Skocz do zawartości
meliorus

OnePlus 7 Pro - VoWiFi / VoLTE - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnie przypadkowo przeglądając stronę, a raczej forum oneplus.net. Natknąłem się na ciekawy temat dotyczący volte oraz woWiFi.
    Niestety oneplusa 6t, nie udało mi się zmusić aby w sieci Orange na taryfie frii na karte (oferta internetu na kartę), żeby obie usługi działały.
    Ale przetestowałem to na one plus 7 pro i wszystko działa poprawnie.
    https://forums.oneplus.com/threads/no-wificalling-or-volte-here-is-your-solution.1039117/

jak ktoś nie rozumie angielskiego to wystarczy ściągnąć tam tą aplikację która jest podana w linku.
    Po czym nadać jej wszystkie uprawnienia (aplikacja sama o nie zapyta).
    W dialerze czyli tam gdzie wybieramy numer telefonu należy wybrać numer podany w linku. I postępować dalej zgodnie z instrukcjami.
    Po włączeniu voLTE oraz vowifi trzeba będzie 2 razy zrestartować telefon. Pociąg w opcjach telefonu ukażą się te dwie opcje dzięki którym będzie można korzystać z tej technologii.
    Na razie jest zbyt późno żeby to porządnie przetestować. Bo nie mam do kogo zadzwonić, żeby później nie był na mnie wkurzony, że po nocach truję gitarę. Ale nie omieszkam tego przetestować w godzinach popołudniowych.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Zupełnie przypadkowo przeglądając stronę, a raczej forum oneplus.net. Natknąłem się na ciekawy temat dotyczący volte oraz woWiFi.
    Niestety oneplusa 6t, nie udało mi się zmusić aby w sieci Orange na taryfie frii na karte (oferta internetu na kartę), żeby obie usługi działały.
    Ale przetestowałem to na one plus 7 pro i wszystko działa poprawnie.
    https://forums.oneplus.com/threads/no-wificalling-or-volte-here-is-your-solution.1039117/

jak ktoś nie rozumie angielskiego to wystarczy ściągnąć tam tą aplikację która jest podana w linku.
    Po czym nadać jej wszystkie uprawnienia (aplikacja sama o nie zapyta).
    W dialerze czyli tam gdzie wybieramy numer telefonu należy wybrać numer podany w linku. I postępować dalej zgodnie z instrukcjami.
    Po włączeniu voLTE oraz vowifi trzeba będzie 2 razy zrestartować telefon. Pociąg w opcjach telefonu ukażą się te dwie opcje dzięki którym będzie można korzystać z tej technologii.
    Na razie jest zbyt późno żeby to porządnie przetestować. Bo nie mam do kogo zadzwonić, żeby później nie był na mnie wkurzony, że po nocach truję gitarę. Ale nie omieszkam tego przetestować w godzinach popołudniowych.

Jeszcze nie sprawdzałem czy działa ale zapis volte mi się pojawił po tej konfiguracji. Jeszcze brakuje mi do szczęścia natywnego nagrywania rozmów i będę zadowolony. Spróbuję dzisiaj to ogarnąć. A w międzyczasie załączam screen baterii. Cały czas wlaczone 90hz. 30d1f1e4364e16c4fab939190e21c66d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mckay
    Napisano (edytowane)

Wygląda na to że volte działa. Zrobiłem parę prób i nie rozłączyło mi LTE (sprawdzono po szybkości połączenia internetowego w trakcie rozmowy). Co do voWiFi to nie wiem jak sprawdzić ale skoro pierwsze działa to można przypuszczać że drugie też.

Nie działa to niezawodnie w sensie, że raz musiałem mimo iż był napis voLTE to wyłączało LTE. Restart telefonu pomógł i wszystko wróciło do normy.

Sieć Orange na kartę.

Edytowane przez mckay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Zrobiłem to co w linku, w opcjach się pojawiło voLTE, ale w pasku u góry brak ikonki.

W s10+ wszystko działało normalnie. Mam Play abonament. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Zrobiłem to co w linku, w opcjach się pojawiło voLTE, ale w pasku u góry brak ikonki.

W s10+ wszystko działało normalnie. Mam Play abonament. Jakieś pomysły?
    Spróbuj wykonać raz jeszcze procedurę od nowa. Niestety nasi operatorzy nie wspierają oneplus i metody uruchomienia tych usług nie zawsze mogą przynieść zamierzony skutek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PiPoLiNiO

Działa komuś w Play to voLTE?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    agentTM

Czy któryś z polskich operatorów dodał, zamierza dodać OP7/OP7pro do listy wspieranych? a może komuś już działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Żaden OnePlus nie ma oficjalnego wsparcia operatorów. Co więcej Orange na kartę potrafi blokować VoLTE na OnePlusach..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Czy któryś z polskich operatorów dodał, zamierza dodać OP7/OP7pro do listy wspieranych? a może komuś już działa

żadna sieć nie wspiera volte oneplusa ale da się to obejść bez roota

7df3a920d6dbde01a4efd5143b3139b9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asst

Widzę, że trzeba za język pociągnąć. Zdradzisz sposób czy to jakaś tajemnica? 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi