Skocz do zawartości
bartekc00

OnePlus 7 Pro - wrażenia posiadaczy

bartekc00

Proszę zwrócić uwagę, że ten temat dotyczy wrażeń posiadaczy. Proszę nie być leniwym i zakładać nowe wątki lub kierować pytania w odpowiednie miejsce. Na ten moment wszystko ląduje tutaj w jednym worku, mimo że często niewiele ma wspólnego z wrażeniami.

Wiadomość dodana przez bartekc00

Rekomendowane odpowiedzi

dzejz

a ja powiem tylko, że telefon KOZAK :) dziś dotarł dhl-em ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

W porównaniu do S10+:

- lepszy aparat szerokokątny, w s10+ mocno rozmazuje krawędzie

- niestety brak w aparacie proporcji 16:9 co dla mnie jest mega minusem

- ekran porównywalny, ale wygrywa brakiem dziury

- głośniki stereo podobne, niektóre pasma lepiej brzmią w PP, niektóre w s10+, ale w s10+ wiruje cały tył od dźwięku, co mega irytuje, w S9+ tego nie było, w OP również nie ma

- szybkość dużo lepsza

- sporo cięższy, ale chyba samo uczucie trzymania w ręku jest lepsze

- krawędzie dużo bardziej zakrzywione w OP, co dla mnie trochę na minus

- wibracje dużo lepsza niż w s10+

- czytnik meeeeeega szybki, smasnug nie ma startu

- brakuje karty SD, przenoszenie danych teraz to masakra

Ogólnie mam wersję 12GB i nie podoba mi się zarządzanie. Ubija za szybko. 6GB wolne, a on ubija...

Jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

W porównaniu do S10+:

- lepszy aparat szerokokątny, w s10+ mocno rozmazuje krawędzie
    - niestety brak w aparacie proporcji 16:9 co dla mnie jest mega minusem
    - ekran porównywalny, ale wygrywa brakiem dziury
    - głośniki stereo podobne, niektóre pasma lepiej brzmią w PP, niektóre w s10+, ale w s10+ wiruje cały tył od dźwięku, co mega irytuje, w S9+ tego nie było, w OP również nie ma
    - szybkość dużo lepsza
    - sporo cięższy, ale chyba samo uczucie trzymania w ręku jest lepsze
    - krawędzie dużo bardziej zakrzywione w OP, co dla mnie trochę na minus
    - wibracje dużo lepsza niż w s10+
    - czytnik meeeeeega szybki, smasnug nie ma startu
    - brakuje karty SD, przenoszenie danych teraz to masakra

Ogólnie mam wersję 12GB i nie podoba mi się zarządzanie. Ubija za szybko. 6GB wolne, a on ubija...

Jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało.

Wibracje dużo lepsze niż w S10 plus , naprawdę ? Jakie wrażenia względem S10 plus jeżeli chodzi o aparat w dzień. W nocy już wiem ale w dzień podobno w op 7 pro wykonuje nienaturalne zdjęcia jak i filmy, coś na wzór p30 pro

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mckay

Niestety lekkie braki w tłumaczeniu Oxygen OS...

Tak przy moim użytkowaniu sot na poziomie 5h już po aktualizacji i konfiguracji (rozdzielczość inteligentna, 90Hz). Przy 6h byłoby idealnie.

Mega płynny, niby w szybkości otwierania apek jest podobnie jak w p30 pro ale 90Hz robi bardzo dobrą robotę.

Głośniki całkiem dobre. Jakość zdjęć akceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ImageX7

Na szybko, wibracja najlepsza ze wszystkich flagowców, jedynie iPhone ma równie dobre, ale chyba OP7P ma lepsze. Ekran żyleta, odpaliłem na YT filmik 4K 60 FPS i wygląda to mega dobrze. Czytnik linii papilarnych działa ultra szybko nawet z wilgotnym/mokrym palcem. Głośniki stereo moim zdaniem grają lepiej w OP7P niż w S10+, przynajmniej ja mam takie wrażenie, dźwięk jest głębszy i pełniejszy, a w S10+ był bardziej płytki, głośność jest na podobnym poziomie.

Aparatu i baterii jeszcze dobrze nie przetestowałem, ale na moje oko po kilkugodzinnej zabawie trzyma bardzo dobrze, a bateria jeszcze się dobrze nie "ułożyła". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak oceniacie rozmiar i zagięcia ekranu? Nie jest za wielki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gacy02

Jak ktoś ma większe dłonie to jest ok.

W porównaniu do Note 8 jest podobnie, a może nawet jakoś wygodniej leży w dłoni.

W porównaniu do MI9 jest gorzej, bo jest wyższy i cięższy. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale dla niektórych już MI9 jest duże.

Cala reszta, in plus w porównaniu do ww. Aparat, ekran, wibracje i dźwięk z głośników jest lepszy. No i płynność 90Hz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M 01
    5 minut temu, Rokston napisał:

A jak oceniacie rozmiar i zagięcia ekranu? Nie jest za wielki?

Lubię duże telefony, miałem nawet Mi Max i Lenovo Phab Plus, więc rozmiar OP7 jest dla mnie idealny. Mógłby być nawet większy :) Co do zagięć ekrnau,też na początku jakoś mnie denerwowały, ale już to przetrawiłem i nie jest to dla mnie problem. Wyświetlacz bajka - czaruje oko, choć mam wrażenie, że bateria idzie szybciej w dół niż w 6T. Nie macie wrażenia, że przestrzeń po bokach, gdzie zabudowany jest górny głośnik jest kiepsko spasowana?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gacy02
    25 minut temu, M 01 napisał:

Lubię duże telefony, miałem nawet Mi Max i Lenovo Phab Plus, więc rozmiar OP7 jest dla mnie idealny. Mógłby być nawet większy :) Co do zagięć ekrnau,też na początku jakoś mnie denerwowały, ale już to przetrawiłem i nie jest to dla mnie problem. Wyświetlacz bajka - czaruje oko, choć mam wrażenie, że bateria idzie szybciej w dół niż w 6T. Nie macie wrażenia, że przestrzeń po bokach, gdzie zabudowany jest górny głośnik jest kiepsko spasowana?

Chodzi Ci o rant górnej ramki? Wydaje mi się że tak ma być, bo patrząc od boku, rant nie jest w linii prostej, tylko w łuku (ze względu na  otwór głośnika). Dzięki temu otwór na głośnik jest większy i równy z ramką. Konstrukcyjnie jest to lepiej rozwiązanie niż w MI9, gdzie jest rant w linii prostej, ale za to otwór jest węższy - maskownica głośnika jest niżej i zbiera się tam brud itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Czy ktoś może porównać jakość i głośność rozmów do S10 plus ? Głośność w S10 była bardzo dużym jego atutem.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi