Skocz do zawartości
bartekc00

OnePlus 7 Pro - wrażenia posiadaczy

bartekc00

Proszę zwrócić uwagę, że ten temat dotyczy wrażeń posiadaczy. Proszę nie być leniwym i zakładać nowe wątki lub kierować pytania w odpowiednie miejsce. Na ten moment wszystko ląduje tutaj w jednym worku, mimo że często niewiele ma wspólnego z wrażeniami.

Wiadomość dodana przez bartekc00

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=87879]gentillo[/mention] ale Note tez ma przecież zaokrąglony ekran.
    Jak jest w dialerze? Oddzwonienie np. na ostatnie połączenia - tylko się dotyka i dzwoni, czy można przesuwać na boki podobnie jak w Samsungach, w lewo sms, w prawo dzwoni?
    Napisałem, że wolałbym. Niestety producenci idą za jakąś debilną modą na te zagięte rogi co ani nie jest estetyczne a już na pewno funkcjonalne. Tak samo jak wolałbym taką przekątną jak w 7 pro i proporcje 17:9. Ale na rynku jest to co jest i na zmiany się nie zanosi.
    W dialerze przy połączeniu są 3 kropki i po ich naciśnięciu rozwija się menu z opcjami do wyboru.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

Oddzwonisz, wystarczy włączyć inteligentne połączenie. 
    Przesuwanie w dialerze to już jest opcja zaimplementowana przez Samsunga w ich nakładce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Czy ktoś wie jak włączyć możliwość połączenia się przynajmniej z 3 urządzeniami bluetooth ? Niby łącze się z trzema ale można odbierać połączenia lub dzwonić tylko z 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy ktoś wie jak włączyć możliwość połączenia się przynajmniej z 3 urządzeniami bluetooth ? Niby łącze się z trzema ale można odbierać połączenia lub dzwonić tylko z 2
    Raczej się nie da bo Android pozwala tylko na dwa połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    1 minutę temu, gentillo napisał:

Raczej się nie da bo Android pozwala tylko na dwa połączenia.

Nawet w opcjach programistycznych nie da się. Jest tylko max 2. Szkoda aczkolwiek do przeżycia. W Huawei dało się wybrać max 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po przesiadce z Note 9 mogę tylko napisać, że jestem mega zadowolony. Co prawda z Note'a też byłem. Ale nie mam większych problemów. Jednego wieczoru przestał mi działać ambient display ale kolejnego dnia już było ok. Zresztą ostatnia aktualizacja adresowała ten problem. Powiadomienia - bez problemu. Jakość połączeń - bez problemu. BT w aucie - bez problemu. Dwa podłączone urządzenia BT na raz - bez problemu. Bałem się trochę przejścia z Samsunga. To mój pierwszy oneplus. Na pewno wolałbym zupełnie płaski ekran. Ale z tym w 7 pro da się żyć. Mógłby być większa bateria ale i tak nie jest źle. A co najważniejsze ekran nie ma żadnych dziur ani notchy co dla mnie dyskwalifikuje telefon. I dlatego nie czekam na Note 10 choć byłem wierny tej serii od modelu numer 1.

SPena Ci nie brakuje?

Wysłane z Galaxy S8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SPena Ci nie brakuje?

Wysłane z Galaxy S8

Zrobiłem sobie mały przegląd i wyszło na to, że wyciągałem spena może raz na tydzień. Co prawda jak już używałem to był nieoceniony ale doszedłem do wniosku że mogę bez niego żyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    agentTM
    6 godzin temu, slawo0907 napisał:

Witam

Opiszę moje wrażenia bardzo krótko, by nie chcę wdać się w niepotrzebną polemikę. Napaliłem się na ten telefon potwornie, po przeczytanych recenzjach i obejrzanych filmach na YT. Zamówiłem, wczoraj go odebrałem a dzisiaj jest już spakowany i przygotowany do odwózki. Cały dzień "walki" z tym urządzeniem, by działał przynajmniej tak jak mój półtoraroczny Huawei mate 10 pro.No niestety, dawno nie widziałem tak mocno niedopracowanego urządzenia. Czułem się jak beta tester, i to chyba najłagodniejsze określenie. Wyliczę krótko, co mnie najbardziej wkurzyło.

1 aparat- zdjęcia w porównaniu z mate 10 pro - słabe (nieostre, kolory wyprane)

2 jakość rozmów - na ulicy nic nie słyszałem, moi rozmówcy też narzekali, że mnie nie słyszą

3 ekran - hmmmm , tyłka nie urywa a na dodatek częsty brak reakcji na dotyk na krawędziach, zacinki przy wybudzaniu, częsty brak powiadomień.

4 waga - jak na swój rozmiar to dosyć ciężki, ale do tego można  się przyzwyczaić, rozmiar akceptowalny. Wbrew pozorom, gabarytami niewiele większy od mate 10 pro

Domyślam się, że zaraz ktoś powie ślepy i głuchy, ale na prawdę proszę mi wierzyć, że decyzja o zwrocie urządzenia była ciężka. Nie po to wydaje się tyle kasy, by cofać się , kupując nowy telefon. To tylko tak na szybko opisałem moje wrażenia. Był to mój pierwszy oneplus, więc nie odnoszę się do jego poprzedników. Może to kwestia softu, może kiedyś to poprawią, ale wtedy pewnie będzie tańszy. Reasumując - zawiodłem się. Pozdrawiam

Przepraszam bardo ale też przeszedłem bezpośrednio z Mate 10 pro i mogę się zgodzić z Tobą tylko w 4 punkcie ale w pozostałych mam całkowicie odmienne zdanie i za nic bym nie wrócił do Huawei-a, może faktycznie miałeś wadliwy model

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC12

Użytkuję OnePlus 7 Pro 8/256 z x-kom od soboty i powiem szczerze, że jestem zaskoczony pod każdym względem. Ekran bajka, idealny rozmiar, idealna płynność, 90hz to niesamowita sprawa, czuć różnicę w płynności każdej aplikacji. Przesiadłem się z Note8 i tam animacje potrafiły chrupnąć momentami, w faceboku, insta czy twitterze podczas przewijania też zdarzały się delikatne przycięcia, natomiast tutaj jest idealnie. Bateria również świetna, za mną dopiero 2 cykle ładowania, a przy identycznym stylu użytkowania jak na Note, SOT 2-3h dłuższy (a użytkuję cały czas na 90hz i rozdzielczość automatyczna). Głośniki stereo - w końcu trafił mi się telefon z tą cechą i w porównaniu do S9+ mojej dziewczyny 7PRO grają lepiej. Ładowanie od 15% do 100% w 1h05min. W kwestii aparatu również jest lepiej niż w Galaxy, nie jestem jakimś zapalonym fotografem, rzadko korzystam z aparatu, nie publikuję nigdzie zdjęć na portalach społecznościowych więc nie mam parcia jak niektórzy na te delikatne różnice jakości pomiędzy aparatami różnych telefonów (nawet nie potrafię do końca zrozumieć tych porównań, ponieważ poziom zaawansowania tych aparatów obecnych czasów jest tak duży, że często ciężko jest nawet zweryfikować w ciemno, które zdjęcie robi dany smartfon). Dla mnie aparat w Note był więcej niż wystarczający, a tutaj zdjęcia wychodzą jeszcze lepsze, wczoraj zrobiłem sesyjkę zdjęć samochodu i nawet wieczorem przy zachodzie słońca były praktycznie bez żadnych szumów. Naczytałem się o ghost touch no i postanowiłem to sprawdzić u siebie. Pobrałem CPU-Z, włączyłem nfc, włączyłem wskaźniki dotknięć no i chwilę bawiłem się w aplikacji, ale nic, żadnych duchów, nic nie klikało, nic nie działo się przypadkiem - na pudełku widnieje data produkcji 06.05 - tak dla informacji odnośnie partii jaką posiadam. 

Reasumując uważam że Op7 Pro to inna liga w jakości wrażeń z użytkowania telefonu. Teraz każdy aspekt (a posiadałem OP3 więc mam porównanie też do przeszłości firmy) - począwszy od wibracji, przez ekran, szybkość, płynność, dopracowanie interfejsu, funkcje, gesty, głośniki, aparat to praktycznie TOP na rynku. 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Napisano (edytowane)

Nie mogę wkleić linka ale podobno wstępnie Oneplus przyznaje się do problemu z ghost touch. Siedziałem teraz z 20 min aby to sprawdzić. Włączyłem w opcjach programistycznych opcje: pokaż dotknięcia po czym uruchomiłem aplikacje cpu-z. Oczywiście włączony był również NFC. Niestety ale po ok 5-10 min dostrzegłem przypadkowe dotknięcia ekranu i teraz zastanawiam się jak to rozegrać. Podobno nie da się tego problemu rozwiązać programowo. Wina leży po stronie sprzętu. Wymiana na nowy nie ma sensu bo będzie pewnie pierwsza partia więc każdy telefon może na tą przypadłość cierpieć. Dlatego chciałem Was zapytać: jaką macie partie , gdzie kupiony telefon i czy zauważyliście problem u siebie wykonując ten test. Dodam, że tego problemu nie zaobserwowałem na rozdzielczości qhd ani na automatycznej. Problem pojawia się na FHD+. Nagrałem filmik gdzie ewidentnie to ukazuje. 

ps: gdzie zgłosić problem do Oneplusa ? Być może zaproponują mi wymianę na nowy bez wady

https://www.dropbox.com/s/wio306cvg63eg1z/19-05-27-18-33-05.mp4?dl=0

Edytowane przez seb84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi