Skocz do zawartości
Michał Jurczak

[Samsung Galaxy J4+] Zmiana BT na niższą wersję

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum!

Tak jak w temacie - czy jest możliwa systemowa zmiana/modyfikacja wersji BT? Teściu popełnił J4+, jest tam BT w wersji 4.1 i telefon za nic nie chce się połączyć z zestawem głośnomówiącym w samochodzie. Zestaw testowałem z Galaxy S5 (BT 4.0) i wszystko śmiga aż milo. Zestaw głośnomówiący trochę nietypowy bo radio samo w sobie modułu BT nie ma, ale jest dodatkowy, oryginalny dedykowany pod to radio i samochód (Mercedes B klasa, 2006). Moduł BT zaktualizowałem najnowszym, dostępnym na stronie Mercedesa softem, ale z J4+ połączyć się nie chciał. 

Stąd pytanie czy da się to jakoś obejść, żeby zrobić "downgrade" samego BT do wersji 4.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Michał Jurczak

Tylko i wyłącznie z dostępem do roota, jeśli posiadasz to możesz zaryzykować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon zrootować mogę, nie ma z tym problemu. A co dalej? Bo aż tak głęboko nigdy nie grzebałem 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Michał Jurczak

W J4+ jest aplikacja BT w wersji 4.1 ? A jaka wersja Androida ? Sprawdzałem w S4 Android kit kat 4.4.2 i tu jest BT w wersji 4.4.2 tak jak wersja Androida, chyba, że o coś innego chodzi ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Telefonu teścia nie mam pod ręką ale info o BT w wersji 4.1 wyciągnąłem z ogólnodostępnych danych technicznych telefonu / ciach / - gdzie w telefonie mogę sprawdzić wersję BT? J4+ jest teraz na Pie'ju. 

Testowo próbowałem połączyć mojego 9S+ ale też nie poszło, a wg powyższej strony u mnie BT jest w wersji 5.0 - choć też nie wiem gdzie to zweryfikować w telefonie, root'a nie mam. :)

Edytowane przez ipsec
    Usunąłem link do konkurencyjnego portalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi