Skocz do zawartości
dulik

Nadawanie uprawnień dla bluetooth na stałe dla zestawu głośnomówiącego.

Rekomendowane odpowiedzi

dulik

Witam

Zaktualizowałem Androida do 9 i nie wiem jak poradzić sobie z uprawnieniami do włączania bluetooth.Chciałbym włączać bluetooth automatycznie po przyjściu połączenia abym mógł połączyć się z zestawem głośnomówiącym opcji jest wiele są programy , MacroDroid i wiele innych ale gdy przychodzi połączenie to wyskakuje powiadomienia z zapytaniem czy zezwolić na połączenie bluetooth czy odrzucić.Trudno w kieszeni zezwalać na włączenie, w Android 8 nie miałem czegoś takiego i tu jest pytanie czy na stałe można udzielić takiego zezwolenia.Próbowałem w uprawnieniach aplikacji ale czegoś takiego nie ma.

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mefi

To nie jest standardowe zachowanie androida w przypadku bluetooth. Kiedy urządzenie u mnie jest sparowane to za każdym razem przy jego włączeniu, telefon łączy się z nim automatycznie bez pytania o pozwolenie.

1. Czy dzieje się tak więc w przypadku każdego Twojego urządzenia bluetooth czy tylko w przypadku tego?
    2. Wrzuć screena z tą prośbą o potwierdzenie. Może Twój zestaw wymaga dodatkowych uprawnień? Warto to sprawdzić.

Edytowane przez mefi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dulik

Co prawa sprawdzałem tylko dwa urządzenia i jest to samo , jeżeli wcześniej bluetooth jest włączone na stałe to wszystko gra, dopiero gdy chcę aby włączyło bluetooth w momencie nadejścia połączenia to jest monit o zezwolenie.

Screenshot_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mefi

Jak wejdziesz sobie w zainstalowane aplikacje ---> uprawnienia ---> inne uprawnienia ----> uprawnienia ---> to tam masz coś takiego jak zarządzanie bluetoothem. W tym miejscu nadajesz aplikacjom prawo do włączania lub wyłączania bluetooth. Jak wciśniesz jakąś aplikację to wyskoczy Ci czy ma zezwalać, pytać czy odrzucić. Ty prawdopodobnie masz zaznaczoną opcję pytaj przy Twojej aplikacji, więc wybierz po prostu zezwalaj.

Droga do tych uprawnień może trochę inaczej u Ciebie wyglądać z uwagi na to, że ja mam MIUI, ale na pewno można tam dotrzeć poprzez ustawienia zainstalowanych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dulik

Dzięki, ale u mnie w uprawnieniach nie ma bluetooth tak samo jak i w uprawnieniach poszczególnych aplikacji jedynie administrowanie Bluetooth (w nim tylko informacja na co pozwala aplikacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    W dniu 25.07.2019 o 07:27, dulik napisał:

Co prawa sprawdzałem tylko dwa urządzenia i jest to samo , jeżeli wcześniej bluetooth jest włączone na stałe to wszystko gra

Tak powinno być.

Macrodroid aby włączał bt musi mieć uprawnienia do modyfikacji ust.systemowych.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dulik

Tak, tylko że mam włączone zapisywanie ustawień systemowych w MacroDroid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Pisz do supportu Huei, ja na trzech urządzeniach z Pie nie muszę potwierdzać. Bez uprawnień root również.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dulik

Napisałem w czerwcu i do dziś cisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi