Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 7Pro- bateria/statystyki/dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

shados
    Pytanko, ile wciąga wam baterii w nocy?
    U mnie 4-5 procent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie tak samo koło 5%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to samo czasem nawet 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

ROM odchudzony skryptem tomato extreme -  tutaj uczulę, że jeśli chcecie skorzystać z tego skryptu a używacie VPN lub NFC to musicie zmodyfikować go aby zostawić apki potrzebne do obsługi tych rzeczy.

Zawsze włączone: WiFi, GPS, Bluetooth (podłączony MiBand 4), 3G (LTE rzadko - tylko w przypadku pobierania dużej ilości danych), automatyczna jasność.

Wykorzystanie: raczej mało intensywne, głównie mapy, chrome, spotify, komunikatory i kilka sms dziennie, rozmowy około godzinkę. Zedge odpaliłem jeden raz i pożarło 4% od jego instalacji także już został odinstalowany. Na czas robienia screenshotów nie było greenify - teraz już jest. Z dodatkowych rzeczy: magisk ( xposed z modułem GravityBox oraz Bitdefender antywirus które chodzą cały czas.

Moim zdaniem bardzo dobry wynik. Porównując do starego LG G5, gdzie nawet na początku bateria trzymała max 1 dzień - w OnePlus rewelacja. Staram się nie schodzić poniżej 20% żeby mieć zawsze jakiś zapas energii w nagłych przypadkach :) 

Screenshot_20190807-124707.thumb.jpg.99e300214f2a39a4198042b5902771b7.jpgScreenshot_20190807-124736.thumb.jpg.1f8ee87cb41dabb360f02f09d86e4747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Fajnie, że jesteś zadowolony, ale IMO dobrze jakbyś pomyślał nad optymalizacją Usług G.

Spróbuj Universal GMS Doze.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Roy masz jakiś poradnik lub link?

Mam w planach zmianę usług G na microG

dodana zawartość

Godzinę temu, Roy napisał:

Spróbuj Universal GMS Doze.

Dopiero teraz doczytałem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Masz 6% na cykl, zobacz ile po instalacji modułu bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, Lysolus napisał:

ROM odchudzony skryptem tomato extreme -  tutaj uczulę, że jeśli chcecie skorzystać z tego skryptu a używacie VPN lub NFC to musicie zmodyfikować go aby zostawić apki potrzebne do obsługi tych rzeczy.

Zawsze włączone: WiFi, GPS, Bluetooth (podłączony MiBand 4), 3G (LTE rzadko - tylko w przypadku pobierania dużej ilości danych), automatyczna jasność.

Wykorzystanie: raczej mało intensywne, głównie mapy, chrome, spotify, komunikatory i kilka sms dziennie, rozmowy około godzinkę. Zedge odpaliłem jeden raz i pożarło 4% od jego instalacji także już został odinstalowany. Na czas robienia screenshotów nie było greenify - teraz już jest. Z dodatkowych rzeczy: magisk ( xposed z modułem GravityBox oraz Bitdefender antywirus które chodzą cały czas.

Moim zdaniem bardzo dobry wynik. Porównując do starego LG G5, gdzie nawet na początku bateria trzymała max 1 dzień - w OnePlus rewelacja. Staram się nie schodzić poniżej 20% żeby mieć zawsze jakiś zapas energii w nagłych przypadkach :) 

Screenshot_20190807-124707.thumb.jpg.99e300214f2a39a4198042b5902771b7.jpgScreenshot_20190807-124736.thumb.jpg.1f8ee87cb41dabb360f02f09d86e4747.jpg

Wynik nie jest zły, ale tak naprawdę to po takich modyfikacjach to raczej stwierdzam, że nie warto. 

Gdyby był w okolicach 4h sotu to bym powiedział wow :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Tyle można osiągnąć bez takich kombinacji.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

SOT nigdy nie był wyznacznikiem efektywności baterii.

Sam Tomato to zwykły debloater, więc to nie są jakieś tam wielkie, czy skomplikowane modyfikacje, a samo wywalenie kilkunastu apk nie odegra

jakiegoś wielkiego znaczenia dla samej baterii.

Ktoś kto ma potrzebę poprawienia, czy uzyskania lepszej sprawności czy wydajności urządzenia/baterii powinien

raczej pomyśleć nad zmianą kernela.

Macie tyle fajnych jajek tam do wyboru, ELX, Blu, Smerf, arter.

Wszystkie wspierają profilery, więc nawet znać się na zagadnieniu nie trzeba.

Instaluje, zmieniam profil na potrzebny i zapominam.

Kultura pracy samego urządzenia zauważalnie wtedy się zmienia.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi