Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 7 Pro- Aparat/dyskusje/wasze zdjęcia.

Rekomendowane odpowiedzi

art12
    To zdjęcie to kwintesencja mizeroty tego apratu. Kompletny brak szczegółów drzew po lewej - wszystko zlewa się w masę pixeli, znaki drogowe nieostre. I jak się okazuje OP znowu oszukał klientów - optyczny zoom to x2.2 a nie 3.

Oceniać zdjęcie skompresowane na forum  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

Nie jesteście trochę zażenowani tym apratem w telefonie za ponad 3000 zł, skoro S10 kosztuje ok. 2500 zł? (nówka z drugiej ręki bez rat w plusie czy t-mobile, po sprzedaniu skina)

Tym bardziej, że Oneplusy długo trzymają cenę ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    50 minut temu, Dzonzi napisał:

Nie jesteście trochę zażenowani tym apratem w telefonie za ponad 3000 zł, skoro S10 kosztuje ok. 2500 zł? (nówka z drugiej ręki bez rat w plusie czy t-mobile, po sprzedaniu skina)

Tym bardziej, że Oneplusy długo trzymają cenę ;/

Oneplusa nigdy nie kupowało się dla aparatu ;)

Nigdy ta marka nie miała w zwyczaju walczyć o prym kto robi najlepszy aparat. Aparat w fonie jak dla mnie jest tylko do cyknięcia jakieś szybkiej foty bez jakiś filtrów czy bawienia się przy obróbce, zwykła fota w automacie i tyle. Na wakacje albo gdzie i tak niezastąpiona jest dobra cyfrówka która przeżuwa i wypluwa każdy aparat jaki jest w smartfonach ;). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4bstr4ct

@Dzonzi Samsung Galaxy S10 kosztuje 3949 zł, jak już porównujesz ceny to porównuj na takich samych warunkach, a nie jakieś z drugiej ręki od operatora. Nie każdy kupuje telefon z drugiej ręki od Janusza biznesu tylko zachodzi do normalnego sklepu typu MediaMarkt i kupuje telefon za gotówkę lub na raty 0%. Wliczanie w to jakiegoś skina to już w ogóle przesada... Jak kupowałem S10+ nawet nie wiedziałem, że jakiś skin jest do sprzedania. Kto się interesuje jakimś skinem w grze dla dzieci? Osobiście olałem temat. 😉

Skina w S10 policzyłeś, ale o zniżkach OP7P na stronie producenta już zapomniałeś 😉.

OP7P na obecną chwilę może ma trochę gorszy aparat w dzień, ale wszystko inne ma lepsze od S10 więc warto tyle zapłacić, sam przesiadałem się z S10+ i jestem bardzo zadowolony.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

Czemu nazywasz ich Januszami biznesu? Ja przykładowo kupiłem od eleganckiego Pana który kupił kilka na fakturę do firmy i sprzedawał na olx. Wszystkie dokumenty mam, telefon był zafoliowany, więc czym się niby różni od takiego z MM? Może jedynie tym, że nie dałem się naciągnąć. Dla mnie właśnie Januszami są sklepy pokroju MM czy inne empiki, które narzucają gigantyczne marże. Każdy ogarnięty człowiek patrzy, żeby kupić jak najtaniej. A co z tym skinem jest nie tak? Darmowe 150 zł, sprzedałem w ciągu paru dni przez allegro. W dodatku ochrona ekranu na rok za 50 zł.

Mówisz, że s10 ma tylko lepszy aparat w dzień, a to przecież niemożliwe, żeby OP7 miał lepsze video od s10 ze stabilizacją optyczną itd. Wręcz przeciwnie, z tego co widziałem na recenzjach (nie tylko polskojęzycznych) to S10 ma najlepszą jakość wideo na rynku. Może się kłócić z XS, ale XS przepala kolory, szczególnie na twarzy i ma gorszą stabilizację. 

Żeby nie było, że jestem jakimś fan boyem samsunga, to uważam że oprócz baterii, szybkości działania i wsparcia producenta  S10 jest pod każdym względem lepszym wyborem. Chociaż może gdyby OP7 miał maks. 6,2 cala to może zakup bym rozważał gdyby dało się go kupić za ok. 2500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M 01
    6 minut temu, Dzonzi napisał:

Czemu nazywasz ich Januszami biznesu? Ja przykładowo kupiłem od eleganckiego Pana który kupił kilka na fakturę do firmy i sprzedawał na olx.

Bo to własnie jest januszowanie. Nie wyobrażam sobie, żeby mój szef, właściiel firmy robił takie rzeczy :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4bstr4ct

@Dzonzi OP7P wyszedł kilka dni temu, a S10 miał już kilka poprawek aparatu. Na ten moment bez sensu jest porównywanie aparatów.

Jestem spokojny o aparat w OP7P bo ma lepszy sensor - Sony IMX586, a Samsung ma ISOCELL który jest gorszy. W USA S10/S10+ mają Snapa 855 i sensor IMX586, gdyby Europa dostała takie same podzespoły to pewnie zostałbym z S10+.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    polsyn

Ja przesiadłem się z HTC U11 i jeśli chodzi o zdjęcia to w dzień myślę, że HTC wypada trochę lepiej, robi bardziej szczegółowe zdjęcia, ale nie ma szerokiego kąta czy zooma, czy nawet portretu, w nocy Oneplus 7 pro znacznie lepiej wypada. Ogólnie jestem zadowolony ze zdjęć, jakość jest nawet lepiej niż okej. Spodziewałem się, że będzie gorzej, a może być tylko lepiej jak dodadzą aktualizacje. Dla zdjęć i tak tego telefonu nie kupiłem, póki co telefon ciągle mnie zaskakuje na plus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi