Skocz do zawartości
Zeref

Dlaczego tyle ludzi wybiera abonament zamiast kartę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zeref

Cześć,

Zastanawia mnie odwieczna wojna między ofertą na kartę, a ofertą abonamentów.
    Załóżmy że jestem zwyczajnym Kowalskim, który chce mieć i telefon, i usługi w dobrej cenie.

Nie będę reklamował żadnego operatora, ani żadnej oferty, ale raczej wiadomym jest to, że w obecnej chwili nie ma żadnego problemu z tym, żeby w cenie 25 zł / miesięcznie, znaleźć ofertę na kartę która zaoferuje połączenia/smsy bez limitu, oraz dajmy na to 10 GB internetu, lub nawet więcej. Jeżeli będziemy dodatkowo odkładali każdego miesiąca przykładowo 25 zł na nowy telefon, to miesięcznie nasze łączne wydatki będą wynosić 50 zł.  Za dwa lata, łącznie wydamy 600 zł za posiadanie aktywnej usługi na kartę, a w kieszeni zostanie nam 600 zł które mamy uzbierane na nowy telefon. Może nie jest to jakaś duża suma, ale sprawnie działający smartfon da się w tej cenie wyrwać.
    Jeżeli byśmy wydawali miesięcznie więcej, czyli np 75 zł, zakładając że 25 zł przeznaczamy na opłacenie karty, a resztę czyli 50 zł odkładamy na nowy telefon, to po dwóch latach się okaże, że na nowy telefon uzbierane mamy już 1200 zł, i to już się zaczyna robić naprawdę spoko kasa żeby kupić fajne urządzenie.

Sęk w tym, że ceny abonamentów są bardzo wysokie. Nie wiem czy jakiś operator oferuje za 50 miesięcznie to co byśmy mieli w opcji prepaid, czyli no-limit + telefon o wartości 600 zł co dwa lata. 
    Dodatkowo posiadając abonament, jesteśmy zobowiązani kilkuletnią umową, są sytuacje że można sobie nabić wysoki rachunek, a w ofercie prepaid jesteśmy zupełnie wolni, w tym sensie że płacimy kiedy chcemy, nic nie musimy, a ofertę możemy zmienić w każdej chwili. Zastanawia mnie więc dlaczego tyle ludzi podpisuje jednak tą umowę i bierze abonament. Co się tutaj tak naprawdę dzieje, i o co tutaj chodzi? 

Zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    simcold

Pytanie podobne w stylu. Dlaczego tyle ludzi rzuca "uje" na Kaczyńskiego a głosuję na PIS.... Tego nie zrozumiesz.
    Ale z drugiej strony znam osoby które nie jak nie mogą mieć innego internetu jak mobilny i z tego co mówili im lepiej brać 2 abonamenty z telefonami + internet mobilny. To jestem w stanie zrozumieć ale inaczej nie widzę sensu. Ja place 19 zł za wszystko bez limitu

Xiaomi Mi 9 xiaomi.eu 9.5.23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Wygoda :) ja od 2008 w abo Play ale zmieniłem na abo Orange bo 10zl zamiast 25 :)

no limit rozmowy sms mms i 5 gb :D

-Orange love ;) ,Play mial to samo ale z 10gb/1 mb ,tu za dodaktową opłatą 10 mam kolejne 5gb i w sumie mi to pasuje bo wykorzystuje zazwyczaj do 5 a czasem do 10 ;)

dodana zawartość

Orange love wzialem bo i tak musze miec neta po kablu i telewizje po kablu bo probowalem 4 operatorow i sie nie sprawdzaja 2 km od nadajnika szybkosci od 512 kb do 60 mb 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Ja mam plush abo za 20 za numer. Taniej niż karta za 25. A drugi numer karta w T za 25 supernet video. Wygodniej abo bo nie myślę o doładowaniu. Natomiast płacenie abo powyżej 25 jest dla mnie dziwne ale to nie moja kasa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

no dla mnie tez powyzej 30 to lipa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Też tego nie rozumiem. W większości telefony drogie jak diabli. Zdarzają się okazje. Żona ma T-Mobile. Proponowali taki syf że wyśmiałem tych co dzwonili. Jak dostali wypowiedzenie to zadzwonił kumaty. Żona płaci 58 albo 59zł. Abo bez telefonu było wtedy za 55zł. Za telefon na start 199zł. Wychodzi że miesięcznie za sprzęt płaci 3-4 zł do abo :). Na tamtą chwilę telefon w sklepie kosztował 1499zł. W abo ma no limit,UE bodajże 2,5GB,net w PL 10GB ale nie schodzi z pakietu Whatsapp,fejsy,messanger,radia internetowe itd,itp. Wychodzi jej miesięcznie zużycia z 2GB maks :) Dla mnie oferta warta podpisania 2 letniego cyrografu 😛

Niestety u mnie zasięg w pracy kiepski,tylko hspa. Wybrałem ofertę na kartę w Orange. 25 ziko i dodatkowo płatne tylko MMS. Ale internetu na tą chwilę mam jakieś 480GB uzbierane :) Miesięczne idzie mi tego od 5 do nawet 80GB miesięcznie. Nie widzę dla siebie alternatywy dla tej oferty :)

Więc wszystko zależy co kto dostanie w ofercie,albo czego potrzebuje. A najbardziej śmiać mi się chce jak ktoś się cieszy jak wynegocjuje w Play abo za 25-30zł za sam SIM,mając gorsze warunki niż prepaid w Orange ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Patrax
    Napisano (edytowane)

w abonamencie można dostać razem z usługami telekomunikacyjnymi wybrane przez siebie urządzenie... ktoś zaraz powie ale na wolnym rynku również można wybrać urządzenie i wsiąść sobie ofertę na kartę... lecz nie zawsze jest to opłacalne i nie z każdym telefonem. W moim przypadku było to trochy nieopłacalne z tego powodu że iphone xs w sklepie okazał się droższy niż w abonamencie. Różnie z tym bywa ja lubię kartę jak i abonament ale jeśli chodzi o topowe modele smartfonów można u operatora dostać dogodniejsze warunki niż w sklepie        

Edytowane przez Patrax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Abo ma jedną kluczową zaletę. Pakiety data w roamingu. Plush na abo za 20 za numer ma w roamingu 2.5 GB na dane. W T na kartę nie mam ich wcale i dopłacam od razu 14 PLN do 1 gb, plus płatne (śmieszne kwoty) połączenia wychodzące i przychodzące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oferty abonamentowe mają kilka plusów.

+ dodatkowe usługi - VoLTE, WiFiCalling, Poczta głosowa premium... i mnóstwo innych. Nie działaja one w wielu przypadkach na kartach PP. W jedych jest to w innym tamto.
    A są osoby które korzystają z tego i musza mieć abo ;)

+ niestety nikt Wam tego oficjalnie nie powie ale karty sim abonamentowe mają pierwszeństwo.
    Chodzi o to żę w skrajnych przypadkach kiedy dany BTS jest przeciążony użytkownicy PostPaid są wpuszczani, użystkownicy PrePaid odrzucani.
    jak np w sylwestra dzwonisz i masz komunikat żę sieć jest przeciążona, nie można zrealizować połączenia i tym podobne, to użytkownik abonamentu łatwiej się wbije niż ten na karte.
    Są priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Ja na kartę mam VoLTE,Wifi calling,poczta od razu wyłączana. W roamingu 2,1GB :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi