Skocz do zawartości
bartekc00

OnePlus 7 Pro - wrażenia posiadaczy

bartekc00

Proszę zwrócić uwagę, że ten temat dotyczy wrażeń posiadaczy. Proszę nie być leniwym i zakładać nowe wątki lub kierować pytania w odpowiednie miejsce. Na ten moment wszystko ląduje tutaj w jednym worku, mimo że często niewiele ma wspólnego z wrażeniami.

Wiadomość dodana przez bartekc00

Rekomendowane odpowiedzi

topoll
    Napisano (edytowane)

Ad 1. Jakość połączeń jest nieco gorsza niż w BlackBerry Paszport SE - ale jakość rozmów w "oryginalnych" BlackBerry zawsze była na najwyższym poziomie. Na pewno nie gorsza niż w używanym chwilę Note 9.

Ad. 2 GhostTouch nie doświadczyłem. Z lektury forum mam wrażenie, że problem w zasadzie (o ile nie całkowicie) został wyeliminowany.

Ad 3. Wytrzymałość obudowy szklanej jak zawsze zależy od bardzo wielu czynników. Każdy upadek jest inny i każdy jest potencjalnie ostatnim. To odróżnia obudowę że szkło od metalowej czy plastikowej. Co do uszkodzeń powierzchni obudowy, znowu - ja nie doświadczyłem, ale nie można wykluczyć uszkodzeń aluminiowej ramki. To miękki metal a zarazem trudny do trwałego pomalowania.

Ad 4. Na większości Androidów taki problem występuję, ja jakoś nie zauważyłem aby to było dla mnie uciążliwe.

Ad 5. Przyzwyczaiłem się i ich nie zauważam.

Ad 6. Zasięg łapie bardzo ładnie, problemów z obracaniem ekranu albo z BT nie miałem. Jak na razie mam problem z VoLTE i VoWiFi w Play, ale to powinno się zmienić, ponieważ Play wprowadza do oferty OP7 Pro.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Smykoo
    pkt. 3.1 regulaminu - nie krzyczymy (nie piszemy wielkimi literami)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikixx
    Witam. Staram się podjąć kolejną próbę ucieczki z ekosystemu Apple i chcę zacząć od telefonu. Wybór OnePlusa wydaje się oczywisty. Jednak od premiery 7 Pro zarówno w recenzjach, jak i na forach pojawiają się skrajnie odmienne opinie ja jego temat. I teraz moje pytania do użytkowników o obiektywną ocenę telefonu już po najnowszych aktualizacjach.
    1. Jak wygląda kwestia z jakością rozmów, zrywaniem itp. Czy jest to na prawdę poważny problem uniemożliwiający korzystanie z telefonu czy tylko lekkie niedociągnięcie ?
    2. Czy problem "duchów" został całkowicie wyeliminowany ?
    3. Jak jest z wytrzymałością obudowy ? czy zbiera odpryski, kruszy się. Czy jeden upadek do śmierć  ?
    4. Problem powiadomień. Często słyszę, że OnePlusy mają problem z powiadomieniami i ich opóźnieniem.
    5. Czy te zaokrąglenia ekranu są rzeczywiście tak bardzo irytujące ? w pobliżu 100 km ode mnie nigdzie nie jest dostępny egzemplarz do obejrzenia, więc nie ma możliwości oceny. To coś w stylu starych Samsung Edge ?
    6. No i na koniec kwestia irytująych problemów dnia codziennego, np. problemy z obracaniem ekranu, gubienie zasięgi, problemy z odbiorem mms, nie znajdowanie urządzeń BT itp. Drobne rzeczy o których rzadko kto wspomina, a potrafią skutecznie zniechęcić.

Pozdrawiam

1) Nie ma absolutnie żadnego problemu z jakością rozmów. Jest głośno, a dźwięk jest czysty. Nie miałem jeszcze problemów z zrywaniem połączenia, a korzystam często w Roamingu jak i sieci krajowej.
    2) Najprawdopodobniej tak. Ja nigdy nie miałem tego problemu.
    3) Z tyłu jak niezabezpieczysz jakąś folią, to zacznie łapać ryski w dolnej części panelu, z przodu zbierają się mikroryski, ale są widoczne tylko pod światłem. Odprysków brak.
    4) Miałem problem z powiadomieniami na OP6T, ale była tam opcja oszczędzania energii, że jak się nie używa(idzie się spać), to powiadomienia nie przychodzą, albo z opóźnieniem. Tu też to jest, ale powiadomienia normalnie przychodzą.
    5) Ja bym to porównał z Galaxy s8, nie ma tragedii. Można się przyzwyczaić.
    6) Miałem ostatnio problem z Autoobracaniem, ale to po przejściu na betę Androida 10,no i po ponownym uruchomieniu, do teraz nie ma problemu. BT łączy się dobrze, wszystko jest ok. W aucie automatycznie się łączy, nie zrywa połączenia. Trochę dziwnie aby działa czujnik światła, ale to też chyba wina Bety

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roxyx

Ad. 1. Jakość rozmów OK, nic nie zrywa. Używam telefonu od 2 miesięcy.

Ad. 2. Tak.

Ad. 3. Nie rzucam telefonem więc nie wiem ale przypuszczam że 1 upadek i po telefonie

Ad. 4. Nie doświadczyłem tych problemów

Ad. 5. Idzie się przyzwyczaić

Ad. 6. Obracanie ekranu działa bez problemu, nie gubi zasięgu, mms przychodzą, bluetooth działa bez problemu i wszystko działa jak powinno :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix
    6 godzin temu, kolokolo21 napisał:

Witam. Staram się podjąć kolejną próbę ucieczki z ekosystemu Apple i chcę zacząć od telefonu. Wybór OnePlusa wydaje się oczywisty. Jednak od premiery 7 Pro zarówno w recenzjach, jak i na forach pojawiają się skrajnie odmienne opinie ja jego temat. I teraz moje pytania do użytkowników o obiektywną ocenę telefonu już po najnowszych aktualizacjach.

1. Jak wygląda kwestia z jakością rozmów, zrywaniem itp. Czy jest to na prawdę poważny problem uniemożliwiający korzystanie z telefonu czy tylko lekkie niedociągnięcie ?

2. Czy problem "duchów" został całkowicie wyeliminowany ?

3. Jak jest z wytrzymałością obudowy ? czy zbiera odpryski, kruszy się. Czy jeden upadek do śmierć  ?

4. Problem powiadomień. Często słyszę, że OnePlusy mają problem z powiadomieniami i ich opóźnieniem.

5. Czy te zaokrąglenia ekranu są rzeczywiście tak bardzo irytujące ? w pobliżu 100 km ode mnie nigdzie nie jest dostępny egzemplarz do obejrzenia, więc nie ma możliwości oceny. To coś w stylu starych Samsung Edge ?

6. No i na koniec kwestia irytująych problemów dnia codziennego, np. problemy z obracaniem ekranu, gubienie zasięgi, problemy z odbiorem mms, nie znajdowanie urządzeń BT itp. Drobne rzeczy o których rzadko kto wspomina, a potrafią skutecznie zniechęcić.

Pozdrawiam :)

1. wszystko ładnie czysto i klarownie

2.tak (u mnie nie ma)

3. Nie wiem :) ja nie mam rys itp.

4. wszystko na czas

5. to mój pierwszy taki ekran i mnie to kompletnie nie przeszkadza

6. Obraca się aż miło, zasięg jest ;), mms jest, BT działa, 

Jedyne co to czasami kapryśnie działa czytnik linii papilarnych...reszta to miód

tel jest mega kozakiem, nie pożałujesz!

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak
    Napisano (edytowane)

To ja coś napiszę od siebie. Wczoraj dotarły do mojego domu dwa OP7 Pro (dla mnie i narzeczonej). Telefony zamówione z oficjalnej strony OP w poniedziałek wieczorem, środa rano były do odbioru. Data produkcji na jednym i drugim wskazuje na pierwszą połowę lipca tego roku.  Może dla niektórych trochę głupota jak za niecały miesiąc pojawić się ma OP7T Pro, ale stwierdziłem, że jak ktoś jest zainteresowany podstawowym modelem to ma na co czekać, tak w przypadku wersji Pro szkoda sensu, a cena pewnie będzie wyższa. Również nie lubię kupować od razu sprzętu po premierze i być królikiem doświadczalnym więc zakup by się odsunął jeszcze w czasie... No a teraz wrażenia:

1. OBUDOWA/SPASOWANIE: Wszystko elegancko, zwarta bryła bez żadnego uginania się szkła czy coś. Żadnego kleju na ramkach, przyciski sztywno siedzą na miejscu (pewnie do czasu bo egzemplarze wystawowe z x-koma miały już delikatne luzy).

2. WYŚWIETLACZ: No i tu miałem największe obawy, bo nigdy nie byłem zadowolony z wyświetlaczy w swoich telefonach... jak nie backlight bleeding, to jakis bad pixel, to nierównomierne podświetlenie... Tutaj ŻYLETA. Widać, że producent w końcu zainwestował w porządne matryce od Samsunga. Jak jestem wymagającym użytkownikiem jeśli chodzi o ekrany tak tu jestem w końcu w 100% usatysfakcjonowany. Nie uświadczyłem Ghost Toucha podczas dłuuugiej konfiguracji wszystkiego. Zakrzywienie jest spore, mój pierwszy taki telefon ale na razie mi nie przeszkadza, a nawet wywołuje fajny efekt spadania elementów pod wyświetlacz kiedy scrollujemy na boki. xD

3. USER EXPERIENCE: Tutaj kto miał oneplusy wie o co chodzi, wszystko śmiga bezbłędnie, zero zbędnych apek. Ekran 90Hz i pamięć usf 3.0 tylko podbijają efekt płynności znany z poprzednich generacji.

4. CZYTNIK LINII: przez parę pierwszych odblokowań byłem zawiedziony, palec trzeba było trzymać długo na czytniku... z każdym kolejnym było szybciej. Śmiga coraz lepiej i jest coraz mniej bezbłędny.

5. GŁOŚNIKI: Jest stereo, do filmów na ytb wystarczy. 😜

6. APARAT: Jeszcze na porządnie nie testowałem, z resztą jest oddzielny temat.

7. ROZMOWY: Prowadząc normalnie rozmowę jest wszystko w porządku, na głośnomówiącym już nie koniecznie. Jeśli coś mówimy i osoba po drugiej stronie zacznie mówić razem z nami to niestety ale ścina tą osobę do tego stopnia, że nie da się jej zrozumieć. Testowane na dwóch telefonach, w obie strony i mnie ścinało u narzeczonej jeśli wszedłem jej w słowo i ją u mnie w odwrotnym przypadku. Przestajemy mówić, a osoba która nam weszła w słowo kontynuuje i nagle słyszymy ją bardzo wyraźnie, więc obstawiam, że redukcja hałasów otoczenia zbyt agresywnie wycina dźwięki.

8. BATERIA: Jak w przypadku aparatu, jeszcze nie przetestowana - oddzielny temat.

9. WIBRACJE: No w końcu jakieś pewne, mocne i "zbite w sobie" a nie rozklekotane i głośne jak do tej pory, że pierwsze co robiłem to wyłączałem je przy pisaniu i innych reakcjach ekranu na dotyk. Tu chyba je zostawię włączone na klawiaturze.

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Na pewno się nie rozstaję z telefonem, bo zwyczajnie nie widzę alternatyw. Narzeczona jest podobnego zdania i ma zbliżone pierwsze wrażenia. ;)

Edytowane przez tolak
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi