Skocz do zawartości
maxxam97

Balans- aplikacja żyroskopu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Pierwszy raz jestem tutaj z pytaniem o programowanie, a nie o sprzęt (posty sprzed prawie 2 lat).
    Na studiach do zaliczenia potrzebuję zaimplementować "prostą" grę na Androida. 

W zamierzeniu: Mamy płaszczyznę, na niej kulkę i balansujemy nią po tejże płaszczyźnie. Dane zczytywnae są z żyroskopu. Co pewien czas mają się zmieniać warunki gry typu "bazowe" wychylenie czy jak to nazwać. Coś w stylu prowizorycznego wiatru. 

Nie ukrywam, że jest to pierwsza aplikacja w Androidzie jaką robimy. Wcześniej była Java, z którą nie szło mi jakoś nadzwyczajnie dobrze...

Poszukuję więc jakiegoś poradnika o zbliżonej tematyce, a właściwie efekcie końcowym. Znalazłem to w archiwum 

ale niestety link do playlisty wygasł...
    Jak oceniacie trudność tego zadania? Dla osoby, która nigdy nie programowała w Androidzie.

Z góry dzięki za pomoc. 
    Każda minuta się liczy! Czas ucieka, sesja coraz bliżej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maxxam97 Jeżeli to ma być w Javie to ten video tutorial może pomóc:

Możesz jeszcze spróbować w unity:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tak! Coś takiego jest idealne!

Zastanawiam się nawet nad stworzeniem tego w Unity. 
    Okazało się dzisiaj, że aplikacja ma po prostu działać na Androidzie. Gdybym chciał mógłbym nawet napisać to w assemblerze czy z wykorzystaniem Unity/ Unreal Engine / Springa / JavyFX/ Bootstrapa... Mogę używać dosłownie wszystkiego :D
    Słyszałem o Unity, że jest fajne do nauki więc coś czuję, że w tym zrobię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbuj w Unity. Na pewno będzie to lepiej wyglądać niż w javie 😉 No i łatwiej będzie znaleźć rozwiązania, gdybyś napotkał na problemy. W razie czego swój kod zawsze możesz wrzucić tutaj. Wspólnie będziemy się głowić 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 29.05.2019 o 15:51, Coders Lab napisał:

Próbuj w Unity. Na pewno będzie to lepiej wyglądać niż w javie 😉 No i łatwiej będzie znaleźć rozwiązania, gdybyś napotkał na problemy. W razie czego swój kod zawsze możesz wrzucić tutaj. Wspólnie będziemy się głowić 😛

Hej :D troche czasu minęło, parę projektów było na nadrobienia, ale powoli wychodzę na prostą ;) 
    Ostatecznie, z braku pewności co do Unity wykrzystałem zwykłą Javę pod Androida. 
    Aplikacja działa, robi to co powinna więc cieszę się z tego powodu. Jutro muszę ją oddać więc prawdopodobnie nie będe już z nią nic zmieniał... chyba, że...

Chciałem dodać timer ogólny. Liczący czas "życia" danego użytkownika. Za życie uznaje czas od startu do kontaktu z jedną ze ścianek. 
    Do tego jeszcze rekord życia. 

Ogólnie wiem jak to zakodować.
    1. Pojawienie piłki- timer start (a właściwie, z racji, że piłka pojawiana jest cały czas w innych miejscach- animacja ruchu- to pierwszy timer start jest przy włączeniu apki. Timer stop przy dotknięciu oraz ponowny timer start.
    2. Przy każdym dotknięciu wywoływana funkcja sprawdzająca który czas jest większy- rekordu czy aktualnego.

Problem jednak jest w umieszczeniu dwóch pól tekstowych w odpowiednim miejscu oraz ogólnie- praktycznym wykonaniu. 

Z tego co widzę, layout nie jest ustawiany tylko inny view (dlatego, że robię sobie CustomView). 
    Moje pytanie brzmi więc- czy mogę ustawić layout dla customView oraz ewentualnie jak powinienem zrobić ten timer?

Z góry dzięki za pomoc. 

Link do kodu.

https://codeshare.io/MaksAndroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi