Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 7Pro- bateria/statystyki/dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

adif1
    Sprawdzałem i niestety nie jest tak jak piszesz Sam osobiście kiedyś ściągnąłem aplikację "Battery Log" i sprawdzałem jak to wygląda. Nie mogę znaleźć zrzutu jaki kiedyś wstawiałem, ale tak to wyglądało że 15min-99% 1min-100%, 16min-99% i tak w kółko. Aż sam byłem zdziwiony.
    Cały czas nie zmienia to faktu że dobicie do 100% na ekranie nie powoduje nabicia cyklu ładowanie od 0-100% nabija jeden cykl, ładowanie od 50-100% nie nabije cyklu trzeba doładować ponownie drugie 50%
    Każdy telefon jaki mam ląduje go przez noc
    Jak się kładę spać a odpinam go jak wstaje

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adif1 nie wiem. Ale wydaje mi się, że sam fakt naładowania do pełna powoduje większe zużycie baterii. Nawet w iphonach dodali taką opcję żeby telefon nie ładował się na 100% tylko przy iluś tam % telefon odłączał ładowarkę. Przecież nie robią tego dla własnego "widzi mi się". 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1
    [mention=17233]adif1[/mention] nie wiem. Ale wydaje mi się, że sam fakt naładowania do pełna powoduje większe zużycie baterii. Nawet w iphonach dodali taką opcję żeby telefon nie ładował się na 100% tylko przy iluś tam % telefon odłączał ładowarkę. Przecież nie robią tego dla własnego "widzi mi się". 
    Oczywiście że masz rację, ładowanie baterii do 100% nie jest dla niej "dobre", lepiej doładowywać do 80-90 niż 100% w dużym skrócie "pręciki" w baterii przy 100% mocno się wyginają przez co po czasie tracą swoje "właściwości" w androidzie wiem że są podobne aplikacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC12

To, że telefon pokazuje 100% naładowania baterii, nie oznacza, że w rzeczywistości jest doładowana do pełna. Są ograniczenia, dzięki którym ładowarka nie dobija pełnej pojemności. Ponadto przy samym końcu ładowania moc podawanej energii jest o wiele mniejsza niż na początku, to też ma na celu chronić baterię.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No racja. Ale idąc tym tokiem rozumowania, to nawet szybkie ładowanie wpływa na żywotność baterii. Ale tutaj z kolei wydaje mi się, że skoro producent chwali się szybkim ładowaniem "warp charge" to chyba powinien od strony technologicznej zadbać o to, by to szybkie ładowanie nie zabijało baterii szybciej niż bez szybkiego ładowania.

Kiedyś w aplikacji AccuBattery pokazywało, że ładując z 99% do 100% zużywa się 0.5 cykla (o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Takie aplikacje mają swój algorytm który w ogóle może nie mieć pokrycia

Dodam że ładowanie warpem dobija bardzo szybko 40 stopnii na baterii ;) ja ładując telefon codziennie przez noc wkładam go na 0.5A i 5v

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz to tez dobrze robisz. Bo bateria ładowana mniejszym prądem mniej "uszkadza" baterię.

Widze, ze oneplus wzial sobie do serca to co kiedys zglaszalem. Bo nie udaje mi sie (puki co) odtworzyć moich testów, ktore kiedys robilem.

Bo kiedyś na ich forum zgłosiłem, że właśnie telefon podłączony do ładowarki się rozładowuje do 99 po czym znowu ładuje do 100. Zamiast cały czas być na 100 i nie doładowywać baterii w nieskończoność.

Widocznie coś tam poprawili

Ale bajer

Na tym zrzucie widać, ze telefon przy 83% wyłącza warp charge i ładuje wolniej.

bf859a16759fa4d7bb86319797fdb34e.jpg

ogólnie jeżeli chodzi o baterie to duże wrażenie na mnie robiła firma blackberry. Bo z tamtych telefonów można było nawet baterie wyciągnąć i telefon podłączony do ładowarki działał, bez baterii.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 10.06.2019 o 12:44, meliorus napisał:

Widze, ze oneplus wzial sobie do serca to co kiedys zglaszalem. Bo nie udaje mi sie (puki co) odtworzyć moich testów, ktore kiedys robilem.

Bo kiedyś na ich forum zgłosiłem, że właśnie telefon podłączony do ładowarki się rozładowuje do 99 po czym znowu ładuje do 100. Zamiast cały czas być na 100 i nie doładowywać baterii w nieskończoność.

Widocznie coś tam poprawili emoji16.png

Ale bajer

A możesz podać apkę, którą to sprawdzałeś? Aż z ciekawości sprawdziłbym to u siebie. Jeżeli rzeczywiście smart nie dobija cały czas do 100% to szczery szacuneczek dla OP :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam, że jedno mnie zastanawia. Koszt baterii w oficjalnym serwisie to 10 euro netto. Niech wyniesie z robocizną 100-150 zł. To tylko 5% wartości telefonu. Czy nie szkoda wam rezygnować z dobrodziejstw szybkiego ładowania, żeby za wszelką cenę uniknąć degradacji baterii, która tak czy siak się zużyje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    39 minut temu, marjanoos napisał:

Powiem wam, że jedno mnie zastanawia. Koszt baterii w oficjalnym serwisie to 10 euro netto. Niech wyniesie z robocizną 100-150 zł. To tylko 5% wartości telefonu. Czy nie szkoda wam rezygnować z dobrodziejstw szybkiego ładowania, żeby za wszelką cenę uniknąć degradacji baterii, która tak czy siak się zużyje?

Mam dokładnie takie samo zdanie. A zawsze jest opcja zamówić i założyć przez siebie jeżeli ktoś potrafi. Wymiana jest prosta - bateria nie jest zabudowana ani kable nad nią nie lecą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi