Skocz do zawartości
FearIsNear

[Lenovo Z5] Usługi Google nie działają na zrootowanym systemie

Rekomendowane odpowiedzi

mat3j861

A kontakt z Allegro? Sprzedał tobie uszkodzony telefon. Nie działający w naszym regionie ( zapewniał że działa) więc jest to jawne oszustwo. Śmiało nawet można z tym iść na policję, nic cię to nie kosztuje a może go czegos nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dyskusja z allegro już była, skończyło się na informacji, że mogę skorzystać z POK. Komentarz negatywny poleciał. Ostatecznie będę musiał iść na policję, by otrzymać zwrot od allegro, niemniej chciałem się upewnić, czy nie ma jakiegoś łatwego sposobu na instalację - jak pisałem jestem laikiem w temacie. Jak ktoś mi pisze, że wystarczy pobrać plik apk i zainstalować, to to mnie nie przerasta. Jednak jak się okazuje, że wykracza to poza umiejętności przeciętnego użytkownika - to fakt, dla mnie również to oszustwo. Koniec końców będę zmuszony podjąć drastyczne kroki z tego co widzę:)

Jeszcze pytanie - czy instalacja z konkretnego miejsca/folderu pliku apk. może coś zmienić? Inne aplikacje instalują się normalnie, problem jest z tymi dla mnie najistotniejszymi od google. Po instalacjach stwierdzam, że problem najpewniej leży w Google Play Services - pozostałe aplikacje zachpowują się różnie w zależności od zainstalowanej wersji (zawisaja, nie przepuszczają do logowania, lub się wyłączają).

Edytowane przez FearIsNear

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    19 godzin temu, FearIsNear napisał:

Google Play Services

Na apkmirror poszukaj wersji arm7+8, nodpi z datą po dacie kernela/systemu, dla odpowiedniej wersji Androida.

Np.:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-17-1-94-release/

ta wersja nadwałaby się dla 6.0+ a najlepiej dla 8.1+ wypuszczonych z fabryki przed 05.2019.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, dzidexx napisał:

Na apkmirror poszukaj wersji arm7+8, nodpi z datą po dacie kernela/systemu, dla odpowiedniej wersji Androida.

Np.:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-17-1-94-release/

ta wersja nadwałaby się dla 6.0+ a najlepiej dla 8.1+ wypuszczonych z fabryki przed 05.2019.

Idąc za wskazówkami - wciąż podobnie. Kolejne spostrzeżenia - po usunięciu Google Services mapy google już się włączają, podobnie jak apka Googla (choć pokazuje by zainstalować GS). Wciąż jednak brak możliwości zalogowania. Dodatkowo - menedżer urządzeń po podłączeniu do lapka pokazuje urządzenie android jako Nexus, dysk już Lenovo z5.

Wrzucę jeszcze screeny z Android info - może konkretna wersja Google Services, albo ktoś zauważy, że coś tu nie gra?

Screenshot_2019-06-20-19-24-40-0746959567.png

Screenshot_2019-06-20-19-24-48-1131115887.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Próbuj dalej.

Zrób reset do fabrycznych, instaluj GPlayServices i Sklep. Nic więcej(chyba, że będą krzyczeć).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi