Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 7 Pro- Aparat/dyskusje/wasze zdjęcia.

Rekomendowane odpowiedzi

Nam chodzi o zdjęcie @garyfisherka z żółtym lakierem samochodu. telefon zrobił coś dziwnego w trybie nocnym, przesunął punkt bieli dla całego otoczenia i ciemnych miejsc w niebieski, ale uznał że czerwony i żółty jest spoko i je tylko podbił/rozjaśnił.
    Zdjęcie w tym samym miejscu tylko p30 pro. Z op7 pro obwodka jest oczojebnie niebieska. Tutaj to wygląda tak jak jest w rzeczywistości. Ale ok. Z tym zdjęciem można się spierać ale z tamtymi to jest dramat i nawet panowie że sklepu co mają te telefony prywatnie byli zdziwieni 9b1f88253010a51235dc8a93aa428249.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@tolak przecież wyraźnie @prexda nawiązał w swoim poście do mojego zdjęcia z hyundaiem, więc mu po prostu odpowiedziałem.
    Inne nocne zdjęcia robił w miarę ok, wg mnie. Ten żółty nie wiem skąd się wziął w takiej ilości, podejrzewam że "zassał" trochę z koloru auta, a reszta to światło z latarni ulicznej, bo jakoś akurat nad autem mniej więcej była.
    Zdjęcie z mojego salonu, gdzie było ciemno jak między pośladami, oraz na zewnątrz, widok na osiedle (wrzucam link bo nie mogę więcej niż 4,88 mb dodać) - https://photos.app.goo.gl/HpaZjQG77UvqYdLP7 , tutaj i tutaj są lekkie przebarwienia wpadające w róż, ale to chyba normalne bo jakoś to światło aparat musi powyciągać ;) 

IMG_20190825_215211.jpg

Edytowane przez zboras1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, zboras1964 napisał:

@tolak przecież wyraźnie @prexda nawiązał w swoim poście do mojego zdjęcia z hyundaiem, więc mu po prostu odpowiedziałem.
    Inne nocne zdjęcia robił w miarę ok, wg mnie. Ten żółty nie wiem skąd się wziął w takiej ilości, podejrzewam że "zassał" trochę z koloru auta, a reszta to światło z latarni ulicznej, bo jakoś akurat nad autem mniej więcej była.
    Zdjęcie z mojego salonu, gdzie było ciemno jak między pośladami, oraz na zewnątrz, widok na osiedle (wrzucam link bo nie mogę więcej niż 4,88 mb dodać) - https://photos.app.goo.gl/HpaZjQG77UvqYdLP7 , tutaj i tutaj są lekkie przebarwienia wpadające w róż, ale to chyba normalne bo jakoś to światło aparat musi powyciągać ;) 

IMG_20190825_215211.jpg

na tym moim zdjęciu gdzie był żółty samochód i wszystko inne niebieskie nie było światła z latarni. To była lekka szarówka, rano koło 6. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

@garyfisherka co do zdjęcia z oknem jest podobnie jak na op7pro. Może było robione trochę później/wcześniej lub były inne warunki za oknem, dlatego mniej daje po oczach ten niebieski? Ogólnie pracuję na co dzień z artystą fotografem i mi trochę poopowiadał o temperaturach barwowych światła w różnych porach dnia i warunkach atmosferycznych. Temat warty zgłębienia dla osób które dużo fotografują. ;)

Z tym zdjęciem na parkingu nad ranem, możliwe że tryb nocny oneplusa jest dostosowany do ciepłego światła lamp ulicznych i ogólnie na takie warunki pisali algorytmy. Zgłupiał kompletnie i to bez dwóch zdań. ;)

btw. wymienili Ci na kolejną sztukę za tę cenę czy poprosiłaś o zwrot pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    48 minut temu, tolak napisał:

@garyfisherka co do zdjęcia z oknem jest podobnie jak na op7pro. Może było robione trochę później/wcześniej lub były inne warunki za oknem, dlatego mniej daje po oczach ten niebieski? Ogólnie pracuję na co dzień z artystą fotografem i mi trochę poopowiadał o temperaturach barwowych światła w różnych porach dnia i warunkach atmosferycznych. Temat warty zgłębienia dla osób które dużo fotografują. ;)

Z tym zdjęciem na parkingu nad ranem, możliwe że tryb nocny oneplusa jest dostosowany do ciepłego światła lamp ulicznych i ogólnie na takie warunki pisali algorytmy. Zgłupiał kompletnie i to bez dwóch zdań. ;)

btw. wymienili Ci na kolejną sztukę za tę cenę czy poprosiłaś o zwrot pieniędzy?

dzis sie dowiem co i jak bo widze, że już dziś powinni dostać moja sztuke. Napisałam, że albo zwrot pieniędzy albo wymiana na nebula blue 8/256. Dam znać na czym stanie. Ale nawet jakby mieli tylko mirror grey to chyba wezme bo ogólnie telefon bardzo fajny. Nawet mi AOD nie brakuje w nim :)

aha i niestety w mojej sztuce była tendencja to przebarwiania na niebiesko nie tylko w trybie nocnym i nie tylko na styku dwóch świateł np sztucznego i naturalnego.

Edytowane przez garyfisherka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, zboras1964 napisał:

nie wiem czy to nie przypadłość algorytmów w trybach nocnych - na Mate 9 też miałem coś takiego

https://photos.app.goo.gl/WmPijxMdjP3yJEfbA

odcień na felgach - mimo że nigdzie w pobliżu nie było źródła światła o takim zabarwieniu

Edytowane przez Raptor77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

Zdjęcie ze światłem mieszanym. LED i dzienne. Jakoś nie ma tu niebieskich wariactw. 36cc35dcbff330cfc2462c5dda8fc33d.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prexda

Dobranie odpowiedniej temperatury barwowej nie jest rzeczą najłatwiejszą szczególnie przez automat. Świt czy wieczór są wymagające.
    Dlatego w aparatach jest także ręczny pomiar balansu bieli. Ale nadal, jeśli różnice pomiędzy temperaturami źródeł światła będą duże, to będzie lipa.

Np. Google Cam potrafi zrobić zdjęcia jedno za drugim i na każdym dobrać trochę inną biel.
    3000K i 5000K oglądane osobno są oba białe. Jeśli je porównamy obok siebie, różnica będzie wyraźna.

To są rzeczy podstawowe w fotografii. Jak ktoś "cyka fotki telefonem" a nie wie jak to działa to później się dziwi.

@iMoCks  jak wyżej. Aparat dobrał jakąś temperaturę do przeważającego (jego zdaniem)  źródła światła. Jeśli były źródła z w miarę rozproszonym światłem i niedaleko temperaturowo od siebie, to tego nie widać.
    @garyfisherka obejrzałem te zdjęcia z OP7 i P30. Wystarczy że trochę inaczej dobrały biel świetlówek, i już różnica wyszła na świetle zewnętrznym.
    Ale zawsze można też założyć że sprzęt jest po prostu uszkodzony. Nie można tego wykluczyć.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie kończy sie zwrotem pieniędzy bo już nie mieli telefonu na stanie na wymianę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

Odbierz kasę i kup w innym miejscu. Poproś o sprawdzenie daty produkcji na naklejce i bierz śmiało.

Tapatalk + OnePlus 7 Pro 12/256 Nebula Blue

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi