Skocz do zawartości
Jestemtuijuz

Tab s4 - brak aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Nie wiem czy dobry temat i kategoria ale sprobuje. Jakies 7 miesiecy temu zakupilem taba s4. Sprawuje sie idealnie ale oczekiwalem caly czas na aktualizacje do njnowszego androida i nadal jej nie mam. Probowalem juz zrobic ja przez kompa. Nie da rady. Aktualizacja najnowsza. Sciagnalem knox status by zobaczyc czy mam flage itd - w zalaczniku zdjecie. Aktualizacja juz powinna byc wiec pewnie cos jest nie halo. Wersja zabezpieczen wyswietla, ze jest z kwietnia 2018 roku. Jeszcze go chyba wtedy nie bylo. Ktos moze pomoc? Szukam info bo moze i bym go zrootowal ale jednak zostawiam to na drugi plan. Co jest z tym urzadzeniem nie tak, ze nie jest w czasie aktualizowany i nie odswiezany zabezpieczeniami?

Screenshot_20190613-203625_Knox Status.jpg

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Kolego aktualizacja do softu Pie 9 już jest, ale wszystko zalezy od tego jaki twoj tablet ma kod CSC (czyli z jakiej dystrybucji jest ten tablet)

Wejdź w ustawienia - tablet informacje - informacje o oprogramowaniu i zrób mi screen " wersja oprog.dost.Usług" tego co sie wyswietli

Lub zainstaluj sobie na tablecie aplikacje "Phone Info" uruchom apke i zrob screen zakładki "kod csc" oraz zakładki "oprogramowanie"

Wtedy napisze co masz zrobic dalej, poniewaz soft Pie9 dla kodu XEO ( Polska) ukazał sie juz w maju.

dodana zawartość

Tutaj masz wykaz wszystkich softów jakie ukazały sie dla tego modelu.

Co najciekawsze nie ma tutaj zaden region takiej wersji softu jaką ty posiadasz czyli - T835XXU0ARE2 i to mnie bardzo zastanawia.?

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-tab-s4/SM-T835/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem programik o ktorym wspomniales. Screeny w zalaczniku

Screenshot_20190614-220727.jpg

Screenshot_20190614-220748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Prosiłem tez o screen zakładki "oprogramowanie?

Z tego co widze masz csc XEF czyli Francja. Nie masz aktualizacji poniewaz taki soft jaki zapodałeś na screenie w 1 poscie nie istniał dla tego csc i dlatego nie masz aktualizacji do 9.

Taka aktualizacja z tym csc pie 9 była juz w kwietniu, tu masz link

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-tab-s4/SM-T835/XEF/

Masz 2 możliwosci wgrania recznie softu i porzadnego przywrócenia tabletu do późniejszych aktualizacji poprzez OTA..

Sciagasz za pomocą programu SamFirm soft XEO na Polskę lub soft XEF na Francję i wgrywasz za pomocą Odina.

dodana zawartość

Schowek02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak. Juz wczoraj do tego doszedlem co i jak dzieki Tobie. Dziekuje. Jeszcze nie wgrywalem oprogramowania nigdy recznie do urzadzenia. Troche czytalem o tym i cos tam wiem chociaz wiadomo, ze najwiecej uczysz sie gdy sam sprobujesz. I taki mam zamiar. Nie chce Cie za bardzo angazowac bo wiadomo, ze masz Swoje sprawy ale pytanie moje jest czy naprawde moge wrzucic oprogramowanie polskie do urzadzenia ktore bylo stworzone na inny rynek (spoko by bylo). XEF faktycznie moge posciagac ale najlepiej by bylo miec polskiego XEO.  Postaram sie dzisiaj do tego usiasc. Nie licze, ze mnie poprowadzisz za raczke ale od czego zaczac? Jestem kumaty troszke wiec dam rade mysle - czym zrobic by miec mozliwosc aktualizacji OTA? Musze sciagnac odina? Softa XEO sciagne SamFirm rozumiem? Musze chyba wyczyscic taba calkiem z XEFa przed wrzuceniem wersji polskiej? Bede dzisiaj szukal info na ten temat ale musialbym wiedziec od czego zaczac.

Screenshot_20190615-051606_Settings.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Tablet masz w wersji europejskiej, więc mozesz wrzucic polski soft XEO do swojego tabletu.

Przed wgraniem softu nie musisz czyscic tabletu, poniewaz wgrywając soft 4 plikowy on sam sie wyczysci.

Najpierw sciagnij sobie Odina w wersji 3.13.3

Odin3-v3.13.3.zip

Do szybszego pobierania Romu polecam SamFirm z tego wątku: LINK

Czy twoj model to tab s4 (2018) 10,5 cala LTE?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Karta sim dziala normalnie po zalaczeniu. I wszedzie tez pisze t835 wiec jest to wersja z LTE.

dodana zawartość

Rozumiem, ze bede sie stosowal do instrukcji i podpowiedzi ludzi ze strony z ktorej sciagne samfirm i powinno jakos to pojsc? Z tego co na ten czas wyczytalem to musze program odszyfrowac i pisza by zaznaczyc opcje Binary Nature by miec xeo w wersji 4 plikowej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jak uruchomisz program SamFirm to wpisujesz i zaznaczasz okienka tak jak ja pokazałem na screenie w poprzednim poscie.

Nastepnie klikasz w okienko "Check update" i po znalezieniu i wyswietleniu wersji softu klikasz w okienko "download".

Po sciagnieciu softu rozpakujesz folder i tam beda pliki AP, BL, CSC, CP ( plik Home_csc nas nie interesuje)

Schowek02.jpg

Potem po otworzeniu programu Odin wstawiasz pliki w odpowiednie okienka.

Schowek02.jpg

Nastepnie uruchamiasz tablet w trybie download mode.

Uruchomienie tabletu w trybie download mode jest troszkę inne niż uruchomienie w telefonie samsunga. Myślę, że uruchamia sie ten tryb w taki sam sposób jak w moim Samsung Tab A (2018)

W tablecie sa tylko 2 przyciski z boku z lewej strony, jeden to właczanie, drugi to przycisk głośności w gore lub w doł.

Robisz to w taki sposób

1 - wyłaczasz tablet.

2 - przyciskasz przycisk vol+ i vol- naraz razem i w tym momencie podłaczasz kabel USB do tabletu, wtedy uruchomi sie w trybie download mode.

samsung-galaxy-tab-s4.jpg

Nastepnie przyciskasz vol+ aby przejsc do download

samsung-galaxy-tab-s4 (1).jpg

i wtedy jesli Odin wykryje twoj tablet to bedzie okienko podswietlone z portem i wtedy klikasz na start.

Schowek02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się wszystko zrobić bez jakichkolwiek problemów. Dziękuję za pomoc. Faktem jest, że ostatnio pojawiła się ikonka androida w menu aplikacji i nic się nie da z nią zrobić ale.. poza tym jest ok. Może ktoś ma pomysł? Nic nie da się zrobić czyli na nic nie reaguje. Nawet na sprawdzenie info o niej. W ustawieniach nie ma nic dziwnego. Po załączeniu nic się nie dzieje. Tylko format zadziała? Zaznaczam, że nie było jej odrazu po zainstalowaniu roma. No i wydaje mi się, że nie zainstalowałem niczego z poza google sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Mocno interesuje mnie co to za apka o której piszesz.

Pokaż na screenie co to za ikonka i gdzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi