Skocz do zawartości
Forfiter

Magnetyczne kable obsługujące szybkie ładowanie

Rekomendowane odpowiedzi

chyba odrobinę cieńszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widać przez to, że bateria dłużej się ładuje? Bo w teorii im grubszy kabel tym więcej Amperów może puścić (prąd o większym natężeniu). Można to zobrazować mniej/więcej na przykładzie rury poprzez którą płynie woda. Im średnica rury większa tym więcej wody może przez tą rurę przepłynąć, podobnie jest z prądem. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dłużej od czego? od oryginalnego zestawu kabel+ładowarka dash/warp? oczywiście że dłużej

ładuje się porównywalnie jak na zwykłym niemagnetycznym kablu dobrej jakości bez dash/warp, u mnie na OP6 puszcza ~1400 mA, czyli mniej więcej tyle ile max może przyjąć telefon ładowany nieoryginalną ładowarką/kablem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 7.07.2019 o 12:43, meliorus napisał:

A widać przez to, że bateria dłużej się ładuje? Bo w teorii im grubszy kabel tym więcej Amperów może puścić (prąd o większym natężeniu). Można to zobrazować mniej/więcej na przykładzie rury poprzez którą płynie woda. Im średnica rury większa tym więcej wody może przez tą rurę przepłynąć, podobnie jest z prądem. :D

O ile się zakładamy, że pomijając akurat ten przykład z rurą, tak nie jest? Posiadam 2 kable - jeden grubszy, drugi zdecydowanie cieńszy, a oba ładują się tym samym prądem już od kilku lat? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie ma co się zakładać bo fizyki i tak się nie oszuka...
    proponuję zapoznać się z zagadnieniami: doboru przekroju przewodu ze względu na obciążalność prądową długotrwałą i prawo ohma :)
    Być może jest tak, że akurat ten cieńszy kabel puszcza ci prąd o natężeniu 3A, a normalny 4A. Są to na tyle nieduże różnice, że raczej trzeba by było ze stoperem mierzyć.
    To nie jest tak, że telefon się w ogóle nie naładuje jak się użyję kabla cieńszego. On się naładuje tylko po prostu wolniej.
    Sam robiłem testy (kabel od ładowarki samochodowej zakupionej z telefonem OnePlus 5). Na oko widać, że średnica kabla dołączonego do 7 pro, jest większa. A przekłada się to tylko na to, że telefon 15 minut dłużej się ładuje do 100%.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez meliorus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 godzin temu, meliorus napisał:

Nie ma co się zakładać bo fizyki i tak się nie oszuka...
    proponuję zapoznać się z zagadnieniami: doboru przekroju przewodu ze względu na obciążalność prądową długotrwałą i prawo ohma :)
    Być może jest tak, że akurat ten cieńszy kabel puszcza ci prąd o natężeniu 3A, a normalny 4A. Są to na tyle nieduże różnice, że raczej trzeba by było ze stoperem mierzyć.
    To nie jest tak, że telefon się w ogóle nie naładuje jak się użyję kabla cieńszego. On się naładuje tylko po prostu wolniej.
    Sam robiłem testy (kabel od ładowarki samochodowej zakupionej z telefonem OnePlus 5). Na oko widać, że średnica kabla dołączonego do 7 pro, jest większa. A przekłada się to tylko na to, że telefon 15 minut dłużej się ładuje do 100%.

Akurat rozmawiasz z osobą, która z elektryką i elektroniką ma na codzień do czynienia, więc nie rób ze mnie jelenia ;)

To doprecyzuj następnym razem, że chodzi o grubość samego przewodu, a nie o grubość kabla, bo na grubość kabla składa się średnica przewodu i izolacja. Jak już chcemy być precyzyjni, to to nie są kable, a przewody USB - kabel to można zakopać w ziemi, a żeby zrobić to z przewodem konieczna jest rurowa osłona ;) 

W OP5 masz dash charge, a w 7 Pro Warp Charge o większej mocy - stąd ta różnica ;) 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NqX

Są już jakieś kable 2m wspierające warp charge? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gacy02

Mam 2 metrowy ala oneplus z aliexpress. Co prawda pokazuje napis warp przy podłączeniu pod ładowarkę, ale prąd ładowania waha się wg. Ampere w okolicach 1800mA.

Na oryginalnym 1,5m kablu dash kupionym jeszcze z OP5 ładuje z prądem 5000mA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam to co piszą na XDA. Przewody SIKAI z aliexpress obsługują pełny WARP 5000+ma i są magnetyczne. Działają ze skutecznością 90%. Raz na jakiś czas coś kiepsko złapie i wolniej ładuje. Wystarczy poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz dać linka do takiego kabelka,ew do tematu na XDA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi