia lecz gdy w nią klikam przenosi mnie do ustawień telefonu gdzie mogę sobie włączyć lub wyłączyć tworzenie kopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Kopię zapasową Google można przywrócić po resecie do fabrycznych lub deinstalacji + instalacji danej aplikacji.

Miało być pięknie - "w dowolnej chwili" od Pie, ale nie ma.

Możesz spróbować wyczyścić dane aplikacji + wyłącz/wymuś zatrzymanie, bez dostępu do internetu. Po połączeniu z internetem uruchom i skonfiguruj wiadomości.

Jak nie pomoże - reset i przywracanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie zadziałało, nie bardzo wiem jak miałbym przywrócić tę kopię zapasową gdyż w działającym i skonfigurowanym telefonie nie pojawia się opcja przywróć kopię zapasową.

Rozumiem że w takim razie usługa kopii zapasowej jest do użycia tylko przy konfiguracji nowego systemu, ewentualnie przy resecie ustawień do fabrycznych. Jest to totalny bezsens, tym bardziej że w support google jest napisane że można tylko zależy to od producenta telefonu, co w ogóle zahacza o absurd.

Chciałem skontaktować się z jakimś biurem obsługi Googla lub androida, ale jest tylko obsługa sklepu Play gdzie można zapytać o aplikacje,ale w moim przypadku to nie aplikacja tylko system nie pozwala...chyba dobrze rozumiem. Jako pierwsza pomoc w wyszukiwarce znajduje mi to forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do robienia kopii SMS'ów i połączeń,  proponuję używać zewnętrzną aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&hl=pl i bez problemu sobie możesz przywracać w każdej chwili każdą kopię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki! teraz już skorzystałem z tego programu i widzę jak łatwo można przywrócić dane.

Ale przez roztargnienie usunąłem istotne wiadomości i chciałbym móc je przywrócić, nie po to włączyłem sobie w systemie android tworzenie kopii zapasowej żeby nie móc z niej skorzystać. Nie spodziewałem się że to jest niemożliwe, nie w czasach gdzie to właśnie dane, a nie urządzenie posiadają wartość. Właśnie uruchamiając opcje kopii zapasowej byłem pewien że te dane chronię.

Serio z tej opcji systemowej nie mogę skorzystać w każdej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko podczas pierwszej konfiguracji na nowym telefonie/tym samym po przywróceniu do ustawień fabrycznych i wybraniu opcji "przywróć kopię" ;) Dlatego do SMS'ów wskazane jest używanie tamtej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi