Skocz do zawartości
nnd.newbie

Xiaomi MI A2 Lite - usuwanie lub ukrywanie kontaktów w aplikacji Telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy prawdopodobnie ogólnie Android One.

Opis: Stockowa aplikacja Kontakty i Telefon nie współdzieli ustawień listy kontaktów. W Kontakty mogę filtrować listę kontaktów, w Telefon nie. Mam dwa konta Googleowskie (służbowe i prywatne), Revolut, WhatsApp i dwie karty SIM. Razem około 200 kontaktów, a na liście ponad 600, bo mam problem opisany niżej.

Problem: Każde z wymienionych aplikacji/kont dodaje swoje kontakty. Revolut i Whats App mnożą mi kontakty tak, że każdy z nich dodaje mi jeden kontakt z pustymi danymi kontaktowymi, ale ze swoimi opcjami. W efekcie zamiast 200 kontaktów, widzę 600 plus kilkadziesiąt z karty SIM. A pierwsze na liście to 30 śmieciowych kontaktów z kart SIM. I  w aplikacji Telefon nie można tego wyfiltrować.

Rozwiązania: Jedyne na co wpadłem to usuwanie kontaktów. W aplikacji Kontakty zaznaczam hurtem wszystkie zbędne i usuwam, ale one wracają w ciągu kilku godzin.

Jakieś propozycje jak:

1. Filtrować kontakty na liście kontaktów w appce Telefon?
    2. Lub usunąć trwale te kontakty?

Uwagi:

1. Nie chcę instalować dodatkowych appek skoro mam już stockowe. Nie lubię sobie zaśmiecać systemu.
    2. Nie chcę blokować Revolutowi i WhatsAppowi dostępu do kontaktów bo aktywnie z tego korzystam.
    3. Proszę o rzetelne odpowiedzi od osób które przeczytały na czym polega problem i ma sensowna propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi