Skocz do zawartości
luguhaj1

[Rozwiązany] W jaki sposób przy pomocy programu Odin wgrać oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z instalacją systemu przez odin, telefon mam w trybie download mode i odpalam odina (telefon podłączony do komputera) dodaje to wszystko co trzeba i klikam start i wyskakuje coś takiego:

(Oczywiście pare sekund coś mieli i na tym się zatrzymuje)

image

Dodam, że miałem root’a w telefonie i chciałem go usunąć przez twrp i tam grzebałem i mogłem coś zepsuć, niestety telefon nie chce się “normalnie” uruchomić, ponieważ wyskakuje logo Samsunga z modelem telefonu (Samsung Galaxy J7 2017)
    pobierałem najnowszą wersję na ten model : SM-J730F
    ktoś mógłby mi pomóc z tym? Choćby włączyć ten telefon, czekałem tak chyba z 4 godziny i nadal tak to logo było. Logo wygląda podobnie jak to tylko inny napis
    i staje się ciemniejsze a następnie jaśniejsze i tak cały czas.
    Jeszcze raz proszę o pomoc, jeżeli można to jak najszybciej,
    Pozdrawiam
    Jak wygląda ten napis co mi się zawiesza przy tym telefon:

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

Gdy chcę formatować system przez twrp to pokazuje się napis “Np OS Installed!” wydaje mi się, że chodzi po prostu o brak systemu i dlatego nie chce się telefon normalnie włączyć pytanie brzmi czy da się to zrobić jakoś nie używając odina, lub naprawić to, że się stopuje i nie chce iść dalej?

Edytowane przez melis
    Poprawiłem tytuł. Po otrzymaniu dalszych informacji nie wykluczam zmian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@luguhaj1 Zasadnicza kwestia: uruchamiasz telefon w trybie download mode? Klawisze power+home+volume down. W tym trybie podłącza się telefon do komputera, potwierdzić należy chęć wgrania oprogramowania odpowiednim przyciskiem - bodajże volume up - i Odin pokaże informacje w postaci komunikatu "added". Się ma kłopoty ze wzrokiem, to takie są efekty, czytania bez widzenia ?

Edytowane przez melis
    Nie czytam ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@melis na screenie widać że instalacja rusza, więc musiał wejść już w download. @luguhaj1 dodałeś plik PIT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@luguhaj1

Rozwiązanie, używasz wersji Odin'a v3.12, który to nie obsługuje nowej kompresji lz4 co nawet widać w logu Odin'a, użyj najnowszej wersji Odin'a v3.13.1 i oprogramowanie wgrasz bez najmniejszego problemu ?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa, rozwiązałem sam, lecz @Spartan500 dobrze mówi, zrobiłem tak i hula. 

Edytowane przez luguhaj1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi