Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 7 Pro- Aparat/dyskusje/wasze zdjęcia.

Rekomendowane odpowiedzi

mikixx

Pewnie, że tak :) Apropo czołówki.Mam porównanie do SGS10+, P30Pro i Iphone XR

Więc tak. S10 generalnie robi takie same foty jak s9+, więc moja opinia jest wyżej ^^ Tryb nocny w Samsungu jest wyraźnie gorszy od tego w op, może naprawią aktualizacjami. Filmy u Samiego na plus względem OP7pro

Od XR'a zdjęcia w dzień równie dobre( z resztą jak teraz w każdym Smartfonie), natomiast w nocy wyraźnie odpada. Natomiast Filmy cechują się lepszą stabilizacją i są po prostu lepsze.

Natomiast do P30 Pro OP7Pro nie ma żadnego startu. Huawei w tym roku ogólnie  pozamiatał pod względem zdjęć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Ogólmie m wrażenie że op7p trochę stracił na swoim wizerunku że względu na wpadki z początku produkcji. Problemy z głośnikiem samoczynnie reagujący ekran czy inne. Teraz nowe partei są już wolne od wad.

Wytapane z OnePlus 7 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Zainstalowałem taka werzje GCam po której wychodzą bardzo fajne portrety. Nie trzeba nic grzebać w ustawieniach. Niestety jak odpalam i chce zrobić portret to mi wywala aplikacje. d54830e272d296e859a30ae06b9311f6.jpg

Wytapane z OnePlus 7 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie także GCam wer. 6.2.030 nie dział i ją wywala. Sprawdzałem kilka wer. ? Obecnie mi działa 6.1 by Arnova z ustawieniami XML config. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prexda

Ta wersja akurat działa. Pobierałem stąd: https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/Gcam_6.2.030_Advanced_V2.2.190716.1800-Final.apk
    Portret nie wywala, ale jak wiadomo, nie można skorzystać z innych obiektywów (tzn podobno można z uprawnieniami roota)
    U mnie nie można.

Porównuje cały czas zdjęcia nocne stock 3.4.25 do Gcam_6.2.030_Advanced_V2.2.190716.1800.
    Statyw i tylko tryb/scena nocna, te same warunki, zdjęcia robione jedno za drugim, oświetlenie różne, od niewielkiej lampki biurkowej w pomieszczeniu do ledowych latarni ulicznych.

gcam: nastawia krótsze czasy, iso rzędu 7-12tysięcy! Najczęściej zdjęcia sa miejscami przepalone (źródła światła lub silnie oświetlone miejsca), zdarza się nie łapać ostrości, jest ogólnie jaśniej ale to nie zawsze równa się lepiej.
    stock: dużo dłuższe czasy naświetlania , zawsze łapał ostrość prawidłowo, mało przepaleń. Nie wiem jak a czułością, bo stock nie zapisuje w exifie. Dziwne.

Zupełnie inną metodę kompresji w wynikowym pliku stosują oba programy. Rozmiar pliku częściej większy jest na stocku, ale nie jest to regułą. W niektórych scenach większym plikiem jest ten z gcam.
    W stocku, obrazek jest ostrzejszy ma więcej detali, ale widać wyraźnie większy szum niż w gcam.
    Odszumianie lepiej działa na gcam. Obraz jest gładszy i zdecydowanie mniej zaszumiony, lecz pozbawiony niektórych szczegółów.
    Oba programy za mocno kompresują finalnego jpg'a. Chętnie widziałbym np. dwukrotne zwiększenie objętości pliku wynikowego.

Werdykt ciężko wydać jednoznacznie. Oba programy obrabiają zdjęcie inaczej. Wydaje mi się że stock jest jednak bliższy temu co widać, niż gcam.

Potestuje jeszcze tryb normalny w dzień.

btw: Coś nie tak mam z trybem panorama na stocku:
    Dopiero to odkryłem, w zadnym innym telefonie tak nie miałem. NIe da sie tak robić zdjęcia.

Spoiler

spacer.png

Edytowane przez prexda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Mi tak naprawdę zależy aby ogarnąć ładne portrety bo tylko co do tego mam zastrzeżenia jeśli chodzi o op. Zwykle foty, szeroki kąt, tryb nocny to dla mnie bajka.

Wytapane z OnePlus 7 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słuchajcie  a jak wychodzą zdjęcia z przedniego aparatu? obecnie posiadam p30 pro i o ile zdjęcie z aparatu głównego są w 90% bardzo dobre to przedni aparat mnie bardzo zawodzi. Oneplus 7 pro chodzi mi bardzo długo po głowie ale boje się, że po p30 pro będę zawiedziona aparatem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem będziesz, jeśli głównym wyznacznikiem jest u ciebie aparat, to został bym przy p30.

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, Brolly666 napisał:

Owszem będziesz, jeśli głównym wyznacznikiem jest u ciebie aparat, to został bym przy p30.

Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka

no jednym z głównych. Ważna jest dla mnie też bateria. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21
    no jednym z głównych. Ważna jest dla mnie też bateria. 
    Wiec jeśli o to chodzi to pozostan z Huawei. Bateria i aparat zdecydowanie na plus dla Huawei. OnePlus też robi bardzo fajne fotki, e ten telefon jest głównie dla ludzi którzy ponad wszystko cenią sobie ultra płynną jakość działania oraz szybkość.

Wytapane z OnePlus 7 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi