Skocz do zawartości
seba19772

Asus Zenfone Max M2 powrót 3G<-->4G

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich i jak w temacie.

Asus Zenfone Max M2 z Androidem Pie na pokładzie przy braku zasięgu 4G przełącza do 3G i odpowiednio do 2G, po czym po znalezieniu się w zasięgu 4G nie przełączy na niego tylko zostaje w 3G. Nie pomaga włączenie i wyłaczenie trybu samolotowego. Muszę wejść w ustawienia i recznie wymusić 2G lub 3G po czym włączam automat 2G/3G/4G i wtedy bez problemu zostaje w 4G.

Jakieś pomysły?

Edytowane przez seba19772

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Poszukaj w ustawieniach coś takiego: ustawienia, sieci zwykłe i bezprzewodowe, sieć komórkowa, preferowany tryb sieci. Sprawdź jak masz tu ustawione. 

Spoiler

Screenshot_20190629_143601_com.android.phone.thumb.jpg.53dc4f3193b8f72629140bd2d543d946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie o tym wyżej pisałem. Musze przestawić na 2G i później 4G wtedy bez problemu zostaje na 4G.

Screenshot_20190629-143743.png

dodana zawartość

Mam w telefonie 2 karty SIM. Na co dzień korzystam z T-Mobile a Play jako dodatkowa bo w moich stronach jest kiepski zasięg T-Mobile. Mam ją wyłączoną i włączam jak chcę skorzystać z internetu.

Byłem dziś w starym budynku, grube ściany i zasięg skoczył na 3G. Włączyłem kartę Play, wyszedłem z budynku i zasięg T-Mobile wskoczył sam na 4G.

Co o tym myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi