Skocz do zawartości
VeryZFZS

Przejście z iOS na Android w Samsung S10+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Zwracam się z poradą aczkolwiek decyzja z mojej strony jest na 90% podjęta choć mam pytania które wymagają odpowiedzi przed finalna decyzja.

Zaczynając od początku pare lat wcześniej użytkowałem kilka telefonów z Androidem aż pewnego dnia po wielu problemach z tym systemem zdecydowałem się na iOS, i tak począwszy od IP4s, IP5, IP7 tkwię z jednym niezmiennym systemem. I tu jest ważny aspekt ponieważ przez te parę lat na telefonie zgromadziłem około 7000 zdjęć, setki filmów, ba nawet głupich SMSów nie kasowałem pare lat. Ale jednak telefon trochę owiewa nudą a Android to już nie ten system co pare lat temu, wiec chyba nadchodzi czas na spróbowanie się z Samsungiem po raz kolejny.

Najważniejsze pytanie dla mnie to jak zachowa się telefon po około roku mając kilka tysięcy zdjęć, setki filmów i wiele innych bzdetów w swojej pamięci. Z tego co pamietam to niestety zawalony android trochę lagował a tu jednak iOS przyzwyczaił mnie do pewnej płynności działania systemu nawet zawalonego aplikacjami czy z przepełniona pamięcią po brzegi. 

Kolejne pytanie to - ile jestem w stanie rzeczywiście przenieść danych za pośrednictwem  aplikacji Samsung Switch(o ile nie pokręciłem nazwy) za pomocą kabla? - Tak musi być kabel ponieważ mam ograniczony internet :). 

Na koniec dodam ze nie jestem pochłonięty wojna iOS vs Android... znam ważniejsze wady oraz zalety obu systemów proszę o nie wszczynanie kłótni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamiton

co do androida to nic się nie zmieniło od lat oprócz  modelingu twarzy, zawalisz apikacjami, zdjęciami, filmami 4k ( posiadam karte 256gb i samo odswiezanie bazy to juz mordęga, całośc odrazu jasno stwierdzę - muli , nawet przy takiej ilosci ramu . trzymam s10+ jedynie dla aparatu , filmów i wygodnego wyglądu, system pozostawia wiele do zyczenia - ja osobiście dostaję nerwicy po przesiadce z ios i wp10. Czekam jedynie jak cos sie pojawi ciekawego i do tego nie wracam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    remmyhi

Mam na swoim s10+ ogromne ilości zdjęć. Jakieś 30gb samych zdjęć z wczesniejszych telefonów. Filmów również. I muzyki.
    Całość zajmuje 50gb, a jeszcze cache Spotify dodaje kolejne 10gb. Żadnych zwolnień systemu nie ma.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    co do androida to nic się nie zmieniło od lat oprócz  modelingu twarzy, zawalisz apikacjami, zdjęciami, filmami 4k ( posiadam karte 256gb i samo odswiezanie bazy to juz mordęga, całośc odrazu jasno stwierdzę - muli , nawet przy takiej ilosci ramu . trzymam s10+ jedynie dla aparatu , filmów i wygodnego wyglądu, system pozostawia wiele do zyczenia - ja osobiście dostaję nerwicy po przesiadce z ios i wp10. Czekam jedynie jak cos sie pojawi ciekawego i do tego nie wracam.

Jak używasz karty pamięci to nie dziwota, że dłużej ładują się zdjęcia. 

Do autora: Co do androida to zmienił on się znacznie. Generalnie jak kupisz androida z wyższej półki to powinieneś być bardzo zadowolony. Jednak Samsung akurat ze względu na problem optymalizacji systemu na exynosie nie zawsze działa super płynnie. Jego zaletą zaś jest piękna i funkcjonalna nakładka a także to , że S10 plus to najbardziej równy telefon na rynku

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam w swoim ponad 60GB filmikow i zdjec i nic nie laguje.... podstawa to dobra i szybka karta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Widzę ze opinie lekko podzielone. 

Chyba jednak zaryzykuje i spróbuje, a co do przenosin zawartości jakiej metody najlepiej użyć ? I na jakie efekty liczyć . 

Edytowane przez VeryZFZS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Karta karta i jeszcze raz karta. Są ludzie którzy kupią byleby jak najwięcej GB. A klasa żenada. Ja na karcie mam zdjęcia z każdego telefonu. Jest tego kilka tysięcy,do tego 50GB nagranych filmów. Otwierając galerie nie ma żadnego mulenua,czekania itd. U mnie siedzi karta Samsung Evo. Klasa UHS-I

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, rybus85 napisał:

Karta karta i jeszcze raz karta. Są ludzie którzy kupią byleby jak najwięcej GB. A klasa żenada. Ja na karcie mam zdjęcia z każdego telefonu. Jest tego kilka tysięcy,do tego 50GB nagranych filmów. Otwierając galerie nie ma żadnego mulenua,czekania itd. U mnie siedzi karta Samsung Evo. Klasa UHS-I

Zrozumiałem to tak ze używanie pamięci wbudowanej jest złym pomysłem ?

Powiedzialem wcześniej trochę na wyrost z zajętym miejscem po brzegi w rzeczywistości ze 128gb pojemności mam około 50gb wolnego miejsca aktualnie. „Pomieszcze” się bez karty raczej :)

Edytowane przez VeryZFZS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Ja na wewnętrznej mam tylko system,aplikacje i to co pobiorę. Na karcie zdjęcia i inne cenniejsze dane. Jak padnie telefon to zostaje karta. Plus mam jeszcze kopię na dysku Google,ale to tylko fotki i filmy. 

Od Ciebie zależy gdzie co trzymasz :) Obecne telefony mają już grubo ponad 100GB wbudowane,więc niektórym karta już niepotrzebna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dokladnie tak samo jak kolega wyżej... a karte mam samsung evo 128GB i naprawde daje rade. Nic nie laguje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi