Skocz do zawartości
bartekc00

OnePlus 7 Pro - pytania przed zakupem/pytania nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

bartekc00

W tym temacie proszę zadawać pytania dot. urządzenia OnePlus 7 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mckay

Witam, ja zacznę. Czy Oxygen Os ma pełne wsparcie dla kopi zapasowej aplikacji od Googla? Chodzi konkretnie o kopię między innymi wiadomości, historii połączeń itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy poniższy zrzut wystarczy Ci za odpowiedź?

0ba4c1d3882ea187a0a9cf0c9a2bcd83.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mckay

Jeśli przy resecie urządzenia przywróci mi smsy? i historię połączeń? to tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie widzę powodu dlaczego miałby tego nie zrobić

skoro robi kopię to i przywraca, to funkcja androida a nie producenta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Ciekawy jestem jak jest z wielkością tego telefonu. Po suchych porównaniach wychodzi że to jest praktycznie największy liczący się smartfon na rynku, większy nawet od note 9, nie mówiąc o s10+ czy p30 pro. Wiadomo że ekran pokrywa większość frontu, ale trzeba sięgnąć na górę i dół i jeszcze go chwycić przyzwoicie

W każdej recenzji przewija się, że to duży problem, że obsługa jedną ręką nie istnieje. A OP5t którego mam już jest na granicy sensowności obsługi jedną ręką 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4bstr4ct

@rdy To chyba jest największy i najcięższy flagowiec na ten moment, a jak dojdzie etui to już w ogóle :D. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=37850]rdy[/mention] To chyba jest największy i najcięższy flagowiec na ten moment, a jak dojdzie etui to już w ogóle :D
    Jest prawie identyczny jak Note 9.

Note po lewej.8d629219447e274b449c6d022584f41e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myroon
    Napisano (edytowane)

Hej, 

Oglądałem dziś na żywo OP 7pro i powiem szczerze, że mam ogromny dylemat. 

Potrzebuje nowego telefonu, szczerze mówiąc to na już. Obecny wytrzymuje ledwie 2h na włączonym ekranie. Ze względów subiektywnie estetycznych rozważam tylko OP7pro i S10+. 

Jeszcze w zeszłym tygodniu po premierze, byłem przekonany, mając na uwadze piękny ekran bez wcięcia i cenę wezmę OnePlusa. 
    Natomiast dziś po obejrzeniu zacząłem się wahać. Dlaczego?

• Po pierwsze ekran w OP jest piękny, ciut ciemniejszy od S10+ ale wciąż robi niesamowite wrażenie, 90hz miodzio. Telefon jest wykonany prima-sort. Naprawdę poza wystającym aparatem z tyłu(brak płaskiej powierzchni) i.. ścięciami ekranu ciężko się o coś doczepić. I to właśnie te wspomniane ścięcia mnie martwią. Do tej pory zawsze korzystałem z płaskich ekranów i stąd też moje pytanie do ludzi z większymi doświadczeniami, czy do tego da się przyzwyczaj, czy one nie są zbyt duże? Czy OnePlus nie przesadził? W S10+ tak jakby naturalnie prawie wcale tego nie czułem. 
    • Po drugie, aparat główny wygląda na to( kilka szybkich zdjęć w sklepie), że jednak S10+ ma bardziej dopracowany aparat. Podlinkuje ktoś wartą uwagi recenzje w tej kwestii?
    • Trzecia wada: waga, telefon jest duży, musi swoje ważyć. Wciąż jednak subiektywnie uważam, że jest porównywalny do S10+, mam spore dłonie więc rozmiarowo jest ok, ale na pierwszy rzut oka te 30g różnicy naprawdę jest odczuwalne. 
    • Po czwarte, tak wiem OnePlus ma czyste androida, same plusy, ale czy tylko ja uważam, że Samsung odwalił kawał dobrej roboty z nakładką i wydaje się w końcu być naprawdę przyjemna w użytkowaniu. Chociażby użytkowanie jedną ręką w Samsungu.

W Samsungu wkurza mnie dwie rzeczy, przede wszystkim brak snapdragona w EU, i brak 90hz w porównaniu do OnePlusa. 

Na chwilę obecną od OP szczerzę mówiąc najbardziej odpychają mnie te ścięcia i ogólny komfort z nimi związany kiedy mamy telefon w ręku.

Może ktoś się wypowiedzieć, doradzić, z chłodną głową i kalkulacją, zwrócić uwagę co warto wybrać?

Edytowane przez Myroon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Kolego, ja używam s10+ od premiery i wczoraj zamówiłem op pro w wersji 12gb. S jest super telefonem, ale kurde ta dziura bywa tak irytująca, że szkoda gadać.

Ogólnie czego byś nie wybrał, będziesz raczej zadowolony. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest dla Ciebie ważne. Dla mnie od zawsze priorytetem jest wielkość i jakość ekranu oraz ilość ram. Tu op wygrywa. A jak będzie z resztą, to się okaże. Jutro pewnie dostanę, to zrobię Ci jakieś porównanie jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi