Skocz do zawartości
Nati18

Z jakiego telefonu przechodziliście na S10e i czy spełnia Wasze oczekiwania?

Rekomendowane odpowiedzi

Nati18

Witam. Z jakich telefonów się przesiadaliście, wybierając S10e? Czy jesteście z niego zadowoleni, w porównaniu do Waszych poprzednich smartfonów? Czy dostaliście produkt taki, jaki oczekiwaliście? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mad3ros

Z S8, przesiadka na plus.

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adir
    Napisano (edytowane)

Jak akurat miałem combo, bo jeszcze w maju miałem s8, ale spadł i się zbił ( działa ale wygląda jak z (proszę mi tu nie ingerować w posty, zapis nie wulgarny dokładnie ma formę d...). kupiłem w dobrej cenie s9, a w zeszłym tygodniu sprzedałem do i kupiłem s10e.

Względem s8 na plus wszystko - bateria, zdjęcia, responsywność, rozmiar, itd. Itp.

Względem s9 to już tylko rozmiar najbardziej jest odczuwalny, a reszta też ale w mniejszym stopniu.

PS. S8 dzisiaj dostał poprawki prawie 500MB datowane na 1 maj, s10 jeszcze siedzi na 1 kwietnia

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ipsec
    Słownictwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Ja z Note9 i jutro wracam do Note9. Systemowo bez różnicy. Bateria bardzo na minus w s10e. Aparat w moim odczuciu bez zmian, może nawet w N9 trochę lepiej - ale to subiektywne. Oczywiście jest szeroki kąt im to duży plus. Gabarytowo na pewno s10e dużo poreczniejszy, ale jakoś przywyklem do N9. Brakuje trochę rysika, pomimo, że aż tak dużo nie korzystałem. Ekran wydaje mi się jakiś bladawy w s10e w porównaniu do S9+ żony i N9 jak pamiętam. Brakuje mi diody powiadomień. Generalnie większość z braków to maleństwa, ale baterii nie mogę przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bess7
    Napisano (edytowane)

U mnie trochę inaczej. Ja przesiadka z Asus zenfone zoom s. Miałem go 1,5 roku i pomimo że działał igła i nie było mu czego zarzucić to jednak miałem dość wielkiego kloca już. Nie poręczny, wielki. Reszta ok była i tak czego mi brakuje... bateria 5000mah była ok na 2dni. Tutaj w sgs10e tylko dzień lub półtora. Gdzie Asus na 2 dzień miał jeszcze 45 procent. Ale reszta na korzyść sgs10e tzn szybszy, mniejszy, lepszy aparat z lepszymi bajerami, głośniki stereo. Ogólnie gdyby Asus miał wygląd i funkcje sgs10e i swoją baterie to telefon byłby idealny a tak po kilku latach wróciłem do Samsunga.

Edytowane przez Bess7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timot

Ja się za to przesiadłem z iPhona 8. Ogólnie odczucia dość pozytywne. Brakuje mi kilku rozwiązań z IOS i tej łatwości użytkowania, tego że nie trzeba się o nic martwić. Tu bym tylko spróbował nie wyłączyć lokalizacji albo NFC i baterii zaraz nie ma. Rozmiar samego telefonu też trochę bardziej mi pasował w iPhonie choć nie ma dużych różnic. Ekran za to w Samsungu mega na plus, jakość dźwięku z dolby atmos też +. Dodam jeszcze, że tryb obsługi jedną ręką jaki jest w androidzie to śmiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bem91

Przesiadka z Galaxy S7, którego miałem ok. 2 lata. 

Na plus: praktycznie wszystko lepsze ma S10e  - zaczynając od baterii kończąc na aparacie, szybkości działania.

Wszystko jest tu odczuwalnie lepsze - czuć zmianę. 

Na minus... W S7 według mnie było lepsze wyprofilowanie tyłu, zaokrąglone plecki, srebrne metalowe ramki - mi przynajmniej się to bardziej podobało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Micho78

Z S6 użytkowanego 3 lata. W sumie czekałem na taki telefon (rozmiar+topowa specyfikacja).  Raczej myślałem o jakimś kompakcie od Sony ale Sony przestało je robić a Samsung zrobił niespodziankę :)

No cóż, to już był spory przeskok także S10e ma wszystko lepsze :) Jedynie jakoś lepiej (albo kwestia przyzwyczajenia) używało mi się przycisku HOME pod ekranem, tu jest trochę niewygodnie.

Tylko cena powinna być o jakiś 1k niższa bo płacić za telefon cenę dobrego laptopa to już paranoja a ja miałem chwilową zaćmę umysłu i kupiłem :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    7 godzin temu, Micho78 napisał:

No cóż, to już był spory przeskok także S10e ma wszystko lepsze :) Jedynie jakoś lepiej (albo kwestia przyzwyczajenia) używało mi się przycisku HOME pod ekranem, tu jest trochę niewygodnie.

Tylko cena powinna być o jakiś 1k niższa bo płacić za telefon cenę dobrego laptopa to już paranoja a ja miałem chwilową zaćmę umysłu i kupiłem :)

Ja przeciwnie, bo umiejscowienie czytnika w S10e był dla właśnie jedną z cech decydujących i na nim się nie zawiodłem. Łatwiej mi jest np kciukiem z niego korzystać bez zmiany chwytu telefonu. Działa obłędnie szybko

Co do ceny faktycznie tani nie jest ale ja nawet byłem skłonny zapłacić za "plusa" ale ostatecznie w sklepie przeważyła poręczność, czytnik, płaski ekran itp

Dla tych mniej majętnych jest naprawdę fajna seria A

A przesiadłem się z S7 choć mam również S9 (którego nie lubię). Na razie jestem zadowolony choć jeszcze nie wiem jak będzie z baterią....

Jak po kilku miesiącach coś mi nie będzie pasowało to kupie S10+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przesiadłem się z OnePlusa 5T i choć opisywałem swoje wrażenia, to były na świeżo. Po pewnym czasie mogę wypisać następujące wady i zalety względem OnePlusa:

+ jasność i jakość ekranu - jest lepiej
    + o wiele bardziej kompaktowy (choć OP 5T był wygodny) przy niewiele mniejszym ekranie
    + jakość dźwięku, tak na słuchawkach jak i z głośnika o wiele lepsza
    + wodoszczelność - niby nie tak ważne, niby tak jakaś ochrona była, ale jest większy komfort psychiczny gdy wiem, że choćby deszcz nie będzie problemem
    + natywnie mam obsługę VoLTE i VoWiFi bez żadnych dziwnych zabiegów
    + aparat, tutaj bije na głowę tego z 5T, w szczególności jak brakuje światła
    + bixby routines - smaczek z softu samsunga, który mi się podoba i ułatwia życie bez instalacji dodatkowego softu
    + ekran krawędziowy - kolejny smaczek, wygodne bo mam szybki dostęp do używanych appek
    + bluetooth - mam wrażenie, że mniej problematycznie łaczy się z innymi sprzętami (TV, auto itd.)
    + zarządzanie RAMem i sync - wydaje mi się, ze jest rozwiązane lepiej np. ostatnie karty w chrome z kompa czyta mi od razu, w 5T były opóźnienia

- czytnik linii umieszczony gorzej (wolę na tyle) i na pewno wolniejszy, choć to może kwestia tego, że jest mniejszy
    - rozpoznawanie twarzą sporo wolniejsze niż 5T, tam było ekspresowe
    - ogólnie mówiąc system - musiałem kupić soft którym wyłączyłem niektóre śmieci samsunga, musiałem zamienić jego launcher na novę z której nie korzystałem od kilku lat, a do tego powyłączać sporo syfu... Oxygen OS jest uboższy, ale zarazem ma to, czego potrzebowałem i działał szybciej, mimo gorszych bebechów
    - bateria, tam miałem 5-6 h SOT na 40-48 godzin od ładowania, tutaj o 1-2 h mniej
    - ładowarka, w 5T była 20W, Samsung był i nadal jest tutaj w epoce która nie przystoi flagowcowi na 2019

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi