Skocz do zawartości
papux

N.E.A.K. Kernel for I9100

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie opisać działanie nowych opcji cwm neak ?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paaulo

Opcje CWM N.E.A.K. opiszę dzisiaj w wolnej chwili.

a jak w ogóle się kernel sprawuje ?? paaulo jakieś problemy cie spotkały na CheckROM z tym kernelem??

Żandych problemów. Działa świetnie. Zmieniłem jedynie domyślny governor z lulzactive na Conservative z tweakami Lionheart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coa

Jeden mały bug jest, nie działa np podświetlanie klawiszy na Criskelo 36.1 + Neak 1.2 - nadmieniam, że próbowałem wielokrotnie wgrywać używając skryptu czyszczącego, robiąc ręcznie wipe dalvika i cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raftik
    Zmieniłem jedynie domyślny governor z lulzactive na Conservative z tweakami Lionheart.

Byłbym bardzo wdzięczny jakby tak na chłopski rozum wytłumaczyć jak zastosować te wszystkie tweaki. Czy robi się to z poziomu Recovery ? widziałem tam w menu dodatkowe opcje i czy wystarczy tylko tam wybrać i zatwierdzić ? no i tez moja prośba o wytłumaczenie z grubsza do czego służą te tweaki. Nie wynika to z mojego lenistwa bo dużo czytam lecz im więcej czytam np. na XDA tym więcej mam niewiadomych z racji słabego mojego angielskiego :mur:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to można zainstalować na TURKBEY'u?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paaulo

N.E.A.K Options

Remove Voltage Settings - przywraca domyślne wartości mV. Jeżeli przegiąłeś z UV i telefon nie uruchamia się, użyj tej opcji.

Create EFS Backup - tworzy kopię zapasową katalogu EFS (katalog zawiera między innymi IMEI).

Enable/Disable Conservative GOV - włącza/wyłącza moduł z governorem ("zarządcą procesora") Conservative.

Enable/Disable Lazy GOV - włącza/wyłącza moduł z governorem ("zarządcą procesora") Lazy.

Enable/Disable Voodoo Modules - włącza/wyłącza moduły Voodoo od Supercurio. Pozwala na używanie aplikacji Voodoo Louder (zwiększa głośność dźwięku przez gniazdo jack) i Voodoo ScreenTuner.

Enable/Disable Lionheart Tweaks - włącza/wyłącza tweaki do governora Conservative. Najpierw włącz moduł Conservative, następnie włącz Lionheart Tweaks. Na liście dostępnych governorów nie pojawi się Lionheart. Będzie nadal widoczny jako Conservative.

Żeby móc włączyć moduły, trzeba mieć utworzony katalog /system/etc/init.d

Wersja 1.3 ma sama tworzyć katalog init.d w razie jego braku.

Do zmiany governor, scheduler, voltages - użyj aplikacji Voltage Control.

Wydanie wersji 1.3 kernela autor przesunął na początek przyszłego tygodnia. Kernel zostanie wydany równocześnie z ROMem N.E.A.R. tego samego autora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    graku

boski jest ten kernel, mialem wczesniej siayh kernel ale z kazda kolejna wersja bylo coraz gorzej a tu znaczna poprawe zaobserwowalem jesli chodzi o baterie a i smiga bezproblemowo na romie turkbey v29.3 GT, BRAWO

Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    papux

Bo N.E.A.K. stawia na jakość a nie na ilość jak 90% kerneli które są naładowane mnóstwem skryptów które są bezużyteczne i spowalniają samego Androida.

Android to linux jednak różni się tym od podstawowego systemu że im ma mniej procedur i lżejsze jądro to działa szybciej i płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na sensation albo checkrom można zainstalować ? chyba tak bo to romy oparte na stockowych

Edytowane przez wars045

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi