Skocz do zawartości
Nati18

Z jakiego telefonu przechodziliście na S10e i czy spełnia Wasze oczekiwania?

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadka z LG G6. Minusy i plusy w stosunku do poprzednika.
    + Mniejszy z większym i lepszym jakościowo ekranem
    + Mimo, że Aku mniejszy to dłużej mi działa
    + Oczywiście lepszy aparat (szczególnie szybkość działania)
    + Gesty ekranowe (schowane ikony)
    + Lżejszy co wyraźnie odczuwam w kieszeni

- fatalny czytnik linii papilarnych (słaba trafność odczytu, na LG działa bardzo dobrze)
    - nie można zmienić kolejności urządzeń na liście bluetooth (na LG ustawia alfabetycznie)
    - niższa rozdzielczość ekranu co widać np. w niektórych grach (mniej się mieści mimo, że ekran większy)
    - przycisk bixby (że nie można jej całkiem wywalić i jego umiejscowienie)

Tyle po 1.5 tygodnia używania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat przycisk bixby to rewelacyjna sprawa. Zawsze mi brakowało osobnego przycisku do najpotrzebniejszych rzeczy.
    Ja mam ustawione jedno naciśnięcie włącza aparat fotograficzny. Długie przyciśnięcie to latarka. I to wszystko bez odblokowywana telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba jakimś dodatkiem zmieniasz funkcje, bo standardowo nie zmienisz długiego naciśnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bxactions. Troszkę zabawy i cały klawisz jest pod twoją komendą.

Jest tam jeszcze podwójne naciśnięcie ale coś mi słabo idzie konfiguracja tego trybu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiperos
    W dniu 23.05.2019 o 10:26, kiperos napisał:

Przesiadłem się z Pixela 2XL. Zmieniłem go z czystej fanaberii.

S10e na minus względem Pixela:
    - bateria dużo dużo gorsza (SOT o połowe niższy)
    - mega dużo śmieci w systemie
    - aparat zdecydowanie gorszy niż ten w GP2XL (subiektywnie)
    - GPS działa gorzej 
    - czytnik linii papilarnych usytuowany w fatalnym miejscu (jestem leworęczny)

Na plus:
    + możliwość przekształcenia w komputer przy pomocy prostej przejściówki
    + wydaje mi się że BT działa lepiej
    + kompaktory rozmiar (tak naprawdę to zdecydowało o zakupie)
    + IP68
    + minijack

Generalnie to żałuję przejścia z Pixela 2XL. Pisałem, że wziąłem S10e ze względu na rozmiar. Oczywiście gdybym miał wybór i mógł wziąć Pixela 3 w tej samej cenie z tego samego sklepu to sekundy bym się nie zastanawiał :) (kupowałem z drugiej ręki)

W końcu wróciłem do Pixela 2 XL i wciąż podpisuję się obiema rękami od tym co pisałem w maju. Już raczej nie wrócę do flagowych Samsungów (rozczarowanie S6 oraz S6edge, S8 i teraz do trzech razy sztuka z S10e).      Dziękiza wspólne chwile w tym dziale, niech Wam się dobrze korzysta z Waszych kompaktowych kombajnów. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    13 godzin temu, kiperos napisał:

Dzięki za wspólne chwile w tym dziale, niech Wam się dobrze korzysta z Waszych kompaktowych kombajnów. :)

Dziękujemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mico11

przesiadłem się z S9 (którego ciągle mam bo to powiedzmy służbowy) i iphone8.

W tej chwili mogę powiedzieć, że tak, na taki telefon czekałem. Iphone 8 był prawie idealny rozmiarami i wagą ale 4,7 cala i słaba skalowalność czcionki wypędziły mnie do przesiadki. S9 to nadal świetny, solidny telefon ale wydaje mi się lekko klockowaty jak na wyświetlacz 5,8 cala, już nie chodzi o ramkę na górze/dole ale o wagę i grubość. Tak wiem, to chore, bo mówimy o 0,6mm grubości i 15g wagi ale jakimś cudem jest to odczuwalne w codziennym użytkowaniu. do tego płaski ekran i nie ścięte boki powodują, że S10e lepiej mi się trzyma niezależenie czy oburącz czy jedną  ręką. płaski wyświetlacz to coś od czego już nie dam się oderwać, jednak o wiele lepiej się niego korzysta niż z zagiętego w S9.

W tej chwili dla mnie jedyną konkurencją dla S10e byłby iPhone X/XS ale to byłby trochę teraz taki krok wstecz, bo jednak brak szerokokątnego obiektywu, minijack, wersja bieda-edition 64GB pamięci. Strach pomyśleć, ile będzie kosztował iPhone XI z trzema obiektywami w wersji 256

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sonicx

Przesiadka z S6 na S10e

+ Wyczuwalnie szybciej działa
    + Lepszy aparat
    + Dual SIM
    + Szybciej działa WIFI
    + AOD

- Brak diody powiadomień (największy minus)
    - Brak pilota IR
    - Mało wygodne przyciski ekranowe
    - Gorzej leży w ręku (zbyt okrągłe brzegi)
    - Android 7 od Samsunga wyglądał znacznie lepiej od 9

Gdyby S10 nie miał zaokrąglonych brzegów to chyba nie zdecydowałbym bym się na S10e, a najbardziej pasował by mi A50 z aparatem i procesorem z S10.

Edytowane przez sonicx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    W dniu 22.07.2019 o 00:12, Pejotwroc napisał:

Ja mam ustawione jedno naciśnięcie włącza aparat fotograficzny. Długie przyciśnięcie to latarka. I to wszystko bez odblokowywana telefonu.

Akurat uruchamianie aparatu przyciskiem jest w systemie ale jak konfigurujesz że masz latarkę bez odblokowywania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bxactions ma taką opcję. Wersja darmowa włącza latarkę. Wersja płatna włącza latarkę na maksymalną moc. Jeden minus to czasami na ekranie pokazuje logo bixby lub komunikat o bixby voices. Poza tymi estetycznymi minusami działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi