Skocz do zawartości
shados

Jeśli nie Oneplus 7 Pro to co? [do ok 3000 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

shados

Długo czekałem na telefon, na który zmienił bym mojego OP3. I pojawił się właśnie OP7Pro. Początkowo rewelacja, a czym więcej czasu mijało tym gorzej, bo:

1. Aparat pozostawia wiele do życzenia, a na tym aspekcie zależy mi. Zdjęcia w dzień są mało ostre. Wiem, że można zainstalować Gcam, ale czy o to chodzi by kupić telefon i modować go by był zdatny do użytku?

2. Brak pewności zakupu telefonu, w którym albo czegoś z akcesoriów nie brakuje, albo nie jest gdzieś porysowany czy poobijany.

3. Problemy z softem - tutaj nie ma co rozwijać bo to co się wyprawia to masakra - jak kupował OP3 to takie problemy były czymś obcym.

4. Trochę jednak duży.

Dobra, na czym mi zależy:

- ekran: wielkość w okolicy 6.4 optymalny

- notch mi nie przeszkadza

- aparat - ma być dobry, nie gorszy niż w zeszłorocznym Huawei P20 Pro

- bateria - 4000+ pojemności

- dobra optymalizacja systemu

- lekkość systemu

- minimum 6GB pamięci, preferowane 8GB

- pamięci ROM wystarczy 128GB

- gwarancja w PL lub EU door-to-door

Za czym warto się rozejrzeć? Co warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idealny byłby P30 pro ale nie wiadomo co będzie z Huaweiem? OP7 pro to koszt ponad 3k, jeśli nie lubisz samsungów to zostają Op7 i Mi9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, shados napisał:

2. Brak pewności zakupu telefonu, w którym albo czegoś z akcesoriów nie brakuje, albo nie jest gdzieś porysowany czy poobijany.

Rozwiń bo nie rozumiem? Jak czegoś brakuje to odsyłasz albo piszesz do supportu? Nie miałem nigdy problemów z nimi, tym bardziej że wysyłka leci z Polski

1 godzinę temu, shados napisał:

3. Problemy z softem - tutaj nie ma co rozwijać bo to co się wyprawia to masakra - jak kupował OP3 to takie problemy były czymś obcym.

Znów rozwiń. Telefon jest młody i trapią go problemy dziecięce i wczesnego softu. To się dzieje przy każdym możliwym telefonie na rynku bez wyjątku. Za miesiąc soft powinien być już ogarnięty znając prędkość aktualizacji OP.

Imo jak miałeś oneplusa to nie masz wyboru żadnego oprócz czekania na 7pro T, najbliżej chyba Galaxy S10/S10+. Od huaweia się odbijesz z powodu najbardziej gównianego softu na androidzie (no i kupno teraz to jest małe ryzyko), mi9 to jednak flagowiec typu starych OP - z dużymi kompromisami, no i bez szału w aparacie

Ewentualnie Zenfone 6, ale tu to samo co z MI9 - to jest tylko wannabe flagowiec

Edytowane przez rdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Długo czekałem na telefon, na który zmienił bym mojego OP3. I pojawił się właśnie OP7Pro. Początkowo rewelacja, a czym więcej czasu mijało tym gorzej, bo:
    1. Aparat pozostawia wiele do życzenia, a na tym aspekcie zależy mi. Zdjęcia w dzień są mało ostre. Wiem, że można zainstalować Gcam, ale czy o to chodzi by kupić telefon i modować go by był zdatny do użytku?
    4. Trochę jednak duży.

Dobra, na czym mi zależy:
    - ekran: wielkość w okolicy 6.4 optymalny
    - notch mi nie przeszkadza
    - aparat - ma być dobry, nie gorszy niż w zeszłorocznym Huawei P20 Pro
    - bateria - 4000+ pojemności
    - dobra optymalizacja systemu
    - lekkość systemu
    - minimum 6GB pamięci, preferowane 8GB
    - pamięci ROM wystarczy 128GB
    - gwarancja w PL lub EU door-to-door

Za czym warto się rozejrzeć? Co warto kupić?
    Muszę Cię zmartwić. Miałem S10 plus i p30 pro a obecnie mam op 7 pro. Pomimo wad tego ostatniego to właśnie jego bym wybrał gdyby miał podejmować raz jeszcze decyzję. Fakt, że zdjęcia czasami schrzani, zdjęcia portretowe to porażka gdy robimy je w oddali lub gdy w tle jest padające światło słońca. Jednak ten cały soft robi świetna robotę, płynności lepsza niż w iPhone, świetna haptyka, rewelacyjny wyświetlacz, bardzo szybka ładowarka. Wymieniałem go 3x bo miał wadę echo głosu - niby wada fabryczna. Co do skompletowania podzespołów to bym się nie martwił - odsyłasz. Generalnie jak coś to bym kupił w xkom bo jeżeli masz blisko to na miejscu wszystko sprawdzisz i najwyżej wymienisz / zwrócisz. Ja miałem w pierwszym egzemplarzu brak tacki, w drugim i trzecim wadę głośnika i czwarty telefon jest obecnie bez wad.
    Obecnie na Twoim miejscu nie kupiłbym żadnego telefonu. Każdy ma jakieś wady z softem: iPhone bateria trzeba 2x krócej po aktualizacji, Samsung to samo plus telefon się restartuje lub zawiesza, Huawei jest wyjątkiem. Mam go jeszcze w domu i działa świetnie. Jednak nie wiadomo co z nimi będzie. Oneplus ma jeszcze wadę z ghost touch. Poczekaj jeżeli możesz do kolejnej aktualizacji softu oneplus 7 pro i wtedy podejmij decyzję.
    Ps: najlepsze zdjęcia w dzień robi wg mnie Pixel 3/ 3 xl a za nim plasuje się iPhone xs, XS max ale tylko w dzień bo wieczorem dramat. P30 pro najlepszy wieczorem ale w dzień kolory są czasami przekłamane. Niby S10 najbliższy ideału ale jednak czasami zdjęcia są przejaskrawione albo mają mało szczegółów . Oneplus cierpi na brak szczegółów lub przejaskrawione niektóre kolory (najbardziej czerwony) . Jednak nieraz zrobiłem nim najlepsze zdjęcie względem p30 pro czy S10 plus.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy opłaca się kupować wogóle wersję pro, ze względu na wysuwaną kamerkę, zakrzywiony ekran, te 90hz to bardziej trik marketingowy przez który działanie baterii jest krótsze.

OP7 to również snap 855 i wystarczająca ilość ramu, aparat główny taki sam, kilka stówek w kieszeni zostaje a w dodatku normalny ekran.

Co do zdjęć w dzień na ten moment najlepsze robią Pixele oraz iPhone XS i tutaj bardziej postawiłbym na remis, bo hdr w xs naprawdę jest mega i wyciąga detale chyba nawet ciut lepiej niż Pixel. Do 3 tyś spróbowałbym Pixela, jest bardziej kompletny niż OP7 nawet pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Nie wiem czy opłaca się kupować wogóle wersję pro, ze względu na wysuwaną kamerkę, zakrzywiony ekran, te 90hz to bardziej trik marketingowy przez który działanie baterii jest krótsze.
    OP7 to również snap 855 i wystarczająca ilość ramu, aparat główny taki sam, kilka stówek w kieszeni zostaje a w dodatku normalny ekran.
    Co do zdjęć w dzień na ten moment najlepsze robią Pixele oraz iPhone XS i tutaj bardziej postawiłbym na remis, bo hdr w xs naprawdę jest mega i wyciąga detale chyba nawet ciut lepiej niż Pixel. Do 3 tyś spróbowałbym Pixela, jest bardziej kompletny niż OP7 nawet pro.
    Nie mogę się zgodzić . 90hz robi robotę, wyświetlacz rewelacja, chyba najlepszy jaki widziałem (lepszy od Samsunga) i nie ma róży, wibracje rewelka, stereo super, soft wg mnie najlepszy. Tylko te zdjęcia....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

90hz robi robotę ale gdybyś nie wiedział o tym bajerze to nie zauważyłbyś tego, ekran w OP7 też jest świetny, wibracje haptyka w OP7 raczej są te same choć do końca nie jestem pewien, stereo jest, soft i działanie tel to samo, zdjęcia jak ktoś miał Pixela, iPhone czy P30 pro jest liga niżej. Jeszcze jest aspekt krawędzi zakrzywionych w wersji pro co jest dla mnie nie do przyjęcia oraz wielkość telefonu - przesada.

Teraz tak, jeśli OP7 pro ma tylko trochę lepszy aparat od Mi9 to pytanie czy jest sens kupowania OP7 pro skoro Mi9 też ma Snap 855 i również szybko chodzi?

3099 - 1899zł = 1200zł zostaje w kieszeni.

Edytowane przez little.big.conversation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    90hz robi robotę ale gdybyś nie wiedział o tym bajerze to nie zauważyłbyś tego, ekran w OP7 też jest świetny, wibracje haptyka w OP7 raczej są te same choć do końca nie jestem pewien, stereo jest, soft i działanie tel to samo, zdjęcia jak ktoś miał Pixela, iPhone czy P30 pro jest liga niżej. Jeszcze jest aspekt krawędzi zakrzywionych w wersji pro co jest dla mnie nie do przyjęcia oraz wielkość telefonu - przesada.
    Teraz tak, jeśli OP7 pro ma tylko trochę lepszy aparat od Mi9 to pytanie czy jest sens kupowania OP7 pro skoro Mi9 też ma Snap 855 i również szybko chodzi?
    3099 - 1899zł = 1200zł zostaje w kieszeni.
    Przemyślenia masz trafne. Jednak uwierz mi, że 90hz robi robotę i widać różnicę gołym okiem. Jakby mi tego nie napisali i nie powiedzieli to bym spokojnie to zauważył. Różnica jest niemała. Wszystkie wymienione przeze mnie aspekty we wcześniejszym poście są zauważalne na plus dla oneplusa. Xiaomi nie ma wielu aspektów z oneplus ale dopłatą 1200 zł to jednak dużo . Jestem przekonany, że obecnie xiaomi mi 9 to najlepszy stosunek ceny do jakości i wydajności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla 90hz odświeżania nie ma sensu wydawać 1200zł więcej, sam się zastanawiałem nad tym fonem ale jego wielkość oraz zakrzywiony ekran jest dla mnie nie do przyjęcia, jeszcze gdyby miał świetny aparat porównywalny z P30 pro czy Pixelem to ok. ale w takim wypadku wydawanie ponad 3k za OP7 to tak Ci powiem średnio na jeża.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel
    Napisano (edytowane)

Właśnie też jestem w podobnej sytuacji - mam OP3 i zastanawiam się czy zmieniać (a myślałem w sumie nad OP7 - wersją zwykłą, nie pro). Z jednej strony telefon działa i ma się całkiem dobrze jak na coś koło 3-letnie urządzenie. Z drugiej strony trochę mi się już przejadł.

Odnośnie alternatyw - MI 9 jakoś do mnie nie przemawia MIUI i te wszelakie rozwiązania z tej nakładki (jakieś czyszczenie pamięci i mnóstwo innych bajerów). Co do Pixela to w sumie z jednej strony zdjęcia może robić lepsze, ale chyba wydajność wypada trochę gorzej (nie wiem jak z problemami z początku produkcji - czy nadal występują, czy obecne pixele są wolne od wad).

Dla mnie osobiście najistotniejsze by było żeby telefon długo działał dobrze (płynnie, szybko, nie zacinał się po czasie, nie trzeba było wykonywać czyszczenia pamięci), żeby wsparcie producenta było przynajmniej 2-letnie (i najlepiej nie w stylu 1 aktualizacja na rok) i może wsparcie wśród developerów żeby też było (czasem pewne rozwiązania innych developerów lepiej się sprawdzają niż oryginalne - patrz gcam)

Z tego wszystkiego też się cały czas zastanawiam czy wymieniać coś co działa i nie sprawia w sumie problemów - rozum mówi, że po co skoro działa (jak się zepsuje to się będzie wymieniało), serce natomiast (i trochę wewnętrzny geek) mówi, że telefon już jest stary, już się trochę znudził i pora wymienić na coś aktualnego.

Edytowane przez trawel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi