Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 7 Pro- Aparat/dyskusje/wasze zdjęcia.

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem fotki nocne i nie było problemu z zabarwieniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    poczekaj do jutra sprawdzę u siebie...

Ja już dziś odsyłam tylko raczej napisze że chce tylko zwrot pieniędzy a nie wymianę

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mastefix

Dobrze, że teraz zamówiłem, to nie trafię na Twoją sztukę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja sztuka była tylko jedna bo to almond. Dałam 2 opcje albo zwrot kasy albo nebula Blue nowa sztuka. Jak będzie to dam mu szansę jeszcze a jak nie to trudno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak
    Godzinę temu, garyfisherka napisał:

To nie jest tylko w trybie nocnym. Jeśli to jest normalne w tym modelu to nie ma sensu brania 2 Sztuki

cedf46288a5c8c76d1b40d67e1211246.jpg

Akurat tutaj nie widzę nic złego, każdy aparat sobie nie poradzi z takim czymś. Jest światło sztuczne w pomieszczeniu, balans bieli zadziałał tak jak powinien, a wokół okna wpada światło dzienne o zupełnie innej temperaturze barwowej.

Co nie zmienia faktu, że w trybie nocnym sobie nie radzi zupełnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shados

No co Ty opowiadasz - jest fatalnie. Nawet przy złym, sztucznym oświetleniu zdjęcie może być co najwyżej zaniebieszczone (taki balans bieli), ale całe, a nie tylko fragment. A tutaj jest ewidentnie niebieski, a nie zaniebieszczony. I tu tylko wybrane miejsce, a nie cały kadr...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prexda

To zdjęcie z oknem wygląda normalnie. Aparat zachował się właściwie.
    Sztuczne światło z LEDów, halogenów czy świetlówek lub ich mieszanka to rak fotografii ogólnie.

To z samochodem; ten aparat takich zdjęć nie robi. Wygląda jakby w manualu (czyli trybie Pro) ktoś celowo wymusił złe parametry żeby coś takiego uzyskać.
    Nie trzeba resetować całego telefonu, wystarczy skasować cache i dane w Ustawienia > Aplikacje > Dane użytkownika i pamieć podręczną aplikacji Aparat.

Kompresja zabija jakość w rzeczywistości plik jest 3x większy. Użyjcie lupki:
    noc:
    https://imgur.com/nPqKsAZ

te diody ledwo pierdzą:
    https://imgur.com/AqMpHl2

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, shados napisał:

No co Ty opowiadasz - jest fatalnie. Nawet przy złym, sztucznym oświetleniu zdjęcie może być co najwyżej zaniebieszczone (taki balans bieli), ale całe, a nie tylko fragment. A tutaj jest ewidentnie niebieski, a nie zaniebieszczony. I tu tylko wybrane miejsce, a nie cały kadr...

Bo wpada inne światło z zewnątrz... Tak jak napisał poprzednik, żaden aparat nie ogarnie dwóch źródeł światła o różnych temperaturach barwowych. Ustawi balans bieli na sztuczne, to z dworu będzie niebieskie, ustawi balans na te z zewnątrz, to w całym pokoju byłoby żółto.

Jeszcze raz napiszę, fota z pomieszczenia jest prawidłowa, te z trybu nocnego z żółtym samochodem, nie koniecznie i widać że algorytmy sobie nie poradziły zupełnie.

Edit---

A tak poza tym to na prawdę, jak komuś w telefonie zależy tylko na aparacie to warto się dowiedzieć czegoś więcej, jak działają, jak się zachowują w różnych warunkach, a nie walnąć parę fotek na auto i stwierdzić że są do niczego bo jest niebieskie światło. One by tam było zapewne przy profesjonalnych aparatach (no chyba że już ogarniają softwareowo parę różnych źródeł światła i robią balans dla każdego oddzielnie).

Edytowane przez tolak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, prexda napisał:

To z samochodem; ten aparat takich zdjęć nie robi. Wygląda jakby w manualu (czyli trybie Pro) ktoś celowo wymusił złe parametry żeby coś takiego uzyskać.

Wyszedłem z klatki, wyjąłem telefon, przesunąłem na tryb nocny i strzeliłem zdjęcie. Poczekałem aż się kółko całe przekręci koło spustu migawki tyle  Żadnego trybu pro nie było 😉 Nawet nie skupiałem się na tym czy jest żółte czy normalne, wczoraj to dopiero na monitorze dojrzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Nam chodzi o zdjęcie @garyfisherka z żółtym lakierem samochodu. 😜 telefon zrobił coś dziwnego w trybie nocnym, przesunął punkt bieli dla całego otoczenia i ciemnych miejsc w niebieski, ale uznał że czerwony i żółty jest spoko i je tylko podbił/rozjaśnił. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi