Skocz do zawartości
seb84

Problem z połączeniami głosowymi - zakłócenia, echo

Rekomendowane odpowiedzi

seb84
    [mention=134525]seb84[/mention]
    W jakiej sieci masz telefon ?
    Echo podczas połączenia najczęściej występuje, gdy są opóźnienia w przekazywaniu sygnału BTSTelefon.
    Uwarunkowane odległością od BTS (poziom RSSI), jego obłożeniem oraz kolejkowaniem priorytetów (swój-obcy).
    Przełącz na początek tryb pracy z auto na 2g/3g (po reboot) i sprawdź czy jest poprawa z echo.
    Na simie innego opa jak masz możesz też sprawdzić.

T-Mobile. Mam swoją teorię, która mówi, że podczas maksymalnej głośności głos rozmówcy po drugiej stronie przebija do mikrofonu mojego telefonu i on słyszy swój głos. Natomiast trzaski są wg mnie problemem softwarowym. Wątpię aby to była wina operatora bo gdy rozmawiam przez słuchawkę bluetooth to nikt się nie skarży na problemy

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam taki sam problem. Nie ma znaczenia z jakiej sieci jest rozmówca (T-mobile i Play), ani z jakiego telefonu jest wykonywane połączenie (Samsung i OP5). Rozmówcy zgłaszali problem z dziwnym pogłosem i trzaskami. U mnie w słuchawce słychać idealnie.

Edit: Faktycznie pomaga ściszenie słuchawki o jeden stopień głośności.
    Chociaż nie ukrywam, że to dziwne rozwiązanie...

Edytowane przez lopezfilip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Rozmawiałem na czacie z pracownikiem oneplus i twierdzi on, że wine ponosi soft i jest związany z NFC. Nie chciałem go wyśmiać bo nie wypadało a po drugie może się okazać, że to prawda i byłoby to niegrzeczne z mojej strony. Wyłączyłem NFC i dzisiaj będę testował to rozwiązanie. Polecam sprawdzić bo na te wszystkie problemy mogą pomóc nawet najmniejsze szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tutrus
    Rozmawiałem na czacie z pracownikiem oneplus i twierdzi on, że wine ponosi soft i jest związany z NFC. Nie chciałem go wyśmiać bo nie wypadało a po drugie może się okazać, że to prawda i byłoby to niegrzeczne z mojej strony. Wyłączyłem NFC i dzisiaj będę testował to rozwiązanie. Polecam sprawdzić bo na te wszystkie problemy mogą pomóc nawet najmniejsze szczegóły

Dobre z tym NFC przed chwilą testowałem i "wydaje mi się" że z włączonym lepiej słychać rozmówcę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Dobre z tym NFC przed chwilą testowałem i "wydaje mi się" że z włączonym lepiej słychać rozmówcę

Tylko, że to ma pomóc w drugą stronę . Obecnie to już zgłupiałem aczkolwiek wiem, że jeżeli chodzi o soft to wszystko jest możliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam trochę bardziej złożony problem. Podczas rozmów telefonicznych mój głos jest w połowie zdania przerywany tak jakby mikrofon się wyłączał wlosowych czasach.
    Wkurza mnie to mocno i dlatego też oddaje mojego oneplusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Ja mam trochę bardziej złożony problem. Podczas rozmów telefonicznych mój głos jest w połowie zdania przerywany tak jakby mikrofon się wyłączał wlosowych czasach.
    Wkurza mnie to mocno i dlatego też oddaje mojego oneplusa.

W Twoim przypadku jednak oddałbym telefon. Tego problemu nie odnalazłem nawet na xda i stronie oneplus. Może być jednostkowym przypadkiem. Przed oddaniem przywróć ustawienia fabryczne. Jeżeli problem się powtórzy oddałbym bez zająknięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Z uwagi na to, że wymieniłem kolejną sztukę telefonu w X-Kom postanowiłem poinformować szanowne towarzystwo, że przy 3 egzemplarzu nie występuje charczenie i echo głosu podczas rozmów telefonicznych. Nie aktualizowałem jeszcze softu. Jak to zrobię, poinformuje Was czy coś się zmieniło. Nadmieniam, że w poprzednich egzemplarzach słyszalne trzaski i echo było na każdej wersji oprogramowania. Mam nadzieję, że w moim przypadku horror się skończył 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem w moim oneplus ie 7 pro 12, że jak rozmowa prowadzona jest przez słuchawkę to jest ok. Problem pojawia się na głośnomówiącym. Ja słyszę wszystko natomiast moi rozmówcy mówią, że jak zaczynają do mnie mówić to ucina moją rozmowę. Dopóki mówimy na zmianę to jest ok. Jeżeli ktoś coś zaczyna mówić do mnie to od razu ucina mój głos u niego w słuchawce. Czy zauważyliście coś takiego u siebie. Problem jest po stronie mojego rozmówcy a nie w moim urządzeniu. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zauważyłem że w ogóle mój głos zacinało nawet jak nikt nic nie mówił. Z tego powodu właśnie oddałem ten telefon na zwrot. Raczej go nie kupię ponownie. Poczekam, aż wydadzą wersję 5G.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi