Skocz do zawartości
carmel

Samsung Galaxy a20e - opinie i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

carmel
    Napisano (edytowane)

Cześć, nie znalazłem na forum żadnego tematu poświęconego Galaxy A20e, dlatego postanowiłem, że napisze o nim kilka słów.

Telefon otrzymałem od różowego operatora w ramach umowy. Wybór padł na kolor koralowy, ponieważ urządzenie używać ma moja mama. O kolorze jako takim nie będę się wypowiadał ponieważ to kwestia gustu, lecz nie widać na nim odcisków palców. Sama obudowa wykonana jest z plastiku, nic nie skrzypi, ale odnoszę dość uzasadnione wrażenie, że będzie się rysowała. Wyświetlacz jest budżetowy i to widać na pierwszy rzut oka- wycieki światła przy kroplowym notch'u i rozmazane ikony aplikacji z powodu niskiej rozdzielczości. Dotyk działa poprawnie, a jasność jest na wystarczającym poziomie. Wydajność trudno mi ocenić po kilku dniach, w antutu wynik procesora to około 40 tys. punktów, a grafiki 20 tys., całościowy wynik waha się w granicach 80-90 tys.- sam interfejs działa płynnie, nie zainstalowałem jednak żadnych aplikacji społecznościowych. Aparat jest chyba najsłabszą stroną smartfona, zdjęcia są mało szczegółowe, kolory blade, brak stabilizacji obrazu. Istnieje możliwość wykonania zdjęcia z wykorzystaniem szerokiego kąta, wówczas mocno widoczny jest efekt rybiego oka. Tryb portretowy działa bardzo kiepsko. W kwestii baterii teraz się nie wypowiem ponieważ muszę zaobserwować osiągi sot'u w różnych warunkach. Z plusów mogę wymienić względnie szybką ładowarkę 2A, szybki i celny czytnik linii papilarnych (porównując do np. HTC U Ultra, w A20e jest znacznie lepiej), czy subiektywnie oceniając ładny design.

Podsumowując- nie polecam osobom które szukają telefonu do wykonywania dobrej jakości zdjęć, czy grania w wymagające gry. Jako telefon do społecznościówek i przeglądania internetu się sprawdzi, jakość rozmów stoi na wysokim poziomie.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Ja posiadam Samsunga Galaxy a 20 e w kolorze Black. Tylna obudowa rysuje się dosłownie od patrzenia na nią mimo że został ubrany w etui i szkło hybrydowe od razu po wyjęciu z pudełka.. Poza tym wszystko jak kolega wyżej napisał. Jest ok jak za złotówkę przy przedłużeniu umowy . W wolnej sprzedaży... Hmmm nie kupił bym .

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Odzo

Ten telefon nie posiada funkcji "blokuj przypadkowe dotknięcia gdy telefon jest w kieszeni lub ciemnym pomieszczeniu" Aplikacja "Pocked screen lock" która blokuje ekran działa w Motoroli g7 Play z  android 9 a w Samsungu nie.Dla mnie smartfon bez tej funkcji nie racji bytu więc ten badziew idzie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi