Skocz do zawartości
arturdebski

[Galaxy A8] Jak obniżyć wersję Androida z 9 do 7?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!
    Mam Galaxy A8 SM-A530F i Android an nim w wersji 9
    poziom poprawek zabezpieczeń : 1 marca 2019

Chciałbym obniżyć wersje android a z 9 do 7 (ewentualnie 8 gdyby były jakieś problemy z 7)
    (nie chce w tym wątku się skupiać dlaczego to robię, czy to bezpieczne, czy warto/nie warto wiec proszę nie odnośmy się do tych tematów 
    - mogę założyć oddzielny watek o tym) Chciałbym się tu skupić na ewentualnych problemach z tym związanych - pytania poniżej

Tu jest ładna lista firmware do A8:
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/XEO/

Mam kilka pytań i wątpliwości:
    1) Po uruchomieniu Odina pokazuje się komunikat i nie jestem pewien co on oznacza a brzmi dość groźnie:
    (zrzut ekranu na samym dole postu)

2) Czy ktoś robił downgrade firmware z 9 do 7 lub 8 i miał z tym jakieś kłopoty po wykonaniu?

3) Podane w linku firmware sa 5 plikowe  - czy coś zmienia? -
    bo nigdy ni robiłem 5 plikowym tylko zawsze jedno plikowym
    a WSZSTKIE firmware XEO począwszy od Galaxy S2 a skończywszy na S5
    pobierane przez mnie z sammobile byly jednoplikowe.

Dzięki z góry

2019-05-16 08_36_56-Window.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Podpinam się pod wątek.Co wiem do tej pory to:

Downgrade czy tez tzw. rollback możliwy jest o 1 w dół ( o ile jest możliwy wogóle :) )

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a8/SM-A530F/PRT/

czyli z ostaniego

PDA A530FXXU4CSD7
    CSC A530FPRT4CSD7

na

PDA A530FXXS4BSA8
    CSC A530FPRT4BSA1

soft pobrałem stąd :

https://updato.com/firmware-archive-select-model?q=SM-A530F&exact=1&r=PRT&v=Oreo(Android+8.0.0)&rpp=15

dzięki uprzejmości  Camulos

romy są 5 plikowe,ostatni a w zasadzie home csc pozwala zachować dane w telefonie

zastanawia mnie temat z xda odnośnie zgodności wersji :

https://forum.xda-developers.com/galaxy-a8-2018/help/downgrade-os-t3912208

Jeżeli coś pokręciłem to proszę o sprostowanie mądrzejszych i doświadczonych użytkowników bądź jeżeli któryś inny temat wyczerpuje problem

to proszę o wkazanie(np. downgrade s9 to tak samo jak w a8).Do tej pory brak wyraźnego jednoznacznego tutoriala typu krowie na rowie :) ) ?

A może ktoś już to wykonał i pochwaliłby się ?

Ps.Nie potrzebuje zmieniać PRT na XEO (debrandingu).Potrzebuje działającego nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jestem po downgrade A8 z Android 9 do 8

Użyłem wersji:
    2019-02-14  8.0.0  PDA A530FXXS4BSA8   CSC A530FOXM4BRL8
    (zaznaczona na czerwono w liście z sammmobile w załączniku)

Postępowałem zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami flashowania (tak jak w tutorialu powyżej)

Za pierwszym razem wybrałem pozostawienie moich danych czyli według tutorialu plik:
    HOME_CSC_OXM_A530...

Flashowanie poszło sprawnie ale telefon po restarcie zawisł (czekałem 10minut) na ekranie z mrugajacym napisem SAMSUNG:
    https://thedroidguy.com/2018/03/how-to-fix-samsung-galaxy-a8-2019-with-a-flickering-screen-easy-steps-1081845

Odpuściłem próby ratowania z linku powyżej (może wystarczyłoby zrobić "WIPE CACHE PARTITION" i byłoby po problemie

Przy drugim flashowaniu użyłem pliku usuwającego moje dane czyli:
    CSC_OXM_A530...

Poszło ok, telefon powstał, ponieważ miałem backupy na google i na koncie samsung wszystko prawie samo wcisnęło się na miejsce (za chwile bede weryfikował) a po ręką mam jeszcze backup ze SMART SWITCH w razie jakby coś się nie dociągnęło

Jedno co bym poradził to przed jakimkolwiek flashowaniem/resetowaniem upewnić się co do posiadania danych dostępowych konta google, samsung, blokady ekranu, pinu karty itp itd no i obowiązkowo backup telefonu na tych kontach + backup SMART SWITCH czy innym softem do backupu telefonu.

Później dobiorę się do softu nagrywającego "ACR"  - bo o to była cała walka i sprawdzę czy działa
    Jak coś będzie nie najlepiej to pewnie zejdę po kolei krok po kroku przez wszystkie firmware aż do wersji 7
    (albo najlepiej/najsprawniej działającej 8  - w tym aby oprócz nagrywania były z automatu widoczne zapisane numery telefonów nie wymagające ręcznego edytowania przy zapisie pliku nagrania)

2019-05-16 11_45_08-Odin3 v3.13.png

2019-05-16 11_22_47-Download Samsung Galaxy A8 SM-A530F - XEO Poland firmware1.png

Edytowane przez arturdebski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli miałeś XEO i zjechałeś w dół do XEO?przez typowy flash z tutoriala co cytowałem?

jeśli coś robiłeś inaczej możesz jeśli CI się chce napisać pkt step by step?

Czy z softu jakiegoś operatora zszedłeś do 8 XEO

thnx za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon nie wyglądał na brandowany mimo ze w abonamencie ORANGE od 2013r czy 2014r - nie pojawiało sie zadne logo ORANGE ani aplikacje właściwe dla ORANGE
    Wcześniej debrandowałem od S2-do-S5 z ORANGE przechodząc na XEO - żadnych problemów
    Raz jak musiałem na gwarancji oddać S3 to wróciłem do firmware ORANGE i tyle (żadnych problemów)
    Wszystkie ORANGE i XEO ściągałem z sammmobile
    Przecież piszę ze robiłem według tutoriala - czyli tam niema nic innego niż standardowe operacje przy flashowaniu
    Nie zrobiłem nic niestandardowego. XEO i BRAND możesz zamieniać sobie "jak rękawiczki" według mnie
    przynajmniej ja tak miałem od S2-do-S5
    Wiec w mojej ocenie pytanie czy zszedłem z operatora na XEO niema to znaczenia
    Za chwile mogę wrócić z XEO na operatora np przed naprawą gwarancyjną telefonu.  - [EDIT] choć zaczyna mi się wydawać ze ORANGE przestał brandować telefony albo ja mam jakiś niestandardowy zakup (telefon firmowy zakupowany przez inny zespół osób) ponieważ od nowości nie widziałem w moim A8 żadnej aplikacji pochodzącej od ORANGE ani logo ORANGE przy starcie mimo ze ten sam numer w abonamencie mam od chyba 2013r

dodana zawartość

"ACR" niby działa ale nie pokazuje w nazwach nagranych plików numerów telefonów, jest komunikat że to niby "Sklep Play" blokuje dostęp do kontaktów i możliwość odczytania numeru telefonu rozmówcy. Zastanawiam się teraz czy dalszy downgrade telefonu poprzez niższe ósemki do siódemki lub bezpośrednio do 7 ma sens czy to coś zmieni.
    Może ktoś przerabiał temat? Albo podpowie teraz który soft cały czas zadowalająco działa na Androidzie 8 lub 7 czyli: słychac mój głos i rozmówcy oraz nagrany plik jest opatrzony w nazwie numerem telefonu rozmówcy jego imieniem i nazwiskiem które są w książce adresowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 16.05.2019 o 12:52, arturdebski napisał:

"ACR" niby działa ale nie pokazuje w nazwach nagranych plików numerów telefonów...

Wróciłem do oreo ostatniego prt ze strony podanej wczesniej,apki przywrócił smartsłicz , z tym ze acr pobrałem wcześniej przed buckup bezpośrednio z:

https://www.apkmirror.com/apk/nll/call-recorder-acr/call-recorder-acr-31-5-unchained-release/

działa z kontaktami,nic nie muszę przypisywać,nagrywanie idzie w ustawieniach automat :)

więc nie szukam szczęścia w xeo i miodu w d...e bo finalnie mam to na czym mi najbardziej zależało

pozdro

Edytowane przez rainbrow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, rainbrow napisał:

Wróciłem do oreo ostatniego prt ze strony podanej wczesniej,apki przywrócił smartsłicz , z tym ze acr pobrałem wcześniej przed buckup bezpośrednio z:

https://www.apkmirror.com/apk/nll/call-recorder-acr/call-recorder-acr-31-5-unchained-release/

działa z kontaktami,nic nie muszę przypisywać,nagrywanie idzie w ustawieniach automat :)

więc nie szukam szczęścia w xeo i miodu w d...e bo finalnie mam to na czym mi najbardziej zależało

pozdro

Dzięki za link do apki, u mnie tez ruszyło na dwóch telefonach: Galaxy A8 i Galaxy S5  - ACR pokazuje nazwy i numery korespondentów bo ma dostęp do listy połączeń!
    nawet nie wiedziałem ze istnieje taki mirror/archiwum apek - teraz trzeba sobie sciagnac gdzieś na boku i zabezpieczyć instalator ACR żeby w razie co mies skąd zainstalować jak zlikwidują to archiwum np uznając za nielegalne.

Cytat

więc nie szukam szczęścia w xeo i miodu w d...e

Niewłaściwie rozumiesz chyba to co robiłem, ja nie zakładałem ze XEO coś wniesie do nagrywania, ot zawsze wgrywałem XEO żeby pozbyć się kilkunastu niechcianych aplikacji operatora ORANGE które tylko zaśmiecały telefon, zabierały pamięć, baterie itp z których zupełnie nie korzystałem. Jak widzisz dla XEO i "opratorskiego" firmware procedura flashowania jest dokładnie ta sama wiec debrandowanie nie powoduje żadnego dodatkowego nakładu pracy.

Dodatkowo jak zobaczysz brandowane firmware do mojego Galaxy A8 SM-A530F na stronie SAMMOBILE to zauważysz ze brandowane ORANGE kończą się chyba na 2017  - screen poniżej - dokładnie jedna sztuka! - wiec tak czy siak zostało mi wgranie XEO (bo pewnie już z założenia operatora nie miałem i tak brandowanego telefonu od 2017 czy 2018r)

Dodam że eksperymentowałem z dwoma czy trzema wersjami 7 "w dół" i ze dwoma kolejnymi wersjami 8 "w dół" po tej co wgrałem i miałem "FAIL" na samym początku flashowania ale dalej tego nie analizowałem dlaczego tak się dzieje.

Dodam jeszcze ze jest fajna/ładna aplikacja BALCKBOX (poniżej) która pokazywała na 8 listę nagrań z poprawnymi nazwami ale żeby utrudnić ona nie współpracuje z chmurą DROPBOX której używam  - czyli w ACR zaraz po rozmowie mam wysłane nagranie na komputer i mogę odsłuchać w spokoju i ma zbackupowane.

Czyli ostatecznie brałeś firmware "PRT" do swojego telefonu z SAMMOBILE? czy skąd?

blackbox.png

ORANGE_GALAXY_A8.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatecznie soft pobrałem z updato.com bo tam mi szybko zasysało :)(inne źródła które znam to czasowy dramat w  opcji free download)

xeo też już pobrałem z tego samego zródełka i pewnie wrzucę za kilka dni  na swój a8

póki co na debiucie chciałem jak najprościej się da ;jednak teraz jeszcze szukam pewnego rozwiązania jak wyłączyć całkowicie update systemu

by za jakiś czas nie robić tego od nowa - pytanie czy wystarczy wyłączenie w opcjach programisty i w opcjach aktualizacji czy  jeszcze zerowanie apek od

aktualizacji?

Właśnie spojrzałem i widzę że orange ma mocno gdzieś posiadaczy a8.wiec rozumiem skąd taka decyzja(ja miałem to samo długo w galaxy alpha od tych

pomarańczowych nygusów :( )

Edytowane przez rainbrow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi