Skocz do zawartości
dominiak90

Komputer rozpoznaje po podłączeniu G5 jako Unknown Device

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam :)

Mam problem z podłączeniem mojego g5 do portu usb. Próbowałem na dwóch komputerach i laptopie efekt jest ten sam. Po podłączeniu wyskakuje info "Nie rozpoznano urządzenia USB" w menadżerze urządzeń telefon widnieje jako "UNKNOWN DEVICE" nie pomaga instalacja żadnych sterów a telefon zaczyna się ładować wolnym ładowaniem.(na ładowarce ładuje się normalnie). próbowałem z 4 kablami usb, wymieniłem taśmę ładowania  problem nie zniknął jest tak samo. Na dwóch bateriach oryginalnych i jednej nieoryginalnej jest to samo. instalowałem przeróżne romy nic się nie zmieniło. Tryb download mode również nie wykrywa telefonu. Macie jakiś pomysł? Obecnie telefon pracuje na romie FULMICS 5,5

Edytowane przez lasica
    Poprawa tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@dominiak90 W sumie dość oczywiste, ale spróbuj wyczyścić gniazdo jakimś alko, albo przedmuchać port w telefonie. Tryb USB jaki jest włączony? Przełącz na wymiana plików i jeśli wtedy dalej będzie to samo to wybierz sterownik ręcznie "MTP device" - jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyszczone było i wejście usb i styki przy baterii i na płycie głównej. zapomniałem dodać że zmiana w konfiguracji USB na MTP nie przynosi żadnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@dominiak90 W takim razie ciężko coś powiedzieć, wygląda to na problem HW. Chyba czeka Cię serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grizli

Ja bym sprawdzil czy np. antywirus w komputerze nie blokuje. W wielu antywirusach mozna zablokowac mozliwosc podłączania urzadzen mobilnych do komputera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi