Skocz do zawartości
Gwozdek

Asus Zenfone 6. Bateria - statystyki, problemy i dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Tutaj można się pochwalić, jakie statystki osiągacie na jednym ładowaniu, doradzić coś lub zapytać, jak można wydłużyć czas pracy baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

96 -> 16 %, koniec dość intensywnego testu. Myślę, że przy odrobinie kombinowania i odpalenia czasem trybu oszczędzania energii da się wyciągnąć spokojnie 14h SOT na pełnym ładowaniu.

Screenshot_20190903-031052038.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę inny test - nieco ponad 7 godzin słuchania muzyki przez głośniki na prawie maksymalnej głośności przy wyłączonym ekranie, do tego około 6 godzin czystego SOT (te 7 godzin Spotify przy wyłączonym ekranie, zakładam że spędziłem 20 minut na przełączaniu playlist co jakiś czas).

94 -> 11 % w 42 godziny.

Screenshot_20190916-182642004.jpg

Edytowane przez VenomSnake

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993
    Trochę inny test - nieco ponad 7 godzin słuchania muzyki przez głośniki na prawie maksymalnej głośności przy wyłączonym ekranie, do tego około 6 godzin czystego SOT (te 7 godzin Spotify przy wyłączonym ekranie, zakładam że spędziłem 20 minut na przełączaniu playlist co jakiś czas).
    94 -> 11 % w 42 godziny.
    Screenshot_20190916-182642004.thumb.jpg.4e7aa2469fa61adf94b403ca44d9eabe.jpg
    A ile sot przy normalnym dniu na lte i przy częstym przeglądaniu społeczności fb instagram yt ? :)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tofik1993 o FB i Instagramie się nie wypowiem, bo po prostu ich nie używam. Ciężko też by mi było zrobić test 100 -> ~10 % baterii przy samym LTE, bo jednak częściej jest to WiFi. Z osobistego doświadczenia myślę, że 8-9h używania Youtube Vanced przy LTE jest na spokojnie do wyciągnięcia. W każdym razie musiałbyś niesamowicie katować telefon, by rozładować go w ciągu jednego dnia. Ja ładuję zazwyczaj co drugi lub trzeci dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym razem większy nacisk położyłem na filmy i filmiki. MX Player na głośnikach, YouTube na słuchawkach. Poza tym między innymi ~30 minut rozmów przez telefon na wyłączonym ekranie, kilkanaście minut na Spotify i ogólne przeglądanie internetu. Jasność ustawiona manualnie na około 80 %.

Screenshot_20190925-215612005.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993
    Tym razem większy nacisk położyłem na filmy i filmiki. MX Player na głośnikach, YouTube na słuchawkach. Poza tym między innymi ~30 minut rozmów przez telefon na wyłączonym ekranie, kilkanaście minut na Spotify i ogólne przeglądanie internetu. Jasność ustawiona manualnie na około 80 %.
    Screenshot_20190925-215612005.thumb.jpg.a4d5a6072bbbb969c3daf55e59801b49.jpg
    Szok...gratuluję:D

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę mniej SOT kosztem dłuższego czasu czuwania (przy czym trochę więcej czasu na LTE). 98 ->9 % baterii w 66 godzin przy 8h 20 min SOT, w mojej opinii nieźle. Poza tym wypróbowałem zużycie baterii w grze CoD Mobile, a niektóre procenty baterii zużyte w różnych aplikacjach były odrobinę dziwnie policzone, do czego zaraz przejdę, wymieniając parę pozycji z listy:

• Ekran 8h 20 min, dość oczywista pozycja, chodzi tutaj o SOT
    • Firefox został tu dziwnie policzony - po pierwsze wydaje mi się, że korzystałem z niego dłużej, niż 40 minut, a po drugie 8 % to sporo energii (mimo wszystko jest to możliwe ze względu na to, że pobrałem do przeglądarki parę dodatków, np. ublock i dark reader)
    • Call of Duty - wydaje mi się, że zużył znacznie więcej niż 4 % w ciągu tych 1,5h. Ta gra spowodowała dwa niemalże pionowe spadki na wykresie rozładowania baterii (pierwszy z około 50 do około 35 %, drugi z około 20 do około 10).
    • Usługi Google Play - tutaj pewnie chodzi o obciążenie wynikające z pobierania aktualizacji do apek
    • Twitter - dość miła dla baterii apka, przeglądanie nie drenuje zbytnio akumulatora
    • Spotify - tutaj często bateria dostaje w kość ze względu na ustawioną przeze mnie najwyższą jakość streamowania muzyki (plus odtwarzanie jej na głośnikach), tym razem Spotify działało krótko i tym samym zeżarło małą ilość baterii, zwykle realnie bateria spada o 7-10 % co godzinę na włączonym ekranie, na wyłączonym plus minus 5 %.
    • Aparat - jakieś 20-30 zdjęć plus 2-3 minuty nagrywania w 4K 60 fps, myślę że to wyczerpało więcej niż 1 % baterii. Może 2, może 3.
    • Discord i Reddit - absolutnie nie mam zastrzeżeń, tutaj więcej energii zużywa odpalony ekran niż moc obliczeniowa wykorzystana do przetworzenia contentu
    • Do tego należy jeszcze dodać spoza listy około pół godziny rozmów telefonicznych na wyłączonym ekranie i króciutkie korzystanie z pomniejszych apek, np. Flashscore, Gmail i Snapseed - w żadnej z nich nie spędziłem raczej więcej niż 5 minut.

Koniec końców muszę stwierdzić, że poszczególne wyniki aplikacji są mało precyzyjne, może twórcom tej funkcjonalności chodziło o coś innego. Nie wiem., w każdym razie życzę wszystkim takiego akumulatorka w smartfonie.

Screenshot_20191019-182343713.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android 10. Ostatnie ładowanie nieco ponad 2 dni temu. Prawie 3h rozmów, od 8 do 18 na LTE, reszta WiFi. 

Reszta statystyk pewnie zjedzona przez AdGuard'a

Screenshot_20191115-155604963.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jimo

Minęło już naście dni na A10. Wygląda to tak.f3c5f45694b31da4e3493742cd8cc4c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi