Skocz do zawartości
Yeram

Ładowarka bezprzewodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Paulus27
    Napisano (edytowane)

Najlepiej Samsunga z wentylatorem.

Są jednak sposoby, które pozwalają na szybsze ładowanie baterii i dłuższe utrzymanie jej w dobrej kondycji.

Najlepiej ładować urządzenie wyłączone. Dotyczy to zwłaszcza nocy – telefon potrafi sam się „obudzić” by włączyć alarm.
        W nocy używaj słabszej ładowarki. Najlepiej takiej, która daje 0,8-1,0 ampera. Baterie dłużej żyją, gdy są ładowane mniejszym prądem. Ładowarki dające 2,1 ampera skracają żywotność baterii.
        Ładuj baterię w temperaturze pokojowej – najlepiej poniżej 25 °C, ale na pewno powyżej zera.
        Jeśli to możliwe, nie ładuj telefonu do pełna. Bateria ładowana do 85-90 procent znacznie dłużej zachowa dobrą kondycję.
        Baterie litowo-jonowe, a więc te, które mają wszystkie współczesne telefony, nie mają efektu pamięci. Doładowywanie w ciągu dnia nie tylko im nie szkodzi, ale wręcz przedłuża życie. Warto pomyśleć o powerbanku, który pozwala na doładowywanie telefonu w dowolnym miejscu.
        Jeżeli temperatura telefonu podczas ładowania podnosi się o więcej niż 10 °C, coś jest nie tak. Najpierw zmień ładowarkę – najlepiej użyj tej, którą kupiłeś z telefonem. Jeśli mimo tego urządzenie się grzeje, to znaczy, że bateria już kończy swoje życie. Bezpieczniej jej nie używać.
        Jeśli chcesz przechowywać urządzenie nie używając go, naładuj baterię do 40 procent. To bardzo przedłuży jej żywotność. Rozładowana bateria może ulec trwałemu uszkodzeniu.
        Jeśli zależy ci na szybkim naładowaniu telefonu, użyj krótkiego kabla o grubych żyłach. Straty prądu będą znacznie mniejsze.
        Uważaj z ładowaniem w gorące dni. Wyjmij telefon z pokrowca czy etui, w miarę możliwości ładuj go w chłodnym miejscu.
        Uważaj na tanie, byle jakie ładowarki. Proces ładowania baterii litowo-jonowej jest dość skomplikowany. Tanie ładowarki nie uwzględniają charakterystyki takiej baterii. Ich użycie nie tylko skraca żywotność baterii, ale też może powodować, że telefon zgłasza pełne naładowanie, gdy w rzeczywistości bateria nie jest gotowa. Przez to znacznie szybciej będzie się rozładowywała.

Źródło:

https://batteryuniversity.com/index.php/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

Edytowane przez Paulus27
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

A robił ktoś może porównanie jakie temperatury ma bateria w trakcie ładowania na kablu a na indukcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27
    Napisano (edytowane)
    2 godziny temu, schreder napisał:

A robił ktoś może porównanie jakie temperatury ma bateria w trakcie ładowania na kablu a na indukcji?

Temperatur nie ale organoleptycznie sprawdzałem ;)
    Ładowarka indukcyjna Samsung EP-PG950 przy wyłączonym szybkim ładowania praktycznie nie nagrzewa telefonu. Jest leciutko cieplejszy od otoczenia (plecki).
    Może później sprawdzę jak wyglądają temperatury przy szybkim i zwykłym ładowaniu bezprzewodowym. 
    Program Ampere wystarczy do tego celu?

Edytowane przez Paulus27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@Paulus27 Myślę, że będzie bardziej niż wystarczający, ale wiem że są apki które zapisują temperaturę, stan baterii i czas od rozpoczęcia ładowania. Jakbys takie porównanie tu wrzucił z ładowaniem Qi i na kablu to byłby odlot. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27
    @Paulus27 Myślę, że będzie bardziej niż wystarczający, ale wiem że są apki które zapisują temperaturę, stan baterii i czas od rozpoczęcia ładowania. Jakbys takie porównanie tu wrzucił z ładowaniem Qi i na kablu to byłby odlot.  

Z tego co widzę wystarczy ten program, którego zresztą używam praktycznie od zawsze i mam pełną historię łącznie z temperaturami.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm Wrzucę jak mi się zkończy ładowanie, różnicę w temperaturach podczas ładowania ładowarką indukcyjną

- przy wyłączonym szybkim ładowaniu

- przy włączonym szybkim ładowaniu

Jest tylko jeden problem. Ta ładowarka którą używam przy szybkim ładowaniu bezprzewodowym włącza wentylator pod uzwojeniami co obniża temperaturę baterii w telefonie i będzie to tylko porównanie temperatur ładowania dla tej konkretnej ładowarki.

Nie mam innej ładowarki indukcyjnej, która ma szybkie ładowanie.

Poniżej temperatury baterii przy wyłączonym i włączonym szybkim ładowaniu indukcyjnym c3bdead53d9049ff44a5e9fc184cd922.jpg6a798d6787d174b87a7c0d6b838aa781.jpg

6ce18502fef3882fcb9dd5886d0fe4a1.jpg

a24d86eb7cc8d515b5491a7a73476689.jpg

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    schreder

@Paulus27 dzięki. Wychodzi na to, że szybkie ładowanie nie bardzo wpływa na temperaturę baterii. Nie masz jeszcze screen z ładowania na kablu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Pewnie mam w historii ładowania ale nie znam daty kiedy tak ładowałem.
    Wrzucę tutaj za 2, 3 dni jak to zrobię.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27
    Dlatego właśnie porządna ładowarka indukcyjna ma chłodzenie powierzchni ładującej. Te z wolnym ładowaniem nie muszą chłodzić bo temperatura baterii rośnie w granicach normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    przn
    Napisano (edytowane)

Cześć,
    Zakupiłem ładowarke w Ikea. Co najlepsza kupiłem taka której nie ma w ofercie na stronie internetowej - 25pln. Wykonana jest bardzo fajnie, jest dioda informując o ładowaniu.
    Zaznaczę, że nie zależy mi na szybki ładowaniu, ponieważ siedząc w pracy 8 h spokojnie przez ten czas fon będzie się ładował, doładowywal itd. Telefon robi się minimalnie ciepły podczas ładowania. ed3eb2a85ceef9867b157a79498fa21c.jpge85335eda63cfef79efc26cc990fced8.jpg

Edytowane przez jeronimo
    poprawiono czytelnosc postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi