Skocz do zawartości
Alu_PPB

Powiadomienie - Zasilanie urządzenia połączonego przez USB

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od jakiegoś czasu dostaję powiadomienie którego nie mogę usunąć póki nie zrestartuje telefonu - Zasilanie urządzenia połączonego przez USB. Początkowo myślałem, że to wina zabrudzonego portu, ale po wyczyszczeniu igłą (na wyłączonym telefonie oczywiście) rzecz się cały czas powtarza. 

Jakieś pomysły? Jestem na sofcie .286

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Skoro P20 Pro jest wodoszczelnym telefonem, to można spróbować lekkim strumieniem wody przepłukać port USB. Albo to, albo twardy reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tym jak po podłączeniu do oryginalnej ładowarki (wraz z kablem) okazało się, że nie działa najszybsze ładowanie tylko "szybkie" jeszcze raz przeczyściłem port i sam kabel od ładowarki - na razie problem się rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzupert

Ja jak podłączam do oryginalnej ładowarki, zawsze mam tylko szybkie ładowanie zastanawia mnie skąd u ciebie napis: najszybsze ładowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może źle się wyraziłem - nie chodziło mi o napis, tylko ikony reprezentujące ładowanie - błyskawica dla normalnego, dwie dla szybkiego i jedna bardziej "pogięta" dla najszybszego (rozumiem, że to są dwie wersje quick charge). Strasznie to brzmi jak to czytam, ale nie wiem jak inaczej to określić xD

Dodatkowo, jednak dzisiaj sytuacja się powtórzyła, na dodatek po tym jak zostawiłem na noc telefon podłączony do ładowarki dobił tylko do 50 procent i rano był wyłączony ;/ Spróbuję zrobić hard reset, jak to nie pomoże to chyba zostaje serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    W dniu 2.07.2019 o 23:26, dzupert napisał:

Ja jak podłączam do oryginalnej ładowarki, zawsze mam tylko szybkie ładowanie zastanawia mnie skąd u ciebie napis: najszybsze ładowanie ?

Na ekranie blokady jest napis 'Szybkie ładowanie' czy 'Super ładowanie'?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było szybkie, po wyczyszczeniu portu - super.

Zrobiłem reset do fabrycznych, pierwsze powiadomienie po ustawieniu konta google, bez przywracania backupu to znowu "Zasilanie urządzenia połączonego przez USB". Poobserwuje przez parę dni, jak się nie uspokoi to serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzupert

U mnie od kąd pamiętam było zawsze  szybki... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się orientuje, ładowarka + kabel z zestawu powinny zapewnić super ładowanie i tak rzeczywiście było - do czasu.

Poczytałem w necie, i wygląda na to, że porty USB C w Pixelach mają bardzo podobny problem (wyświetlanie powiadomienia). Podobno pomaga wyczyszczenie portu alkoholem izopropylowym - spróbuję też tej metody. Jestem więcej niż przekonany, że to kwestia zabrudzenia albo ewentualnej korozji na stykach portu - w zależności od strony wkładania wtyczki ładowarki (a mówili, że USB C jest bezstronne xD) uruchamia się super albo szybkie ładowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861
    5 godzin temu, Alu_PPB napisał:

a mówili, że USB C jest bezstronne xD

Coś mówili ale albo źle usłyszeliśmy albo złych osób słuchamy. USB typu C charakteryzuje się horyzontalnym, symetrycznym i „obustronnym” rodzajem złącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi