Skocz do zawartości
TyskiDaro

dane mobilne Mimo blokady kilka aplikacji korzysta z danych mobilnych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zauważyłem, że wiele aplikacji mi pobiera dane komórkowe, nawet gdy nie są używane, mimo iż:

a) Mam włączone Oszczędzanie danych

b) W ustawieniach aplikacji (w których to jest możliwe) mam ustawione aktualizacje tylko przez Wi-Fi bądź wyłączone całkowicie.

c) Użycie danych w tle dla każdej z tych aplikacji jest wyłączone.

Mimo to użycie danych przez aplikację prezentuje się jak na załączonym Screenie.

Niestety, moja taryfa pozwala na użycie jedynie 100mb miesięcznie i chciałbym to wykorzystywać tylko na niektóre komunikatory (np.WhatsApp) - i tylko one mają nieograniczony dostęp do danych mobilnych, ale zużywają ich kilka mb/m-c, tymczasem aplikacje np. Google'a korzystają sobie z mobilnych danych niemalże bez ograniczeń :(

Jak to powstrzymać? Jak, mając włączony transfer danych ogólnie, zablokować go dla niektórych aplikacji?

Zauważyłem też, że wchodząc w użycie danych przez poszczególne apki, np. Sklep Google Play, jest podział na pierwszy plan i tło - czym one się różnią?

Będę wdzięczny za pomoc.

Screenshot (14 cze 2019 14_13_02).png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 14.06.2019 o 14:34, TyskiDaro napisał:

Jak, mając włączony transfer danych ogólnie, zablokować go dla niektórych aplikacji?

Niestety do całkowitej blokady internetu dla poszczególnej aplikacji potrzebny jest root. Google nie pozwoli by ktoś nie oglądał reklam w darmowej aplikacji ;)

podział na pierwszy plan i tło - czym one się różnią?

Pierwszy plan = widzisz aplikację na swoim ekranie, "jest przed tobą". Tło to tło, nie widzisz apki a działa = jest w tle.

Dla przykładu chmurki Messengera to pierwszy plan, dopóki ich nie wyłączysz. Wtedy Messenger jest w tle.

Jak to powstrzymać?

Akurat aplikacje Google oraz Facebook'a mają bardzo wredne systemy aktualizacji.

Usługi Google Play aktualizują się bez zgody, by umożliwić korzystanie z YouTube, Map i innych aplikacji korzystających z konta Google.

Sklep Play może aktualizować swoje biblioteki kiedy chce.

Facebook i jego App Manager tak samo lubi ignorować oszczędzanie danych i korzysta gdy tylko widzi update.

Gboard sprawdza pisownię, wysyła statystyki i szuka podpowiedzi przez sieć.

b) W ustawieniach aplikacji (w których to jest możliwe) mam ustawione aktualizacje tylko przez Wi-Fi bądź wyłączone całkowicie.

c) Użycie danych w tle dla każdej z tych aplikacji jest wyłączone.

Czyli b) gdzie mogłeś wyłączyłeś w samej aplikacji wszelakie opcje auto-aktualizacji oraz c) wyłączyłeś dane w tle w "Informacje o aplikacji" dla każdej aplikacji?

Zaproponowałbym sprawdzenie jak "Menadżer pobierania" wygląda w statystykach, wyłączenie go na moment i włączenie go oraz zabranie praw do działania w tle (to aplikacja systemowa i domyślnie ma włączone ignorowanie oszczędzania danych). 

Edytowane przez krzych53
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Ja bym sugerował zmienić taryfę lub dokupić kartę sim Aero2. Pakiet 3GB/miesiąc kosztuje 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi