Skocz do zawartości
Roqche

Bateria, czy może telefon do wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Roqche

Cześć, witajcie,

Ze 3 tygodnie temu ładowałem swój telefon. Od razu przyznam się, że używałem ładowarki do Macbooka Pro 13' od jakiegoś czasu, bo oryginalną zostawiałem w pracy. Więc 3 tygodnie temu ładowałem telefon podczas jego użytkowania. Po pełnym ładowaniu odłączyłem ładowarkę i w ciągu godziny ze 100% zrobiło się 60%. Przy okazji zrobił się strasznie gorący. Liczyłem, że to tylko przejściowe, ale w nocy, przy wyłączonym internecie, gps, etc. ze 100% zrobiło się znowu 60%. Wcześniej normalnie to było jakieś 15%. Szczerze nie pamiętam, ale kompletnie nie zauważałem, żeby bateria była w złym stanie. W każdym bądź razie zdecydowałem się ją wymienić. Zaniosłem do serwisu. Za wymianę zapłaciłem 190zł. Nie wiem, czy zamiennik, czy oryginał.

Aktualny stan?

30% w ciągu nocy. Bateria przy używaniu ekranu i aplikacji: Google, FB, itd. Wytrzymuje 3 godziny. Pamiętam, że SOT na samym początku był na poziomie 7h. Cykl mieszany aktualnie to jakieś 6.5h. Nie wiem co więcej mogę zrobić? Zwrócić ją do serwisu ponownie i powiedzieć, że bateria trefna, czy coś z samym telefonem mogło się stać? Generalnie nie chciałbym wydawać już więcej na naprawy, bo równie dobrze te pieniądze mógłbym przeznaczyć na nowy telefon. Przepraszam, ale nie znam się na telefonach jako na sprzęcie. Kupiłem specjalnie tego flagowca tuż po premierze z nadzieją, że nie muszę się przejmować co na nim robię i jak robię i te 3 lata wytrzyma, a dopiero minęły 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Hej,

Przez noc, stracić 30% to sporo.  Czy wtedy włączone są WiFi, Dane pakietowe, Bluetooth? Czy masz zainstalowaną HTC Boost+? Jeśli nie, to zainstaluj ją, i w Menu głównym wybierz "Optymalizuj zużycie baterii->Zaplanuj automatyczne zatrzymywanie->3 Dni.

Sprawdź poniższą opcję:

Na ekranie głównym przesuń palcem w górę, a następnie znajdź i stuknij pozycję Ustawienia.
    Stuknij pozycję Bateria.
    Stuknij kolejno pozycje Menu button > Pokaż pełne użycie urządzenia lub Pokaż użycie aplikacji, a następnie stuknij element, aby sprawdzić, jak zużywa on baterię.

Jak tutaj sytuacja wygląda?

Edytowane przez PISowiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roqche

W nocy wszystko wyłączam i raczej nic samo się nie włącza. Tak, mam zainstalowaną. Używałem jej od początku i moim zdaniem robiła robotę. Niemniej dawało to dodatkowe minuty, a nie wydłużało czas o 100%.

Jeżeli chodzi o zużycie to monitorowałem to od momentu starej baterii i nie widzę, żeby jakaś aplikacja bez mojej wiedzy zabierała energię. Jeżeli więcej korzystam w ciągu dnia z FB to jest tam głównie FB, Chrome to Chrome, itd. Sam liczyłem, że to jakiś wirus, ale na czystym sprzęcie efekty są dość podobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze, sprawdź czy w pierwszej kolejności czy w trybie awaryjnym sytuacja wygląda tak samo. Naciśnij i przytrzymaj przycisk ZASILANIE, a następnie stuknij i przytrzymaj polecenie Wyłącz.

Aby wyjść z tego trybu, trzeba ponownie uruchomić telefon. 

Po drugie, kolejnym krokiem, już w trybie normalnym będzie naładowanie baterii do 100%, aby rozpocząć proces testu baterii. Po naładowaniu do stu procent, trzeba będzie włączyć tryb samolotowy.

*#*#3424#*#*->ACCEPT->MORE->Battery Test->Run

Postępuj zgodnie dalej z komunikatami, wyświetlanymi na ekranie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roqche

Porobiłem różne testy i sprawa wygląda teraz tak:

1. Tryb awaryjny nic nie dał.

2. Test baterii przeszedł pozytywnie. Ze 100% pozostało 91%.

3. Przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych. Wyczyściłem wipe cache partition, ponieważ przeczytałem, że Android 8.0 miał problem z drenowaniem baterii w nocy i ten sposób zwykle wystarczał. Nie przywracałem kopii zapasowej, jedynie podpiąłem tego samego maila. Aktualnie telefon jest w takimi stanie, jakbym wyciągnął go z pudełka i uruchomił. Niestety nic nie pomogło.

W końcu zainstalowałem GSam Battery Monitor. Przez ADB nadałem mu odpowiednie uprawnienia. Przypomnę, że dalej tracę ponad 40% baterii w nocy, choć wszystko mam powyłączane. Aplikacja twierdzi, że głównym winowajcom jest GSM Radio (50%), później System i Kernel. Włączyłem więc na noc dodatkowo tryb samolotowy. Dalej tracę tyle samo, ale GSam mówi już zupełnie co innego. System + Kernel to 70% zjadacz baterii. Zastanawia mnie tylko dlaczego nagle system tyle potrzebuje. Nie było żadnej aktualizacji. Co więcej, przecież jest przywrócony do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wygląda na to iż z baterią wszystko jest w porządku. Podaj numer kompilacji, kiedyś byłą znana sytuacja, iż system pracując pod pewnym numerem kompilacji, miał problem z wejściem do trybu głębokiego uśpienia, w nocy, oraz  w każdej sytuacji, kiedy smartfon nie jest w ogóle używany. Telefon wchodzi w ten tryb, jeśli przez pewny określony czas nie będziemy używać telefonu. U mnie po naładowaniu smartfona do 100%, przed pójściem spać, na rankiem, telefon mój zużywa maksymalnie 5-6%.

Nie rootowałeś, nie odblokowałeś bootloadera, w końcu nie instalowałeś może nieorginalnej wersji ROM (systemu) na tym telefonie?

Czy telefon w nocy ma włączony  tryb "Oszczędzania baterii"?

Edytowane przez PISowiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roqche

Numer kompilacji: 2.33.401.19 9.0_g CL1002308 release-keys

Nic z nim nie robiłem. Tak, jak pisałem to stało się nagle. Nie było żadnej aktualizacji telefonu (chyba, że zainstalowała się bez mojej wiedzy). Oszczędzanie baterii używam tylko, gdy telefon ma poniżej 15%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za numer kompilacji, sprawdź czy sytuacja w nocy ma miejsce jeśli tryb oszczędzania energii, też będzie włączony. BTW. Ja mam oszczędzanie włączone na stałe. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roqche

Pomimo trybu oszczędzania energii sytuacja dalej jest ta sama. Chyba jedynie pozostaje mi wypróbować jakiś custom Rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się iż zmiana Romu nie pomoże. W takich przypadkach zazwyczaj zachodzi niestety konieczność wymiany całej płyty głównej.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi