Skocz do zawartości
memphis21

OnePlus 7Pro- bateria/statystyki/dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    10 godzin temu, marjanoos napisał:

W każdym razie, nawet te 120 zł za wymianę baterii w autoryzowanym serwisie to całkiem uczciwa cena. Ludzie więcej kasy wydadzą na etui do tego telefonu, a boją się używać szybkiego ładowania, żeby się przypadkiem bateria szybciej nie zużyła. :)

W każdym razie, gdyby serwisy nie były cwane i nie próbowały wyłudzać więcej pieniędzy, to jestem skłonny wydać nawet i 200zł za wymianę baterii. Niestety w rzeczywistości nie jest tak pięknie i wykręcają się jak mogą, wymyślając jakieś inne usterki telefonu - wystarczy przeczytać parę postów na ten temat, to zmienisz zdanie i będziesz wolał samemu wymienić ;)

Edytowane przez trampowsky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@trampowsky jak serwis jest ci w stanie wmówić jakąś usterkę? Ty dajesz zlecenie na wymianę baterii i tyle :) Jeśli chcą zrobić coś więcej to proszę bardzo niech robią. Ale za darmo, bo ty jak oddawałeś telefon to wszystko było sprawne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=141744]trampowsky[/mention] jak serwis jest ci w stanie wmówić jakąś usterkę? Ty dajesz zlecenie na wymianę baterii i tyle Jeśli chcą zrobić coś więcej to proszę bardzo niech robią. Ale za darmo, bo ty jak oddawałeś telefon to wszystko było sprawne.
    Dokładnie. Tak samo myślę.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 7.07.2019 o 00:05, meliorus napisał:

@trampowsky jak serwis jest ci w stanie wmówić jakąś usterkę? Ty dajesz zlecenie na wymianę baterii i tyle :) Jeśli chcą zrobić coś więcej to proszę bardzo niech robią. Ale za darmo, bo ty jak oddawałeś telefon to wszystko było sprawne.

W dniu 7.07.2019 o 00:36, MisiekDP napisał:

Dokładnie. Tak samo myślę.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ehh jeszcze mało wiecie o serwisach... ;))

Co z tego, że dajesz zlecenie wymiany skoro mogą Ci ściemnić, że telefon jest zalany/zawilgocony lub inna część jest również do zmiany. Wszystko po to, żebyś nie naprawiał/nie wymieniał baterii tylko kupił nowy model telefonu. CTDI, czyli dawne Regenersis nie ma zbyt pochlebnych opinii. No, ale jeżeli jesteście lepiej zaznajomieni w tym temacie, to rzeczywiście nie ma sensu dyskutować na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Mogą próbować naciągać, owszem ale Ty nie masz obowiązku zgadzać się na ich propozycje. Owszem część rzeczy jest wymieniana bez potrzeby, a raczej dlatego, że procedura producenta zakłada wymianę np. akumulatora wraz z tylną pokrywą i uszczelnieniami. I tutaj autoryzowany serwis w okresie gwarancji nie ma możliwości wykonania takiej naprawy niezgodnie z technologią producenta.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat mam znajomego który pracuje w tym serwisie (mam na myśli regenersis). Sytuacje o których mówisz że telefony są specjalnie zalewane nie mają miejsca.
    Często ludzie sami nawet nie wiedzą że mają zalany telefon.
    Kiedyś na ten temat z kolegą rozmawiałem.
    I prawdopodobnie jest tak, że zimą kiedy używa się telefonu, wchodzimy raz do zimnego pomieszczenia raz do ciepłego (gdy wracamy z dworu i idziemy do domu i na odwrót).
    Telefon wtedy się wychładza i powstaje zjawisko Rosa (punkt rosy).
    I to jest to całe mistyczne zalewanie telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Nie do końca to jest możliwe. Nie w sytuacji normalnego użytkowania. Owszem, jeżeli wychłodzone urządzenie wniesie się do ciepłego pomieszczenia, po pewnym czasie może zajść kondensacja pary wodnej,. Jednak znowu, zasadniczo na powierzchni urządzenia. Tam jest największa przemiana fazowa. I do tego wymagana jest duża różnica temperatur i wilgotności powietrza. Jeżeli z ciepłego i wilgotnego pomieszczenia wyjdziesz na duży mróz a za chwilę wrócisz do domu to nawet mgiełka kondensatu nie pojawi się na szkle. Jakbyś telefon zostawił na parę godzin na mrozie i potem przeniósł do ciepłego. Wtedy tak, ale i tak będzie to zjawisko powierzchniowe. Wewnątrz telefonu jest zimno i sucho póki nie rozgrzeje się od ciepłego otoczenia - naonczas temperatura wnętrza telefonu wzrośnie a wraz z nią wilgotność powietrza w środku, ale ponieważ najpierw wzrośnie temperatura bebechów to punkt rosy nie zaistnieje wewnątrz telefonu.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, topoll napisał:

Mogą próbować naciągać, owszem ale Ty nie masz obowiązku zgadzać się na ich propozycje. Owszem część rzeczy jest wymieniana bez potrzeby, a raczej dlatego, że procedura producenta zakłada wymianę np. akumulatora wraz z tylną pokrywą i uszczelnieniami. I tutaj autoryzowany serwis w okresie gwarancji nie ma możliwości wykonania takiej naprawy niezgodnie z technologią producenta.

Nie mam takiego obowiązku, ale zawsze jest tak, że wysyłasz na wymianę baterii, a z serwisu dostajesz odpowiedź, że oprócz baterii trzeba wymienić część X i koszt. I tutaj cały pies pogrzebany, bo nagle okazuje się, że albo telefon jest zalany, albo NIBY konieczna jest wymiana innego podzespołu, który jest w 100% sprawny, ale według serwisu konieczna jest jego wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Zgadzać się nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzać się nie muszę, czyli bateria nadal nie zostanie wymieniona, a ja nadal zostaje z kwestią wymiany baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi