Skocz do zawartości
miki131190

Ekran uruchamia się w kieszeni mimo włączonej opcji "ochrona przed przypadkowym dotknięciem"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam włączoną opcję "ochrona przed przypadkowym dotknięciem" a mimo to gdy mam w kieszeni telefon to uruchamia się ekran i wciskają się przypadkiem różne opcje, np połączenie alarmowe. Mam również włączoną opcje "kliknij dwukrotnie, aby wybudzić" lecz myślałem że ten dwuklik nie będzie działać przy włączonej tej pierwszej opcji i gdy telefon jest w kieszeni. Czy tak jest prawidłowo? Czujnik zbliżeniowy na pewno działa, bo podczas rozmowy gdy przykładam telefon do ucha to ekran się wygasza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

Możesz to jakoś zasymulować żyby spawdzić co to powoduje?  Jaki masz typ blokady? Opcja podnieś aby wybudzić?

Skąd telefon i jaki soft?

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieje się tak nawet gdy dla sprawdzenia zasłonie czymkolwiek górną część ekranu tam gdzie jest czujnik zbliżeniowy (cały czas włączona ochrona przed przypadkowym dotknięciem w torbie lub kieszeni) i tapnę dwa razy ekran to ten się wybudzi. To mogę sobie odblokować telefon wzorem czy kliknąć połączenie alarmowe. Wg mnie one powinny jakoś współgrać ze sobą i jak telefon leży sobie np. na biurku to działa podwójne tapnięcie a w kieszeni to działa ta ochrona i nie powinien się wybudzić. Bo tak to po co ona jak nic nie daje.

Telefon ogólnie pochodzi z Orange ale debrandowałem na czysty xeo pobrany przez Samfirm.

Teraz z tego co czytam na innych forach to widzę, że nie jestem osamotniony. Wielu ludzi ma z tym problem. 

Edytowane przez miki131190

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

Opcja podnieś aby wybudzić?

U mnie przy zasłoniętym czujnikiem nie da się wybudzić podwójnym tapnięciem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tych wszystkich rzeczy miałem włączone tylko dwie czyli podwójne tapnięcie i tą blokadę w kieszeni. Nawet z always on display nie korzystam. Może po prostu jest jakiś błąd w oprogramowaniu, bo czujnik sprawdzałem kodem *#77692# i działa normalnie i podczas rozmów też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

Błąd raczej nie bo jeśli masz ten sam soft co ja a u mnie problem nie występuje to raczej któreś ustawienie .

Ideałem byłoby zresetować i po jednej funkcji włączać  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wrócę do domu to spróbuję zresetować same ustawienia i zobaczę czy coś dało a jak nie to wipe data.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi