Skocz do zawartości
meliorus

OnePlus 7 Pro - VoWiFi / VoLTE - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

seb84
    Widzę, że trzeba za język pociągnąć. Zdradzisz sposób czy to jakaś tajemnica?
    Czekałem aż zapytasz . A tak na serio to szukałem na forum tego rozwiązania. Wklejam to co kiedyś napisał jeden z forumowiczów:

"
    https://forums.oneplus.com/threads/no-wificalling-or-volte-here-is-your-solution.1039117/

jak ktoś nie rozumie angielskiego to wystarczy ściągnąć tam tą aplikację która jest podana w linku.
    Po czym nadać jej wszystkie uprawnienia (aplikacja sama o nie zapyta).
    W dialerze czyli tam gdzie wybieramy numer telefonu należy wybrać numer podany w linku. I postępować dalej zgodnie z instrukcjami. "

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    agentTM
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, seb84 napisał:

Czekałem aż zapytasz emoji16.png. A tak na serio to szukałem na forum tego rozwiązania. Wklejam to co kiedyś napisał jeden z forumowiczów:

"
    https://forums.oneplus.com/threads/no-wificalling-or-volte-here-is-your-solution.1039117/

jak ktoś nie rozumie angielskiego to wystarczy ściągnąć tam tą aplikację która jest podana w linku.
    Po czym nadać jej wszystkie uprawnienia (aplikacja sama o nie zapyta).
    W dialerze czyli tam gdzie wybieramy numer telefonu należy wybrać numer podany w linku. I postępować dalej zgodnie z instrukcjami. "

Hmm... właśnie to przetestowałem i niby działa znaczek jest tylko jakoś mi się nie chce wierzyć żeby było to tak proste bez ingerencji operatora(sam sobie dodałem fona do usługi), oczywiście volte mam na sim1 t-mobile który wspiera obydwie usługi, tak z ciekawości sim1 wyłączyłem żeby sprawdzić czy też pokaże na drugiej w sim2( plus) który jak wiadomo nie wspiera i nie zamierza no i ... faktycznie usługi nie pokazuje czyli niby ok. 

Edytowane przez agentTM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mckay

Sprawdzałem voLTE działa w Orange na kartę z tą aplikacją z linku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Napisano (edytowane)
    9 minut temu, agentTM napisał:

Hmm... właśnie to przetestowałem i niby działa znaczek jest tylko jakoś mi się nie chce wierzyć żeby było to tak proste bez ingerencji operatora(sam sobie dodałem fona do usługi), oczywiście volte mam na sim1 t-mobile który wspiera obydwie usługi, tak z ciekawości sim1 wyłączyłem żeby sprawdzić czy też pokaże na drugiej w sim2( plus) który jak wiadomo nie wspiera i nie zamierza no i ... faktycznie usługi nie pokazuje czyli niby ok. 

nie patrz na znaczek (bo to może być ściema) tylko zwróć uwagę jak szybko następuje sygnał połączenia z drugą osobą. Można też poznać po jakości rozmów i czy jest zasięg LTE podczas rozmowy. U mnie to wszystko występuje, dodatkowo czasami pojawia się ikona jakość rozmowy hd+

Edytowane przez seb84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asst
    Napisano (edytowane)

@seb84 Dzięki za linka.

U mnie niestety na te chwilę nie działa. Wszystko aktywowane zgodnie z instrukcją, ale jest lipa. Popatrzę jutro w robocie, tu gdzie obecnie przebywam sygnał LTE jest wątpliwej jakości, może to jest przyczyną. Ewentualnie karta SIM, nie wymieniałem jej jakieś dwa lata.

1. Play (aktywne LTE + roaming + VoLTE w ustawieniach)

2. Plus

Dodatkowo mam wyłączoną opcję LTE równolegle na obu kartach oraz roaming dla Plusa.

Edytowane przez asst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    agentTM
    14 minut temu, seb84 napisał:

nie patrz na znaczek (bo to może być ściema) tylko zwróć uwagę jak szybko następuje sygnał połączenia z drugą osobą. Można też poznać po jakości rozmów i czy jest zasięg LTE podczas rozmowy. U mnie to wszystko występuje, dodatkowo czasami pojawia się ikona jakość rozmowy hd+

Rozumiem że na OP7pro u Ciebie działa, a na jakim operatorze?, co do HD Voice+(Kodek EVS)

T-mobile:

Cytat

Kto może korzystać HD Voice+

Aby połączenie głosowe mogło zostać zainicjowane z wykorzystaniem najnowszych kodeków oba telefony muszą mieć włączoną możliwość ich obsługi oraz połączyć się z wykorzystaniem technologii VoLTE w sieci T‑Mobile lub VoWiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Mam T-Mobile. Wg mnie działa. Gdy wybieram połączenie to często szybko słyszę już sygnał , widzę wówczas zasięg 4g i czasami jakość połączenia jest znacząco polepszona .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    agentTM

Czyli prawidłowo, poprzednio na Mate 10 pro miałem włączone jedno i drugie. Właśnie pojawił się znaczek VoWifi - jeszcze tylko sprawdzę czy mogę dzwonić po internecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jck69

Zrobiłem wszystko, a dalej nie mam opcji voLte. Miał ktoś taki problem? 96d7e8d915d1d610712cb1ef6ad1cd9a.jpg5b15cc2ae8c14bffc64a824a10ef790a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź w szczegóły karty SIM 1 - tam będą dostępne przełączniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi