Skocz do zawartości
kiperos

Zabezpieczenie urządzenia przed factory reset przez recovery

Rekomendowane odpowiedzi

kiperos

Hej,

Jakiś czas temu przez 'problemy' z baterią mojego S10e postanowiłem zrobić factory reset i byłem w szoku, że przyszło mi to tak łatwo. Wyłączony telefon bez problemu wszedł w recovery, bez problemu wymazałem dane i mogłem od nowa konfigurować urządzenie... Można się przed tym jakoś zabezpieczyć? Chciałbym się uchronić przed sytuacją, że po zgubieniu telefonu ktoś sobie go od ręki wyczyści i skonfiguruje na nowo. Oczywiście do wyłączenia telefonu trzeba podać kod, ale również wystarczy rozładować urządzenie aby się wyłączyło i żeby wlączyć w trybie recovery. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Konta Google/Samsung + hasło/a(tego samego co było przed resetem) nie musiałeś przypadkiem dodać zanim konfiguracja się zaczęła?

@kiperos

dodana zawartość

Ps.

Wyłączenie/zablokowanie resetu w recovery jest oczywiście niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    47 minut temu, kiperos napisał:

bez problemu wymazałem dane i mogłem od nowa konfigurować urządzenie... Można się przed tym jakoś zabezpieczyć? 

Kolego ale ponownie konfigurując urzadzenie wpisywałeś swoje konto google na którym jest zarejestrowany telefon i tak dalej.

Gdybyś wpisał inne konto to zapewne system pytałby najpierw o pierwotne konto google. To jest własnie zabezpieczenie.

Samo to że wejdziesz do trybu recovery i wyczyscisz telefon to małe pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiperos

Telefon był jak nowy. Standardowa konfiguracja jak po wyjęciu z pudełka. Na pewno trzeba zalogować się na to samo konto co przed resetem? telefon pamięta cos takiego po formacie?

Edytowane przez kiperos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Jeśli po zakupie uruchamiając po raz pierwszy telefon wprowadzaleś dane do konta google oraz do konta samsung to napewno.

Możesz spróbowac czy bedziesz mogł zalogować sie na zupełnie inne konto uruchamiajac go po zrobieniu factory reset i sie przekonasz.

Powinna byc informacja o podaniu konta pierwotnego.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi