Skocz do zawartości
Majkelooo

Po włączeniu wyświetlacza na ekranie zamiast obrazu ukazywały się piksele. Jak to naprawić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zauważyłem w swoim op 3t odstający wyświetlacz w prawym górnym rogu. Po kilku dniach zauważyłem, że po wyciągnięciu telefonu z kieszeni i włączeniu wyświetlacza na ekranie zamiast obrazu ukazywały się piksele. Po dociśnieciu wyświetlacza w górnej części i wyłączniu i włączeniu ekranu wszystko wracało do normy. Teraz jednak mimo dociśniecia ekranu wyświetlane są piksele. Wie ktoś może co może być przyczyną tego?  I czy da się to naprawić bez wymiany wyświetlacza gdyż jest dość kosztowne ( 300- 350 zł - co stanowi około połowy wartości telefonu ).  Dołączam zdjęcie problemu, niestety w słabej jakości ponieważ robione na starym telefonie.

DSC_0127.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy
    Napisano (edytowane)

Typowy objaw uwalonej (lub wypiętego konektora) taśmy Flex.

Tu masz OCB :

ID części : CEA017-0

Koszt koło ~5-7 $

Edytowane przez Roy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy da się jakoś sprawdzić czy to napewno na taśma bez sprawdzania na nowej? 

dodana zawartość

Doczytałem nieco na temat tej taśmy flex i niestety nie ma ona nic wspólnego z wyświetlaczem. Błędy jakie powoduje uszkodzona owa taśma opisane są w filmie, który podlikowałeś :

If the motherboard connecting flex cable got broken, OnePlus 3T can not be charged; OnePlus 3T can not connect to laptop; OnePlus 3T lower loudspeaker can not work; OnePlus 3T can not vibrate.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Byłem przekonany, że to akurat ten Flex. ¯\_(ツ)_/¯

Dziś mając chwilę po tym co napisałeś przyjrzałem się już na spokojnie bebechom 3.

Po takich objawach na innych telefonach ( np. S5, Nexus 5 ) w większości przypadków jest to główna taśma. Tu jest inaczej, ale do rzeczy i już po konkretach ...

W górnej płycie na wysokości Slidera masz konektor z Flexem do łączenia wyświetlacza z mobo.

ejJ6xDknxqc1WOqJ.medium

scr.jpg

https://youtu.be/uoQIZYP1b4U?t=322

Tu właśnie może leżeć istota Twojego problemu. Co się konkretnie tam stało trudno wyrokować.

Kurz, wilgoć, zwyczajne wypięcie, odkształcenie czy uszkodzenie mechaniczne taśmy flex czy konektora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki wielkie za pomoc. Jak będę miał chwilę czasu spróbuję sam poszukać co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi