Skocz do zawartości
seb84

Problem z połączeniami głosowymi - zakłócenia, echo

Rekomendowane odpowiedzi

tutrus

U mnie nic nie ucina, po prostu słabiej słychać w głośniku....chociaż mój syn i żona mówią że jak dla nich jest głośno i wyraźnie....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddałem z tego względu, ze jedna osoba na forum ma problem druga nie ma i to jest dziwne. Bo skoro telefony schodzą z taśmy to sa zbudowane z tych samych komponentów. Czyli jak już by mieli problem to wszyscy. A nie tak, że jeden ma drugi nie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Moim zdaniem to wina mikrofonu od redukcji hałasów otoczenia... pisaliście, że problem się nasila na głośnomówiącym, albo jak jest ustawiona duża głośność połączeń. Jakieś algorytmy zbyt mocno tłumią dźwięki w tym głosy rozmówców. Na whats app albo messengerze nie ma problemu, bo może nie wykorzystują tego mikrofonu od redukcji hałasów. Próbowaliście może inna apke od rozmów telefonicznych niż ta wbudowana?

Chociaż to takie moje przypuszczenia i może problem leży zupełnie gdzieś indziej....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie rozumiesz. Są ludzie, którym dobrze wszystko słychać podczas rozmów telefonicznych na 7 pro właśnie...

Mój  znajomy też zamówił 7 pro i u niego się ekran sam nie dotyka i podczas rozmów też normalnie wszystko słychać. A oprogramowanie jest to samo...

No to ja się pytam jak to logicznie wyjaśnić skoro mamy taki sam telefon A i taki sam telefon B.

I na telefonie A jest wszystko ok, a na telefonie B jest źle?

U nich na stronie widziałem, że można stary telefon im sprzedać za bezcen prawie i kupić taniej nowszy model. Może oni np. mikrofony z tych starych telefonów które kupią wykorzystują ponownie w nowszych modelach. I teraz jak kupią model z uszkodzonym mikrofonem i zamontują go do nowego modelu to później się dzieją takie rzeczy...

Nie wiem tylko to mi logika podpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolak

Nie wiem, inne warunki w czasie rozmowy, mniej hałasów... ktoś też pisał że u niego nie ma problemu, a zapytany jak ma głośno ustawione rozmowy to odpowiedział, że powyżej 50% nigdy nie ustawia. Może w tym rzecz. Gdyby to był problem lipnego mikrofonu to by było wszędzie źle, od dyktafonu po komunikatory i rozmowy telefoniczne. Uważam, że jest po prostu zbyt agresywne tłumienie hałasów otoczenia, a głośno ustawiony rozmówca albo głośnomówiący wg telefonu to też hałas, choć nie powinien nim być. Może też być, że poszły różnej jakości mikrofony przy montażu (te od redukcji hałasów) tak jak Ty uważasz i tyle. ;)

Tak w ogóle to problem występuje na każdej wersji softu, czy jak w przypadku ghost toucha tylko w kolejnych wersjach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tutrus

Jestem po wymianie na nowy egzemplarz, i
    Qrde nie wiem co napisać. Wydaje mi się że jest lepiej, ale nie zawsze. Z niektórymi jak rozmawiam jest nadal ciszej z innymi natomiast ok... Chyba jednak nie do końca to wina telefonu......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1
    Qrde nie wiem co napisać. Wydaje mi się że jest lepiej, ale nie zawsze. Z niektórymi jak rozmawiam jest nadal ciszej z innymi natomiast ok... Chyba jednak nie do końca to wina telefonu......

Update też nic nie dał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A sprawdzales na drugim telefonie? Bo moze to byc od zasiegu tez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roxyx
    W dniu 3.06.2019 o 14:19, Roxyx napisał:

Ja mam słabą jakość rozmów i trzaski oraz buczenie jak telefon jest nieaktywny nie w trakcie rozmów. Gdy podnoszę telefon do ucha nie prowadzę rozmowy to słyszę szum oraz trzaski i nie jest ważne czy telefon jest zablokowany czy nie. Nie jest to głośne jednak jak się wsłuchasz to jest słyszalne i oddaję do x-kom ten egzemplarz. W poprzednich modelach 5T czy oneplus 1 nie było takich efektów.

Wymieniłem poprzedni egzemplarz na nowy i dalej to samo. Jakość rozmów OK, ale to buczenie jest i w tym egzemplarzu. Pytanie do was co radzicie. Oddać i wziąć kasę z powrotem. Oddać i wziąć kolejny. Zostawić. Bo ja mam mieszane uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisalem co masz zrobić. Spróbuj wyeliminować możliwość że to wina leży po stronie operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi